Valašské Meziříčí

Vrch Helštýn u Valašského Meziříčí

Vrch Helštýn se nachází v Rožnovské brázdě severovýchodně od Valašského Meziříčí, v nadmořské výšce 385 m n. M. Na vrcholu kopce najdete památník obětem první a druhé světové války a pěkné vyhlídkové místo. Od roku 2021 zde vyrůstá stromová katedrála.

Na Helštýně vyrůstá oáza se stromovou katedrálou

Zpříjemnit prostředí při výšlapu na památný vrch Helštýn se rozhodla radnice ve Valašském Meziříčí. V těchto dnech dokončuje společnost Městské lesy a zeleň výsadbu 57 jabloní, topolů a dubů. Tyto v jednom shluku vytvoří zelenou katedrálu podle návrhu umělce Jiřího Černického, která bude stěžejní součástí unikátní Florální oázy.

Rymice na Kroměřížsku se promění v atraktivní skanzen

Na konci roku 2019 Zlínský kraj oficiálně zahájil rekonstrukci Zámku Kinských ve Valašském Meziříčí a stavbu Cyrilometodějského centra ve Starém Městě. Intenzivně běží příprava obnovy Památníku tragédie na Ploštině a také projekt revitalizace hospodářského dvora v Rymicích na Kroměřížsku.

O Vánocích...

Poslední akce letošního roku na zámku Lešná u Valašského Meziříčí proběhne v neděli 15. prosince a nese název O Vánocích... Nechejte se ovládnout kouzlem Vánoc, které už v tu dobu budou opravdu za dveřmi.

Černá studánka u Valašského Meziříčí

Černá studánka u Malé Lhoty leží kousek od Valašského Meziříčí. Silný pramen kvalitní vody nevysychá ani v době sucha.

Naučná stezka T. G. Masaryka ve Valašském Meziříčí

Na 12 zastaveních představuje naučná stezka přírodu a historii Valašského Meziříčí a jeho okolí. Je dlouhá 13 km a je vhodná pro pěší a cyklisty na horských kolech.

Vrtule - svět her a poznání ve Valašském Meziříčí

Vrtule je místo pro zvídavé děti a dospělé. Můžete se zde pobavit u desítek společenských her či vyzkoušet svůj um u záludných hlavolamů. Naleznete zde velké postřehové hry, interaktivní expozici „Kdo neviděl, neuvěří“, obří „Krtkovo bludiště“ a novinkou je projekt „Evropou křížem krážem".

Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí zahájilo provoz v září 2015 a představuje vzácnou přehlídku desítky let starých řeznických strojů z 1. poloviny 20. století. Stroje navíc před očima návštěvníků skutečně ožívají, roztáčí je totiž funkční transmisní pohon poháněný stacionárním motorem...

Valašská pivnice v Praze v pivovaru Bon - ochutnejte valašské pivo

Pivovar Bon vznikl v roce 2003 v obci Zašová u Valašského Meziříčí v bývalém farním statku. Důvodem pro stanovení této lokality minipivovaru Bon byly čtyři staré studny, které vynikaly svou vydatností a vynikajicím složením vody pro výrobu přírodního piva.

Zámek Kinských láká na výstavu děl korejské umělkyně

Křehká díla korejské umělkyně Song Mi Kim vystavuje od minulého týdne zámek Kinských ve Valašském Meziříčí. Jedinečná výstava potrvá až do konce března.

Tipy na víkend: Za křehkými betlémy do Valašského Meziříčí, s perníkem do Plzně

Pokud vám jde pečení od ruky a rodinu už jste cukrovím zásobovali, vyrobte jeden perník navíc a zavezte ho do Plzně. Právě tam se s ním totiž můžete zúčastnit speciální soutěže. Jestliže o víkendu fandíte spíš odpočinku než kuchtění, nasajte adventní atmosféru na některém z nespočtu trhů a jarmarků nebo si zajeďte na lyže.

Meziříčský zámek Kinských chystá expedici do středověku

Interaktivní výstavu Expedice středověk připravují v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí pracovníci Muzea regionu Valašsko. Návštěvníci si v expozici budou moci na chvíli vyzkoušet, jak vypadal život ve středověku. V loňském roce mělo muzeum velký úspěch s obdobnou výstavou zaměřenou na pravěk.

Kam o víkendu s dětmi: Za broučky do Valašského Meziříčí, za magií do Jičína

Uzavírání některých dalších turistických atrakcí, ochutnávka jablečných i dýňových delikates, tradičně také hry, soutěže a tvořivé dílny - to vše můžete tento víkend se svojí rodinou podniknout, pokud se vám nechce lenošit doma. Návštěvníky lákají na speciální program zoologické zahrady, zámky, hrady i rybníky.

Vydejte se na meziříčský zámek za australskými domorodci

Umění a kulturu australských domorodců představí poprvé v sobotu Muzeum regionu Valašsko v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Návštěvníci si tu prohlédnou například malby a hudební nástroje. Vernisáž ozvučí didgeridoo, typický australský nástroj. Expozice bude následně přístupná až do začátku příštího roku.

Ve Valašském Meziříčí začaly bujaré oslavy. Potrvají až do neděle

V pondělí zahájené Dny města aneb Meziříčský hodokvas zpestří až do neděle život na Vsetínsku, nebo alespoň ve Valašském Meziříčí. Bohatý program nabídne účastníkům akce taneční a hudební vystoupení, kulturní výstavy, zajímavé besedy, napínavé soutěže i tradiční jarmarky.