Osoblaha

Farma pod Hradem

Jsme malá farma nacházejí se v krásné krajině na Osoblažsku. Nabízíme prohlídky farmy a seznámení dětí s hospodářskými zvířaty a koňmi, na kterých se mohou svést nejen děti ale i dospělí.

Patnáct let s párou: Osoblažka vyrazí 8. května do nové sezony

Patnáctá turistická sezona na Osoblažsku začne tradičně 8. května. Ve středu poprvé po zimní přestávce vyjede na úzkokolejku parní vlak s pestrou soupravou historických výletních vozů. Cestující si mohou vybrat, zda pojedou v pivním nebo cyklo vagónu, zapojen bude i vůz pro imobilní pasažéry.

Parní vlaky na Osoblažské úzkokolejce vyjedou opět na jaře

Loňská turistická sezona na technickém unikátu Osoblažské úzkokolejce na Bruntálsku byla velmi úspěšná. Svědčí o tom rekordní počet lidí, kteří se svezli po úzkorozchodné železnici parními vlaky. Atrakci využilo 6 467 cestujících. Už nyní se připravuje nová sezona.

Martin na bílém koni vypraví parní vlak a přiveze Svatomartinské víno

Husí stehna se zelím i zabijačkové pochoutky neodmyslitelně patří k listopadu na Osoblažsku. Nejinak tomu bude v sobotu 10. listopadu Bohušově. V rekreačním areálu Pod Duby pod rukami dovedných řezníků, kuchařů a jejich pomocníků vzniknou jelítka, jitrnice, ovárek, tlačenka i prdolačka.

Turistická sezóna parního vlaku na Osoblažsku začne 8. května

Projížďka turistickým parním vlakem po Osoblažce každým rokem láká stále více návštěvníků Jeseníků. Loni se na trati s atypickým rozchodem 760 milimetrů svezlo 5 520 cestujících, kteří vedle krás místní krajiny obdivují i klikatost dráhy se 102 oblouky.

Liptaňský bludný balvan

Bludný balvan je připomínkou období před 250 – 800 tisíci lety, kdy ho na Osoblažsko zavlekl pevninský ledovec až z jižního Švédska.

Na duši je blaze v úzkokolejce na Osoblažsku, trať má 102 oblouky

Pomalu se vrtí v mírných zatáčkách mezi poli i v lesích úzkokolejná železnice v bohem zapomenutém koutu Osoblažska. Je jednou ze tří úzkorozchodných tratí u nás, provozuje se na ní kromě víkendových cest historickým vlakem i pravidelná doprava. Cesta z Třemešné do Osoblahy je pohlazením po duši.

Hřbitovní kostel sv. Mikuláše v Osoblaze

Kostel svatého Mikuláše v obci Osoblaha je hřbitovní kostel postaven v letech 1756–1766 a kulturní památka České republiky.

Koupaliště Osoblaha

Osoblažské koupaliště je usazeno do centra malebného prostředí zdejšího parku, jehož součástí je in-line dráha, antukové kurty pro tenis, volejbal, nohejbal, fotbalový areál, kemp, rybník pro sportovní rybolov a další.

Přírodní rezervace Velký Pavlovický rybník

Přírodní rezervace Velký Pavlovický rybník se nachází na hranici katastrů tří obcí Hlinka, Osoblaha a Slezské Pavlovice.

Rozhledna Strážiště u Liptaně

Rozhledna Strážiště u Liptaně se nachází na Osoblažsku, na kopci nad obcí Liptaň. Dřevěná stavba s 37 schody je vysoká 9 metrů a nabízí výletníkům výhled i na Praděd nebo na Opolskou nížinu v Polsku.

Slezské Versailles zahajuje sezónu novinkami

Renesanční perla Osoblažska, zámek ve Slezských Rudolticích, kterému se v 18. století přezdívalo Slezské Versailles, v sobotu 1. června přivítal první turisty v nové sezóně.

Zdánlivě zapomenutá víska na Osoblažsku nabízí setkání se svědky dávné historie

V následujících řádcích se vydáme na výpravu na Osoblažsko. Cílem sice bude jediná obec - Bohušov., ale i tak půjde o až překvapivě bohatou turistickou nabídku.

Osoblažsko láká krásnou přírodou, památkami i jednou z posledních úzkokolejek

Kraj s rozmanitou přírodou, tvrdými podmínkami pro život, s velkým turistickým lákadlem v podobě úzkorozchodné železnice, lidmi často označován jako bohem zapomenutý. To je Osoblažsko.

Osoblažsko: Projeďte se po poslední úzkorozchodné trati Českých drah

Pokud máte rádi klidnější oblasti, kde nepotkáte na každém rohu turistu, Osoblažsko pro vás bude skutečným rájem. Ukážeme vám krásy kraje v podhůří Jeseníků a seznámíme s úzkokolejnou vlakovou tratí. Osoblažský region se nachází na česko-polských hranicích a jako většina pohraničních oblastí je jen řídce obydlen. Najdeme zde města jako Město Albrechtice, Třemešná ve Slezsku či Osoblaha. [...].