Krnov

Témata

|< Předchozí strana 1 2 >|

Kostel sv. Benedikta v Krnově

Kostel patří k nejstarším sakrálním stavbám na území Moravskoslezského kraje. Unikátní soubor restaurovaných nástěnných maleb v nemá v českém Slezsku obdoby.

Kostel sv. Martina s vyhlídkovou věží v Krnově

Římskokatolický farní kostel sv. Martina je bezpochyby hlavní pohledová dominanta slezského města Krnova i jedinečná historicko - architektonická památka.

Poutní místo Clivín u Krnova

Na tzv. Předním cvilínském kopci, nad Krnovem, se majestátně tyčí dvojvěžový červenobílý barokní poutní kostel Povýšení svatého Kříže a Panny Marie Sedmibolestné. Mnoho návštěvníků sem každoročně přijíždí na pravidelné církevní poutě.

Chářovský park v Krnově

Na jaře rozkvétá Chářovský park v Krnově záplavou květů azalek a rododendronů. K vidění jsou zde více než stoleté rostliny.

Krnov návštěvníky velmi příjemně překvapí nejen památkami

Krnov je městem, které mě velmi příjemně překvapilo. V okolí nádraží to nevypadá nijak valně, ale když se blížíte k centru, nejde si nevšimnout opravených domů a vil z přelomu minulého století. K tomu památky světské i církevní. Je opravena i bývalá fabrika, takže nezavrhli ani industriálie.

Naučná stezka na Kabátově kopci v Krnově

Naučná stezka s interaktivními prvky vznikla na Kabátově kopci v Krnově. Naučná stezka je dlouhá 3,5 km a je na ní rozmístěno 5 akátových laviček a 9 infopanelů, z nichž část bude interaktivních – s pexesem, skrývačkami nebo hádankami.

Ruiny Šelenburku u Krnova se měly stát kasinem

I takové nápady se po roce 1989 objevily, nemá ani cenu zkoumat, který vykuk s tím přišel. Tuto zprávu najdete napsánu na tabuli s hradní historií, kousek od vchodu do pozůstatků Šelenburku, Lobenštejna nebo také Cvilína.

Den otevřených památek v Krnově zahájí turistickou sezónu

V sobotu 20. května se v Krnově otevřou veřejnosti všechny významné kostely, muzea a další historické objekty. Koná se totiž Den otevřených památek, který již tradičně zahajuje turistickou sezónu ve městě s 24 tisíci obyvateli.

Víkendová pozvánka do Jeseníků: Na rozhledny, soutěž zlatokopů, prohlídku hradu i jarmareční nákupy

Kam se vydat na výlet o prvním dubnovém víkendu do Jeseníků? Při pěkném počasí stojí za to navštívit rozhlednu na Cvilíně v Krnově. Po zimní přestávce se otevírá 1. dubna a do konce května je v provozu o sobotách a nedělích od 10 do 17 hodin, v hlavní sezóně pak denně.

Opravená synagoga v Krnově se otevírá návštěvníkům

Po rozsáhlé rekonstrukci se v pátek otevřela jedna z nejpozoruhodnějších památek Slezska, kterou je Krnovská synagoga. Její rekonstrukce přišla na 31 miliónů korun. Od pondělka se může do synagogy spolu s průvodcem poprvé podívat i široká veřejnost.

Exkurze do výroby Kofoly v Krnově

Kofola svou podmanivou chutí oslovuje již několik generací. Málokdo však zná historii tohoto oblíbeného nápoje a výrobní postupy. Všem zájemcům z řad laické i odborné veřejnosti, studentům, žákům, ale i dětem proto Kofola nabízí skupinové exkurze ve svém původním výrobním závodě v Krnově.

Naučná stezka Cvilín u Krnova

Naučná stezka Cvilín zaměřená na lesnictví, ekologii a přírodu Jeseníků vás provede smíšenými lesy v okolí Cvilína a postupně představí všechny zdejší obyvatele z říše rostlin i živočichů.

Na in-linech z Krnova do Chmýže

Pětikilometrová vyjížďka z Krnova do Chomýže vede částečně po komunikacích, které jsou uzavřeny pro motorová vozidla, a částečně po cestách s mírným provozem. Vyjížďku je možné začít u mostu přes Opavici na Hlubčické ulici.

Lety pro veřejnost v Aeroklubu Letiště Krnov

Vychutnejte si pohled na město Krnov a jeho okolí z ptačí perspektivy. Můžete vystoupit na nejvyšší kopec v okolí, můžete vylézt na nejvyšší věž ve městě, ale pohled z letadla je jedinečný a nelze ničím nahradit.

Dva šlapou a jeden řídí aneb Za památkami Krnova na originálních čtyřkolech

Návštěvníci Krnova mají originální příležitost poznat město s bohatými historickými i kulturními památkami prostřednictvím nevšední rekreační projížďky na čtyřkolech.

|< Předchozí strana 1 2 >|