Velké Karlovice

Témata

|< Předchozí strana 1 2 3 4 6 7 >|

Kulíškův dětský park ve Velkých Karlovicích

Kulíškův park nahrazuje dřívější zábavní park Razulák u 3 km vzdáleného Bistra Razula.

Frgály, zabíjačka i bažantí karbanátky: Velké Karlovice se chystají na Karlovský gastrofestival

Valašskými Velkými Karlovicemi se od pátečního rána line vůně frgálů, kyselice, pečeného masa a dalších dobrot. V místním údolí Léskové vrcholí přípravy na víkendový Karlovský gastrofestival, jedné k největších gastronomických akcí u nás. Letošní ročník je jubilejní desátý.

Kuchaři a kuchařky mohou soutěžit o nejlepší frgál a klobásu na Karlovském gastrofestivalu

Tradiční Karlovský gastrofestival, který se uskuteční 6. a 7. října ve Velkých Karlovicích, opět nabídne příležitost k poměření sil amatérským kuchařkám a kuchařům. Zájemci se mohou zapojit do soutěží o nejlepší valašský frgál a nejlepší klobásu.

Kaple sv. Huberta a Galerie dřevěných soch ve Velkých Karlovicích

Kaple sv. Huberta z roku 2014 je zasvěcená patronu myslivců. Dominantou kaple je dřevěný vyřezávaný oltář s výjevy z života svatého Huberta.

Kam o víkendu s dětmi: Vyrazte za čerty na Ještěd nebo na maškarní lyžovačku

Na první březnový víkend připadá především řada dětských karnevalů. Vyrazit na ně můžete třeba do Slavkova, kde se setkáte se žlutými Mimoni, ve Velkých Karlovicích proběhne maškarní lyžovačka a v Novém Jičíně zase bruslení v maskách. Pokud ve vašich dětech dříme soutěžní duch, můžete vyrazit za čerty na Ještěd, kde si zalyžujete a třeba vaše ratolesti i něco vyhrají.

Grandhotel Tatra Velké Karlovice

Nově otevřený hotel získal prestižní ocenění v soutěži World Boutique Hotels Awards 2017 v kategorii European Best New Boutique Hotel. Stal se nejlepším nově otevřeným hotelem celé Evropy.

Na gastrofestival do Velkých Karlovic míří dva michelinští šéfkuchaři i milovníci frgálů

Valašské Velké Karlovice zaplní o víkendu milovníci dobrého jídla a pití. Tradiční Karlovský gastrofestival, který se zaměřuje na regionální gastronomii a produkty, nabídne různé ochutnávky na dvanácti místech v 3,5 km dlouhém údolí Léskové, farmářský trh i doprovodný program pro celou rodinu.

Lesopark Miloňovky ve Velkých Karlovicích

Cílem zřízení lesoparku je obnovení pietního místa. V lesoparku se nachází kamenná hrobka zakladatelů skláren ve Velkých Karlovicích, kolem níž prochází turistická stezka z Velkých Karlovic do Karolinky.

Velké Karlovice o víkendu provoní frgály, kyselice a zvěřina: začíná Karlovský gastrofestival

Valašskými Velkými Karlovicemi se od čtvrtka linou vůně frgálů, kyselice a zvěřinového guláše. Místní kuchaři se tady už pilně připravují na osmý Karlovský gastrofestival, který se bude v místním údolí Léskové u slovenské hranice konat o tomto víkendu - v sobotu 1. a neděli 2. října.

V Jezeře ve Velkých Karlovicích žijí draci, psal o nich i Karel Jaromír Erben

Oblast kolem valašských Velkých Karlovic uchvátila už nejednoho milovníka pěší či cyklo turistiky, hlavně díky túrám i hřebenovým trasám, na nichž se střídají hluboké a neporušené lesy s úchvatnými výhledy do krajiny.

Pečení frgálů v Resortu Valachy

V Resortu Valachy, který sdružuje trojici hotelů ve Velkých Karlovicích, si můžete frgály nejen zakoupit, ale také vyrobit vlastní pod vedením zdejších pekařek. Kdo by si je chtěl zakoupit, může tak učinit v recepcích hotelů kdykoli během dne.

Dětský park Razulák ve Velkých Karlovicích zaznamenal rekordní návštěvnost

Dětský zábavní park Razulák ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku přivítal v letošní sezóně o 40 procent návštěvníků více než loni. Informoval o tom ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla, který loni areál v údolí Léskové na úpatí sjezdovky Razula otevřel. Turisty zaujala i letošní novinka v podobě fotografické stezky.

Velké Karlovice se chystají na Karlovský gastrofestival, pekařky napekly stovky frgálů

Velkými Karlovicemi se od středy line vůně valašských frgálů. Místní pekařky se již pilně připravují na tradiční Karlovský gastrofestival, který ovládne místní údolí Léskové již o tomto víkendu. A právě frgál jakožto nejznámější valašská specialita v něm bude hrát důležitou roli.

Umíte péct frgály nebo vyrobit klobásy? Přijeďte soutěžit na Karlovský gastrofestival

Umíte upéct frgál nebo vyrobit chutnou klobásu? Zkuste poměřit síly s jinými kuchařkami a kuchaři a zapojte se do soutěží při Karlovském gastrofestivalu, jehož 7. ročník se uskuteční 2. až 4. října ve Velkých Karlovicích.

Beskydská novinka: fotostezka zavede na hezká místa i poradí, jak je správně fotit

Snad každý si z dovolené rád vozí fotografie na památku. Jak objevit hezká místa, která stojí za to zvěčnit, a jak je vyfotit co nejlépe? V beskydských Velkých Karlovicích dostanete díky originální Fotostezce Valachy praktický návod a s ním návrh trasy, na níž se můžete s foťákem doslova vyřádit.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 6 7 >|