Kácov

Panorama Golf Resort – Kácov

Golfové hřiště Panorama nabízející 27 jamek špičkové kvality přinese požitek a uspokojení golfistům všech kategorií pouze 35 minut od Prahy.

Malé muzeum techniky Jawy od Sázavy v Kácově

V nově otevřeném muzeu naleznete 70 motocyklů české a slovenské výroby, v hlavním zastoupení značky Jawa a ČZ, historické fyzikální modely, modely technických principů, řezy motorů, krystalové přijímače, měřící přístroje a mnoho dalších technických zajímavostí na 200 m čtverečních výstavní plochy.

Nový majitel plánuje na Kácově otevřít muzeum

Zachovat zámek Kácov na Kutnohorsku jako veřejně přístupnou památku, provozovat v něm muzeum a zvelebit prostředí před budovou směrem k pivovaru plánuje nový majitel renesančně-barokní památky.

Posázavským parním vlakem na skleněný jarmark i prohlídku hradu a zámku

První prázdninovou sobotu 5. července vyjede z Prahy-Braníka parní lokomotiva Čtyřkolák na cestu do Posázaví - a to až do Kácova. Jízda má mnoho zajímavých cílů a je i zvláštní svou trasou. Po jiné trati se pak vrací domů do Prahy.

Kemp Pod Mostem v Kácově

Na levém břehu řeky (na straně města pod pivovarem), hned pod mostem v Kácově, najdete vodácký kemp "Pod Mostem". Naleznete v něm louku pro stanování, hospůdku, splachovací WC, teplé sprchy i připojení na internet pomocí WiFi.

Pivovar Hubertus Kácov

Pivovar, který tvoří starobylé budovy, které jsou situovány v krásné přírodě na levém břehu řeky Sázavy stojí v malebném městysu Kácov. První zmínka o výrobě piva v Kácově je z roku 1457, čímž se řadí k nejstarším pivovarům u nás.

Expozice historických motocyklů v Kácově

Na zámku najdete muzeum historických radiopřijímačů, expozici o historii Kácovska, výstavu panoramatických fotografií Kácova a Posázaví s dobovými pohlednicemi a obrazovou galerii. V objektu zámku je též nová expozice starých motocyklů a kavárna.

Muzeum zámek Kácov

Muzeum na Zámku Kácov nabízí k vidění expozici historických radiopřijímačů, muzeum Kácova se zábavným kvízem, obrazovou galerii a zachovalé fresky z 1. pol. 18 století.