Lešná

Vrápenci i netopýři na zámku Lešná

V Zoo Zlín se nesetkáme jen s exotickými zvířaty, ale i se vzácnými létajícími savci z naší přírody. V areálu zoo se nachází zámek Lešná, jehož půdy si oblíbili kriticky ohrožení vrápenci malí a další dva druhy netopýrů. V blízkém okolí zámku byl potvrzen výskyt celkem osmi druhů letounů.

Romantický zámek v Lešné vytvořil základy nejnavštěvovanějšího místa na Moravě, zlínské zoo

Téměř pohádkově působí zámek Lešná oproti strohé architektuře nedalekého průmyslového Zlína. Je součástí 52hektarového areálu plného zvířat zlínské zoologické zahrady. Zasazen je v romantickém prostředí zámeckého parku s tisíci vzrostlými stromy, v nichž jsou zakomponována jezírka, potůčky, vodopády…

O Vánocích...

Poslední akce letošního roku na zámku Lešná u Valašského Meziříčí proběhne v neděli 15. prosince a nese název O Vánocích... Nechejte se ovládnout kouzlem Vánoc, které už v tu dobu budou opravdu za dveřmi.

Tipy na víkend: Vydejte se metrem zpátky v čase nebo za krajkou do Lešné

Přestože Martinové oslavili svůj svátek už v pondělí, na mnoha místech Česka jim bude patřit ještě blížící se víkend. Kdo se tedy husích hodů a ochutnávek vína nenabažil o předchozím víkendu, má možnost pokračovat také tento týden. Na ostatní čeká pestrý kulturní program s vážnou hudbou, výstavami, divadlem i filmovým promítáním.

Svatba na zámku Lešná

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí nabízí zámecké pokoje a anglický park k pořádání svatebních obřadů.

Nejen vánoční stromky, ve zlínské zoo září i sloni, nosorožci či žirafy

Od soboty 8. prosince se návštěvníci ZOO Zlín mohou pokochat vánoční atmosférou. Zahradu zpestří světelná výzdoba, která rozzářila prostory hlavního vstupu, zámku Lešná a parku. Tisíce světel vytváří hvězdy, komety, vánoční stromky, zvonky, rampouchy. Tradiční motivy doplní siluety exotických zvířat.

Zlínská zoo zve na večerní prohlídku, brány v tu dobu otevře i zámek Lešná

Ve zlínské zoo se v pátek 19. října uskuteční poslední večerní lampiónové prohlídky v letošním roce. Všichni příznivci zvířat a romantických procházek tak mají jedinečnou šanci zavítat do zoo ve zcela netradiční dobu a zažít její večerní atmosféru.

Tipy na víkend: Den zvířat, cestovatelské festivaly a hledání Tří oříšků pro Popelku

O víkendu můžete v zoologických zahradách oslavovat Den zvířat. Speciální programy si připravili v Liberci, Jihlavě, Ostravě a v Lešné. Nadšení turisté se mohou vypravit na cestovatelské festivaly do Karlových Varů nebo Brna. Na vodním hradě Švihov připravili cyklistickou i turistickou túru po místech, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Akci zakončí beseda s režisérem Václavem Vorlíčkem.

V ZOO Lešná se dočkali, narodili se tu tři hroznýši psohlaví

Po dlouhých letech se v ZOO Lešná dočkali prvního úspěšného porodu hroznýše psohlavého. Plaz pocházející z Madagaskaru se množí pomocí tzv. Vejcoživorodosti. V evropských zahradách žije necelých 200 exemplářů, u kterých jsou odchovy velmi nepravidelné.

Zámek Lešná

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 18. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku oatří mezi nejkrásnější v České republice.