Město Albrechtice

Minimuzeum kočárků a panenek Město Albrechtice

Prohlédněte si rodinnou sbírku kočárků a panenek v Městě Albrechticích. Najdete zde na 80 kočárků různých typů i velkostí a přes 90 panenek. Atmosféru starých časů a dětských snů doplňují další hračky jako jsou plyšoví medvědi, dřevěná autíčka, kuchyňka nebo dřevěný panáček, který louská ořechy.

Toulky po českých rozhlednách: Město Albrechtice otevřelo unikátní rozhlednu

Na hranicích s Polskem se můžete rozhlédnout díky nově otevřené rozhledně ve Městě Albrechticích. V Moravskoslezském kraji je ale hodně dalších zajímavých rozhleden, které stojí za návštěvu.   Město Albrechtice na Bruntálsku na začátku října otevřelo novou rozhlednu na Hraničním vrchu. Unikátní je v tom, že vznikla spojením dvou bývalých anténních věží, které město získalo za symbolickou cenu. [...].

Osoblažsko: Projeďte se po poslední úzkorozchodné trati Českých drah

Pokud máte rádi klidnější oblasti, kde nepotkáte na každém rohu turistu, Osoblažsko pro vás bude skutečným rájem. Ukážeme vám krásy kraje v podhůří Jeseníků a seznámíme s úzkokolejnou vlakovou tratí. Osoblažský region se nachází na česko-polských hranicích a jako většina pohraničních oblastí je jen řídce obydlen. Najdeme zde města jako Město Albrechtice, Třemešná ve Slezsku či Osoblaha. [...].

Rozledna ve Městě Albrechtice

Město Albrechtice na Bruntálsku se pyšní originální rozhlednou, která vznikla propojením dvou nepoužívaných anténních věží. Unikátní rozhlednu, z níž se lidé mohou kochat pohledem na Krnov, Opavu, Polsko, ale také na Praděd a Lysou horu nechala postavit obec ve spolupráci s dvěma partnerskými městy.

Z unikátní rozhledny v Albrechticích shlíží lidé i do Polska

Město Albrechtice na Bruntálsku se pyšní novou originální rozhlednou, která vznikla propojením dvou nepoužívaných anténních věží. Unikátní rozhlednu, z níž se lidé mohou kochat pohledem na Krnov, Opavu, Polsko, ale také na Praděd a Lysou horu nechala postavit obec ve spolupráci s dalšími dvěma partnerskými městy.