Okres Kolín

Chlapec v Kolíně přecházel koleje, vlak ho zabil

Rychlík ve stanici Kolín ve středu odpoledne srazil a usmrtil chlapce, který přecházel koleje. Provoz vlaků je omezený.

U Běchovic srazil vlak člověka, provoz na trati mezi Kolínem a Prahou stál

Na trati mezi pražskou Libní a Běchovicemi v neděli odpoledne vlak srazil a usmrtil člověka. Vlaky nabíraly zpoždění, provoz stál dvě a půl hodiny. České dráhy jej již obnovily.

Záchranná stanice Huslík

Posláním záchranné stanice Huslík je podpora druhové rozmanitosti živočichů v krajině a lidských sídlech ve východní části Středočeského kraje (Nymburk, Kolín, Český Brod, Lysá nad Labem, Brandýs nad Labem, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště) a části Královéhradeckého kraje (Jičín).

Požár hangáru na Kolínsku nepřežil 73letý pilot, policie nařídila pitvu

Při středečním požáru na letišti Osičiny na Kolínsku zřejmě zemřel 73letý pilot, další podrobnosti má určit soudní pitva. Okolnosti neštěstí vyšetřuje s policií Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, škoda je předběžně vyčíslena na 11 milionů korun. Jak se odehrála nehoda letadla, která měla požáru předcházet, zatím není zřejmé.

Při požáru letadla a hangáru na Kolínsku zemřel jeden člověk

Desítky hasičů vyrazily ve středu odpoledne k likvidaci rozsáhlého požáru letadla a hangáru na letišti Osičiny u obce Doubravčice na Kolínsku. V hangáru bylo nalezeno torzo lidského těla. Hasiči vyhlásili 3.  stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Podle svědků z místa události byly slyšet výbuchy.

Kolbenova vila na Vinohradech

V Hradešínské ulici na pražských Vinohradech stojí dnes Kolbenova, dříve tzv. Červená vila. Za první republiky patřila světoznámému českému průmyslníkovi, vědci a průkopníku elektrifikace Emilu Kolbenovi a jeho rodině.

Dráhy ruší kvůli zablokovanému koridoru desítky vlaků

Kvůli vykolejení lokomotivy a dvojice cisteren s benzenem bude hlavní železniční koridor u Poříčan na Kolínsku neprůjezdný do středy. Kvůli jedinému chybnému projetí návěstidla se zásadním způsobem omezil provoz na české železnici a jen České dráhy zrušily desítky spojů všech kategorií. Spoje všech dopravců mají značná zpoždění. S obnovou provozu se začne v noci.

Kvůli přečerpávání benzenu z cisteren evakuují hasiči část Poříčan

Hasiči kvůli přečerpávání benzenu z vykolejeného vlaku v úterý preventivně evakuují obyvatele z okolí tratě v Poříčanech, uvedl Radiožurnál. Provoz na koridoru je mezi Kolínem a Prahou zastaven a obnoven bude nejdříve zítra dopoledne. Působí to velké dopravní komplikace.

Nákladní vlak s benzenem projel na Kolínsku návěstidlo a vykolejil

V Poříčanech na Kolínsku vykolejil v pondělí odpoledne nákladní cisternový vlak. Předtím projel návěstidlo Stůj, řekl ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Na místě je převrácená lokomotiva a dvě cisterny.

Na Kolínsku v noci hořel rodinný dům. Požár způsobil škodu za tři miliony

Hasiči v noci na neděli vyjížděli k požáru rodinného domu v obci Radovesnice II na Kolínsku, vyhlásili druhý stupeň poplachu ze čtyř možných. Oheň napáchal škodu za tři miliony korun, nikdo se při požáru nezranil. Příčinu vyšetřovatelé zjišťují, uvedl za středočeské hasiče Ladislav Holomčík.

Omezení na trati z Prahy na Kolín, vlak srazil člověka

Mezi pražským hlavním nádražím a Běchovicemi byl v úterý večer zastaven provoz na železnici, některé vlaky jedou odklonem. Ve stanici Praha-Libeň vlak srazil člověka, srážku nepřežil. Uvedli to mluvčí Správy železnic Jan Nevola a pražských záchranářů Jana Poštová.

Společná vstupenka do kolínských památek

Chcete poznat všechny kolínské památky důkladně, v klidu a za zvýhodněnou cenu? Pak je pro vás ideální společná vstupenka do devíti kolínských objektů, kterou pro místní i návštěvníky připravilo město Kolín a Regionální muzeum v Kolíně.

Vodopád u obce Polepy

V nivě potoka Polepky mezi obcí Polepy a Kolínem se nachází zajímavý přírodní útvar pro zdejší krajinu velmi netypický – 4 metry vysoký vodopád.

Unikátní vodopád v rovině u Kolína

Středočeský Kolín je spojen se jmény uměleckých osobností typu Jean-Baptiste Gaspard Deburau či František Kmoch, ale po pravdě řečeno o jeho zviditelnění se svého času postaraly i dvě osobnosti animované – možná i vy si vzpomenete na originální medvídky, kteří se potkali právě u Kolína. Kde to přesně bylo, netuším, ale pokud bych směl poradit, navrhl bych například Polepy.

Půjčovna kajutových lodí Týnec nad Labem

Kroměřížská plavební půjčuje kvalitně vybavenou loď na Labi a Vltavě. V lodi najdete kuchyni, WC, tekoucí vodu i topení. Plavební turnus je vždy celý týden, ve vyjímečných případech v květnu víkend nebo minitýden (3 dny).