Český Brod

Záchranná stanice Huslík

Posláním záchranné stanice Huslík je podpora druhové rozmanitosti živočichů v krajině a lidských sídlech ve východní části Středočeského kraje (Nymburk, Kolín, Český Brod, Lysá nad Labem, Brandýs nad Labem, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště) a části Královéhradeckého kraje (Jičín).

Mohutného žulového Slouhu nad Přišimasy prý v kámen zaklela zlostná selka

Mohutné žulové balvany s obřím Slouhou nedaleko středočeské vsi Přišimasy budou pro leckoho velkým překvapením. Takové skalky poblíž metropole byste asi nečekali, nenáročná procházka po dvojvrchu Klepec I a Klepec II se vám určitě bude líbit. Nízký dlouhý kopec leží mezi Českým Brodem a Kostelcem nad Černými lesy.

Malé muzeum věnované zvonům v Plaňanech

Středočeské městečko mezi Kolínem a Českým Brodem ve středověku leželo na Trstenické stezce, spojující Prahu s východní Evropou.

Sladovna Klusáček Kounice

Sladovna Klusáček v Kounicích u Českého Brodu se nachází v areálu, který se výrobě sladu věnoval již v 16. století. Od roku 1992 získala podnik v restituci zpět rodina Klusáčků. Sladovna produkuje kvalitní slad, který exportuje v ČR i do světa. Zájemcům nabízí možnost exkurze.

Sladovna Klusáček Kounice

Sladovna Klusáček v Kounicích u Českého Brodu se nachází v areálu, který se výrobě sladu věnoval již v 16. století. Od roku 1992 získala podnik v restituci zpět rodina Klusáčků. Sladovna produkuje kvalitní slad, který exportuje v ČR i do světa. Zájemcům nabízí možnost exkurze.

V Českém Brodu sejdete po schodech do 15. století

I v zimě je možné si udělat výlet za atraktivními památkami. Například do Českého Brodu, kde v bývalé radnici, původně gotické, přestavěné v 18. století renesančně, dnes sídlu Turistického informačního centra, sestoupíte po několika schodech zpět do historie.

Chlebová pec v obci Štolmíř u Českého Brodu

V obci Štolmíř u Českého Brodu se nachází replika barokní pece z 18. století. Pec je plně funkční a každý měsíc se zde pořádá veřejné pečení chleba.

Český Brod je bohatý na středověké památky

Na trstenické stezce, jedné z nejdůležitějších v zemi, která spojovala Prahu s jižní a východní Evropou, založil pražský biskup Jan I. Ve 12. století trhovou osadu Biskupský Brod (Broda Episcopalis), která se od 14. století (poprvé uváděna 1315) jmenuje Český Brod (Broda Bohemicalis).

Kounický pivovar

Kounický pivovar se nachází ve středočeské obci „Kounice“ nedaleko od Českého Brodu. Nachází se v objektu středověkého pivovaru, ve kterém nechybí klasické sladovny a konírny, a samozřejmě k němu patří i stylová restaurace.

Zkamenělý Slouha na Klepci u Přišimas vám vyrazí dech

Klepec údajně znamená místo strmé, ale kopec nad obcí Přišimasy je spíš oblíkem na vrchu zarostlým. Malý brd mezi Kostelcem nad Černými lesy a Českým Brodem nevypadá, že by měl být něčím zajímavým. Ale jakmile se vnoříte do povětšinou akátového lesa, nestačíte žasnout. Čeká na vás mohutný Slouha.

Jevanský rybník a soustava rybníků na Jevanském potoce

Jevanský rybník leží na kaskádě Jevanského potoka v obci Jevany. Je vzdálen cca 26 km od Prahy-Štěrbohol, 17 km od Sázavy, 12 km od Českého Brodu a 35 km od Kutné Hory. V létě láká ke koupání a vodním sportům, na podzim se zde konají oblíbené výlovy.

Středočeská ovocná stezka

Tematicky zaměřenou značenou ovocnou cyklotrasu naleznete mezi Kolínem a Českým Brodem. Trasa je vedená po polních cestách a silnicích převážně III. Třídy a označuje ji žluté dopravní značení pro cyklotrasy s logem stezky.

Český Brod: Nechte se provést oázou klidu plnou historických památek

Český Brod je další z perel Středočeského kraje. Město nabízí  díky své bohaté minulosti velké množství památek a pozoruhodností. Pojďte se s...

Český Brod: Nechte se provést oázou klidu plnou historických památek

Český Brod je další z perel Středočeského kraje. Město nabízí  díky své bohaté minulosti velké množství památek a pozoruhodností. Pojďte se s TOPZINE.cz podívat, co by byla škoda při  návštěvě minout.[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cestovani_ceskybrod_2012/] Výletníky a návštěvníky vítá vlakové nádraží svěží budovou. Ještě než se vydáme do historického jádra, které je od nádraží nečekaně blízko, projdeme nejprve pár... The post Český Brod: Nechte se provést oázou klidu plnou historických památek appeared first on TOPZINE.cz.

Podzemní chodby v Českém Brodě

Český Brod je staré historické gotické město a jako takové má své atributy. Jedním z nich jsou i podzemní prostory - chodby a sklepy ze 15. století.