Beroun

|< Předchozí strana 1 2 3 4 5 >|

Neorenesanční Duslova vila v Berouně

Pro průmyslníka a mecenáše Martina Dusla navrhl v roce 1890 významný pražský architekt Antonín Wiehl vilu v pseudorenesančním slohu.

Muzeum trati a Ostře sledovaných vlaků v Loděnici u Berouna

Parta nadšenců se pustila do rekonstrukce prostor místního vlakového nádraží, aby v nich při příležitosti 120. výročí zahájení provozu na trati Praha – Rudná – Beroun vzniklo Museum trati a Ostře sledovaných vlaků.

Escape room Beroun

Spolupracujte ve skupině 2-5 osob a najděte poklad!

Cesta Vojty Náprstka z Berouna na Karlštejn

Nejstarší dosud existující značenou turistickou trasou je Cesta Vojty Náprstka. Klub českých turistů ji vyznačil krátce po založení v roce 1889 a pojmenoval po svém zakladateli.

Městská galerie Beroun

Galerie sídlí v Duslově vile, v jednom z nejkrásnějších domů ve městě. Jedná se o památkově chráněný pseudorenezanční dům, který si v roce 1890 nechal postavit majitel parní pily a realit Martin Dusl.

Park na Křížovém vrchu

Křížový vrch je kopec nacházející se v Moravském Berouně, který má výšku 616 metrů. V parku roste řada vzácných méně i více známých dřevin. Nachází se zde zřícenina hradu Moravský Beroun, nyní jen zbytky základů.

Národní přírodní památka Kotýz

Kotýz se nachází nedaleko Berouna na západním okraji CHKO Český kras. Územím prochází naučná stezka a je známé především dvěma skalními mosty, Aksamitovou bránou a Jelínkovým mostem, a archeologicky významnou Děravou jeskyní.

Výlet Křivoklátskem: Z 50. rovnoběžky až k medvědům

Nenáročný letní výlet, na kterém si můžete užít nejen procházku lesem kolem potoka, ale také navštívit zámek, oppidum, rozhlednu nebo medvědárium. Takové je putování po hranici CHKO Křivoklátsko na Berounsku.

Cyklotrasa Srbsko - Tetín - Beroun a Stezka sv. Ludmily

Nově otevřena cyklotrasa ze Srbska na Tetín a Berouna. Jde o první krok k vybudování cyklostezky, která obohatí systém stezek na pravé straně Berounky v této lokalitě.

Městské hradby v Berouně

Raně gotické hradby královského města založil roku 1295 Václav II., v 15. a 16. století byly zmodernizované a dodnes se dochovaly ve velkých úsecích. Většinou jsou volně přístupné jako součást parkové úpravy, mimo to se zachovaly dvě věžovité brány.

Vydejte se Cestou do Barrandienu s netradičními průvodci

Geopark Joachima Barranda rozprostírající se od západního okraje Prahy ku Berounu a ještě dále vás zve k výletům, na kterých poznáte něco víc, než tradiční Karlštejn či Koněpruské jeskyně. Na vybraných místech si zdarma vyzvedněte originální putovní knížku a nechte se unášet příběhem...

Zříceninu jednoho z nejmenších českých královských hradů ukrývají lesy Křivoklátska

O posledním říjnovém víkendu jsme se vydali na výlet k jednomu z nejmenších tuzemských královských hradů v Čechách, ke zřícenině zvané Jenčov. Někdy se uvádí i pod jménem Jinčov. Start naší cesty byl ve Zbečně, kam nás dovezla lokálka z Berouna.

Vycházkové okruhy po městě Beroun

Turisté si v Berouně mohou vybrat ze třech vyhlídkových tras: historické, poznávací a turistické.

Půjčovna koloběžek a kol

Půjčovna koloběžek na cyklostezce u autobusového nádraží v Berouně.

Beroun vytvořil vycházkové okruhy městem pro turisty i místní

Beroun vytvořil vycházkové okruhy pro turisty i místní, kteří chtějí lépe poznat historii svého města. Trasy jsou podle náročnosti určeny buď pro dospělé, nebo pro děti. Výletníci na nich najdou informační tabule s QR kódem, který je po přečtení chytrým telefonem navede k dalším údajům. Zprovoznění tras je oficiálně plánováno 17. června, jak uvedl místostarosta Ivan Kůs.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 5 >|