Bohušov

Martin na bílém koni vypraví parní vlak a přiveze Svatomartinské víno

Husí stehna se zelím i zabijačkové pochoutky neodmyslitelně patří k listopadu na Osoblažsku. Nejinak tomu bude v sobotu 10. listopadu Bohušově. V rekreačním areálu Pod Duby pod rukami dovedných řezníků, kuchařů a jejich pomocníků vzniknou jelítka, jitrnice, ovárek, tlačenka i prdolačka.

Rozhledna Bohušův vrch u Plané

Rozhledna stojí na Bohušově vrchu (580 m), dříve nazývaném Šibeniční vrch, v Plané u Mariánských Lázní. Od přelomu 19. a 20. století zde stál dřevěný vyhlídkový gloriet. V roce 1909 jej nahradila masivní kamenná věž.

Rekreační areál Bohušov

Kemp a Rekreační areál nabízí ubytování ve stanech a chatkách.

Zřícenina hradu Fulštejn

Zřícenina hradu Fulštejn se nachází 3 km od Osoblahy a 1 km jihozápadně od obce Bohušov. Hrad byl strategicky velmi vhodně umístěn v osoblažské nížině, stojí na zalesněném kopci (267 m) nad říčkou Osoblahou.

Parní vlak se letos naposledy vydá po úzkokolejce Osoblažce – na Martinské hody

Martinské hody s husičkou vypečenou hezky dozlatova jsou lákadlem tohoto víkendu. A vydat se na ně můžete do Bohušova po unikátní úzkokolejné železniční trati Osoblažce, vláčkem taženým nádhernou parní lokomotivou.

Zdánlivě zapomenutá víska na Osoblažsku nabízí setkání se svědky dávné historie

V následujících řádcích se vydáme na výpravu na Osoblažsko. Cílem sice bude jediná obec - Bohušov., ale i tak půjde o až překvapivě bohatou turistickou nabídku.