Karolinka

Moderní kostel Panny Marie Karmelitské v Karolince

Kostel Panny Marie Karmelské byl postaven v letech 1994-1997. Základní kámen posvětil Sv. Otec Jan Pavel II. V Olomouci 21. května 1995. Kostel vysvětil v sobotu 12. července 1997 olomoucký arcibiskup mons. Jan Graubner.

Soubor lidových staveb v Raťkově

Valašské dřevěnice stojí v Karolince stojí v místní části Raťkov, asi 21 km východně od Vsetína. Jedná se o soubor 26 roubených staveb pochází z konce 18. a počátku 19. století je obklopen původními stodolami, seníky a sklípky.

Valašské národní divadlo v Karolince

Valašské národní divadlo vzniklo dne 11.5.2004. Jeho hlavní činností je provozování kulturního zařízení zejména divadla. Jeho cílem je obnova a zachování kulturních tradic na Valašsku, činnost pro mládež a příhraniční spolupráce v oblasti kultury se Slovenskem.

Lesopark Miloňovky ve Velkých Karlovicích

Cílem zřízení lesoparku je obnovení pietního místa. V lesoparku se nachází kamenná hrobka zakladatelů skláren ve Velkých Karlovicích, kolem níž prochází turistická stezka z Velkých Karlovic do Karolinky.

Přírodní koupaliště Na Stanoch - valašský Balaton v Novém Hrozenkově

Přírodní koupaliště zvané Na Stanoch v obci Nový Hrozenkov na Vsetínsku se nachází u umělého jezera Balaton, které má rozlohu 9,5 ha. To leží na hranici města Karolinka a obce Nový Hrozenkov. V areálu je sociální zařízení, bufet, hřiště na plážový volejbal.

Tipy na víkend: Kašperské Hory rozezní šanson, v Beskydech se bude bobovat

Víkend přinese hudební vystoupení fanouškům šansonu, swingu i jazzu. Kdo lační po senzacích a zajímavostech, ocení možná expozici Katastrofy lidského těla. Milovníci adrenalinu si zase užijí bobovací závod v Karolince.

Sklářské muzeum v Karolince

Muzeum sklářství v Karolince na Vsetínsku připomíná místní historii tohoto oboru, která se datuje k roku 1860. Prohlédnete si zde přes dva tisíce exponátů, od skla přes nástroje nutné k jeho výrobě, historické ručně kreslené katalogy anebo pracovní knížky místních zaměstnanců.

Tipy na víkend: Salon vín se otevře veřejnosti, masopusty i Pašeráckej vejkend

Pokud stále váháte, co podniknout o víkendu, vydejte se na hory. V Rokytnici nad Jizerou se pojede Pašeráckej vejkend, psí spřežení potkáte v okolí Dolního Dvora a v areálu Karolinky a areálu Avalanche ve Václavově u Bruntálu připravili karneval. Pokud holdujete dobrému vínu, zajeďte do Valtic, kde se v sobotu otevře Salon vín.

S kamerou na cestách: Tanec kolem frgálů a uherská vzpomínka

Do třetice všeho dobrého se projdeme beskydskými končinami, podruhé v těsné blízkosti Velkých Karlovic. Ze Soláně se rozhlédneme široko i daleko, v údolí nad Karolinkou se přeneseme o několik staletí zpět (a vlastně i málem do Uher), ovšem nejprve si dáme něco dobrého na zub.