Krnov

Témata

|< Předchozí strana 1 2 >|

Poutní místo Clivín u Krnova

Na tzv. Předním cvilínském kopci, nad Krnovem, se majestátně tyčí dvojvěžový červenobílý barokní poutní kostel Povýšení svatého Kříže a Panny Marie Sedmibolestné. Mnoho návštěvníků sem každoročně přijíždí na pravidelné církevní poutě.

Chářovský park v Krnově

Na jaře rozkvétá Chářovský park v Krnově záplavou květů azalek a rododendronů. K vidění jsou zde více než stoleté rostliny.

Krnov návštěvníky velmi příjemně překvapí nejen památkami

Krnov je městem, které mě velmi příjemně překvapilo. V okolí nádraží to nevypadá nijak valně, ale když se blížíte k centru, nejde si nevšimnout opravených domů a vil z přelomu minulého století. K tomu památky světské i církevní. Je opravena i bývalá fabrika, takže nezavrhli ani industriálie.

Naučná stezka na Kabátově kopci v Krnově

Naučná stezka s interaktivními prvky vznikla na Kabátově kopci v Krnově. Naučná stezka je dlouhá 3,5 km a je na ní rozmístěno 5 akátových laviček a 9 infopanelů, z nichž část bude interaktivních – s pexesem, skrývačkami nebo hádankami.

Ruiny Šelenburku u Krnova se měly stát kasinem

I takové nápady se po roce 1989 objevily, nemá ani cenu zkoumat, který vykuk s tím přišel. Tuto zprávu najdete napsánu na tabuli s hradní historií, kousek od vchodu do pozůstatků Šelenburku, Lobenštejna nebo také Cvilína.

Den otevřených památek v Krnově zahájí turistickou sezónu

V sobotu 20. května se v Krnově otevřou veřejnosti všechny významné kostely, muzea a další historické objekty. Koná se totiž Den otevřených památek, který již tradičně zahajuje turistickou sezónu ve městě s 24 tisíci obyvateli.

Víkendová pozvánka do Jeseníků: Na rozhledny, soutěž zlatokopů, prohlídku hradu i jarmareční nákupy

Kam se vydat na výlet o prvním dubnovém víkendu do Jeseníků? Při pěkném počasí stojí za to navštívit rozhlednu na Cvilíně v Krnově. Po zimní přestávce se otevírá 1. dubna a do konce května je v provozu o sobotách a nedělích od 10 do 17 hodin, v hlavní sezóně pak denně.

Opravená synagoga v Krnově se otevírá návštěvníkům

Po rozsáhlé rekonstrukci se v pátek otevřela jedna z nejpozoruhodnějších památek Slezska, kterou je Krnovská synagoga. Její rekonstrukce přišla na 31 miliónů korun. Od pondělka se může do synagogy spolu s průvodcem poprvé podívat i široká veřejnost.

Exkurze do výroby Kofoly v Krnově

Kofola svou podmanivou chutí oslovuje již několik generací. Málokdo však zná historii tohoto oblíbeného nápoje a výrobní postupy. Všem zájemcům z řad laické i odborné veřejnosti, studentům, žákům, ale i dětem proto Kofola nabízí skupinové exkurze ve svém původním výrobním závodě v Krnově.

Naučná stezka Cvilín u Krnova

Naučná stezka Cvilín zaměřená na lesnictví, ekologii a přírodu Jeseníků vás provede smíšenými lesy v okolí Cvilína a postupně představí všechny zdejší obyvatele z říše rostlin i živočichů.

Na in-linech z Krnova do Chmýže

Pětikilometrová vyjížďka z Krnova do Chomýže vede částečně po komunikacích, které jsou uzavřeny pro motorová vozidla, a částečně po cestách s mírným provozem. Vyjížďku je možné začít u mostu přes Opavici na Hlubčické ulici.

Lety pro veřejnost v Aeroklubu Letiště Krnov

Vychutnejte si pohled na město Krnov a jeho okolí z ptačí perspektivy. Můžete vystoupit na nejvyšší kopec v okolí, můžete vylézt na nejvyšší věž ve městě, ale pohled z letadla je jedinečný a nelze ničím nahradit.

Dva šlapou a jeden řídí aneb Za památkami Krnova na originálních čtyřkolech

Návštěvníci Krnova mají originální příležitost poznat město s bohatými historickými i kulturními památkami prostřednictvím nevšední rekreační projížďky na čtyřkolech.

Rozhledna na Cvilíně - Krnov

Cvilínská rozhledna se nechází na stejnojmenném kopci, nad městem Krnovem. Na Cvilíně, který má dva vrcholy jsou ještě další dvě zajímavé turistické atrakce, které jistě stojí za zhlédnutí. Rozhledna je kamenná romantická stavba zakončena vyhlídkou s cimbuřím, vysoká 26 metrů.

Rozhledna na Ježníku - Krnov

Ježník se těší znamenité pověsti jako letovisko a výletní místo. Je možno je doporučit všem, kteří vyhledávají odpočinek v klidném prostředí. Na severu Ježníku se zvedá 558 m vysoký vrch Vyhlídka s dřevěnou rozhlednou.

|< Předchozí strana 1 2 >|