Kutná Hora

|< Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 >|

Kam o víkendu s dětmi: Zajděte si na karneval, vyzkoušejte si draní peří

Karnevalová sezóna začíná – na rej masek můžete se svými ratolestmi vyrazit třeba v Kutné Hoře, Březinách u Děčína, Velkých Opatovicích nedaleko Boskovic nebo v Ostravě. Draní peří si nejmenší mohou zkusit v obci Neubuz blízko Slušovic nebo se mohou zúčastnit soutěže papírových vlaštovek v Mělníku.

Kutnohorský Dačického dům je opět městskou chloubou

Mnoho let byl dům Mikuláše Daczického z Heslowa, jak se tento renesanční bouřlivák správně píše, strašidlem Kutné Hory. Město se pyšní tím, že je zapsáno na seznamu UNESCO, ale podivná symbióza architektonických skvostů s kasiny a asijskými restauracemi mu moc nesvědčí.

Tipy na víkend: Oslavte svatého Martina, pochutnejte si na sladkém

Víkendu tentokrát vévodí sobotní svátek svatého Martina, jemuž je zasvěcena spousta akcí po celé republice. Víno a husí speciality ochutnáte třeba v Kutné Hoře, na hradu Radyně nebo ve Vizovicích. Vyrazit můžete i na festival dortů v hlavním městě nebo na výstavu minerálů v Olomouci.

Kamenný kruh u Kutné Hory

Mohutný třímetrový menhir s kamenným kruhem stojí nad Kutnou Horou v části Kaňk od roku 2012.

Vodní nádrž Vrchlice u Kutné Hory

Vodní nádrž Vrchlice je vodárenská nádrž na říčce Vrchlici, sloužící především jako zdroj pitné a užitkové vody pro Kutnohorsko a Čáslavsko.

Největší tuzemská kostnice je v Brně, nejmorbidnější v Sedlci u Kutné Hory

Desítky tisíc dlouhých kostí, tisíce lebek. Jsme v kostnici, kde probíhá takzvaný druhý pohřeb. Na našem území je jich přístupných několik, většinou jde o kosterní pozůstatky po epidemiích, zejména morových, ale i o oběti válek. Největší je brněnská, kde je asi 50 tisíc pohřbených.

Výlet Kutnohorskem: Legendami opředená zřícenina a chrám s ostatky mnichů

Když se řekne Kutná Hora nebo Kutnohorsko každého napadne chrám sv. Barbory, kostnice nebo Vlašský dvůr. Okolí tohoto významného středočeského města je však neméně zajímavé, a tak přijměte pozvání na celodenní kutnohorský výlet.

Malbami zdobený nádražní podchod v Kutné Hoře

Mikuláš Dačický z Heslova, král Václav IV., básník a novinář Karel Havlíček Borovský a další historické osobnosti vítají cestující v podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře. Součástí výzdoby jsou i hlavní turistické cíle - chrám sv. Barbory nebo bývalá Jezuitská kolej.

Kadaň, Klášterec nad Ohří, Ostrov: opomíjená podkrušnohorská města plná skvostných památek

Máme mnoho památek, o kterých se moc nemluví, a je to škoda. Není vše jen o Praze, Českém Krumlovu, Telči, Kutné Hoře, Olomouci a dalších notoricky známých objektech. Zejména města na severu Čech, v Podkrušnohoří, bývají většinou nezaslouženě spojována jen s negativními jevy.

Kam o víkendu s dětmi: Vydejte se na Divoký západ nebo do středověku

O posledním červnovém víkendu se můžete vydat na dobrodružnou cestu časem. A je jen na vás, jaké období zvolíte. Pokud zavítáte do Plzně, přenesete se do období Divokého západu, v Kutné Hoře zase mezi rytíře do středověku, zatímco zámek Fryštát ožije bujarým veselím první republiky. Všude jsou nachystány nejrůznější dobové aktivity, které dané období lépe představí.

Rébus games - úniková hra v Kutné Hoře

Otestujte svůj důvtip a logické myšlení v spleti našich úkolů a pokuste se dát šach mat jednomu z největších géniů své doby.

Tipy na víkend: Otestujte svou vytrvalost na extrémním závodu nebo půlmaratonu

Za kulturou, gastronomií i sportem můžete vyrazit o prvním červnovém víkendu. V Litoměřicích se koná tradiční Litoměřický hrozen, výstava zaměřená na víno, ve Zlíně soutěž ve vaření guláše. Kulturu zastupuje festival, který v sobotu začíná v Kutné Hoře, ale také večerní prohlídky Plzně. Hojně jsou o víkendu zastoupeny i sportovní akce. Na své si přijdou milovníci běhu, cyklistiky, ale i extrémního závodu, který se koná v Ostravě.

Kam o víkendu s dětmi: Pochutnejte si na sladkostech, vyrazte na projížďku párou

Druhý z květnových prodloužených víkendů láká na skutečně rozmanité akce. Pokud budete chtít ukojit touhu po sladkém, vyrazte s dětmi do Kutné Hory na cukrářské slavnosti. V Jindřichově Hradci se naopak zabaví ti, kteří mají rádi parní vlaky. Vyrazit můžete také na různé workshopy, kde mohou děti vyrobit dárečky ke Dni matek. V neposlední řadě můžete zblízka poznat nejrůznější historická řemesla.

Kutná Hora Buskerům otevřená

Busking je provozování jakékoliv umělecké pouliční produkce spojené s dobrovolnou odměnou kolemjdoucích. Aneb zkrátka a jednoduše hraní na ulici.

Tipy na víkend: Navštivte festival esoteriky, pochutnejte si na street foodu

Konečně přišel duben a s ním snad i nefalšované jarní počasí. O víkendu se na mnoha turistických atrakcích zahajuje návštěvnická sezóna, pokud se však více zajímáte o svého ducha, vyrazte do Olomouce na festival ezoteriky. Pokud vám naopak více záleží na tom, co máte v žaludku, v Kutné Hoře se uskuteční první festival zasvěcený street foodu.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 >|