Kutná Hora

|< 1 2 3 4 5 6 Další strana >|

Průvodcovská služba Kutná Hora - prohlídky stříbrného města

Chtěli byste se při návštěvě stříbrného města dozvědět víc, než se dočtete v brožurách a na internetu? Využijte nabídky Průvodcovské služby Kutná Hora.

Alchymistická dílna v Kutné Hoře

V centru Kutné Hory v Sankturinovském domě na Palackého náměstí najdete pravou alchymistickou dílnu, kde voskoví alchymisté hledají Kámen mudrců a elixír věčného mládí.

Muzeum tabáku v Kutné Hoře - expozice Philip Morris

Moderní expozice poskytující přehled o současném i historickém vývoji společnosti je doplněna videem o pěstování tabáku, výrobě tabákové směsi a cigaret. K vidění je zde také rozsáhlá sbírka originálních cigaretových krabiček z celého světa.

Tipy na víkend: Svatomartinské víno, lampiónové průvody a pivní maratón

Páteční svátek svatého Martina přináší řadu akcí. Po celé republice začne koštování Svatomartinských vín, které doplní svatomartinská husa i rohlíčky. V Horní Plané připravili také pivní maratón, s lampióny vyrazí do ulic v Kutné Hoře, Nejdku, Královském Poříčí, Trutnově, Litomyšli a ve Svitavách.

Tipy na víkend: Vinobraní, Dny NATO, oslavy jablek, těstovin i sv. Václava

Následující víkend patří oslavám. Nejvíce bude opěvováno víno, ochutnávat se bude ve Valticích, Lanškrouně, Praze, na Karlštejně a v Litoměřicích. Těstovinám bude patřit sobota v Boršově nad Vltavou. Památku sv. Václava si připomenou v Telči a Kutné Hoře. Za jablky se vydejte do Hostětína nebo na zámek Nebílovy. Největší letecko-armádně-bezpečnostní akci ve střední Evropě uvidíte na Dnech NATO v Ostravě. Čtěte více »

Stylová kavárna U sv. Judy Tadeáše v Kutné Hoře

Nová stylová kavárna nabízí příjemné prostředí a obsluhu v duchu konce 19. století s nabídkou dobré kávy a čajů do konvičky, a zvláště pak denně připravovaných studených a teplých specialit, francouzské sýry a lokální či rozlévaná francouzská vína.

Tipy na víkend: Pivní slavnosti, Poláčkovo léto i Kutnohorské stříbření

Nadcházející víkend poteče pivo doslova proudem. Pivní slavnosti se konají v Mariánských lázních, Olomouci i Bělotíně. Poláčkovo léto v Rychnově slibuje klasické divadelní představení, koncerty i výstavu. V Kutné Hoře potkáte Václava IV. S celým královským dvorem na Královském stříbření.

Stříbrný klíč odemkne turistům v Kutné Hoře mnohé památky

Jednotnou vstupenku, takzvaný stříbrný klíč, mohou pro letošní turistickou sezónu získat návštěvníci v Kutné Hoře. Klíč otevře brány hned v osmi památkách. Po zakoupení vstupenky za 250 korun budou lidé moci navštívit kostnici, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, chrám svaté Barbory, muzeum stříbra a stříbrný důl Hrádek, Tylův památník, Vlašský dvůr, Galerii Středočeského kraje v Jezuitské koleji a nedaleký zámek Kačina.

Českým památkám v kráse kraluje sv. Barbora, moravskoslezským Buchlov

Zemská kola ankety iDNES.cz o nejhezčí památku České republiky skončila. Obě mají jednoznačného vítěze a poměrně překvapivé výsledky na stříbrné a bronzové příčce. V Čechách vyhrál chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, na Moravě a ve Slezsku hrad Buchlov. Šest nejlepších památek se utká o celostátní prvenství.

Tipy na víkend: Otevírají se hrady a zámky, běží se maraton Prahou i skrz safari

Víkend se nese ve znamení slavnostního otevírání hradů, zámků ale i měst. Turistickou sezónu otevírají v Kutné Hoře, Chebu, Střekově, Švihově, Benešově nad Ploučnicí a mnoha dalších městech. Sportovci poběží maratony centrem Prahy a částečně výběhem safari ve Dvoře Králové.

Do Kutné Hory táhnou svatá Barbora, svatý Jakub i kostnice

V dobách, kdy se Kutná Hora jmenovala Kuttenberg a soupeřila o prvenství s Prahou, místní mincovna byla jednou z nejvěhlasnějších v Evropě. Vzpomínáte na scénu z filmu Dařbuján a Pandrhola, kde starý havíř nadává svaté Barboře? Patronka havířů dala jméno i katedrále, kvůli které do města jezdí každoročně desetitisíce turistů.

S kamerou na cestách: Údolím Vrchlice k mlýnům i kutnohorským skvostům

Spousta spěchající vody v sevření skal, vyhlídka na malebný mlýn u říční zátočiny, architektonické skvosty světové úrovně – to vše lze potkat na zhruba tříkilometrovém úseku. Kde? Na jižním okraji Kutné Hory. Vstupme na území označované jako Údolí Vrchlice.

Kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře

Chrám je nejstarším z kutnohorských kostelů. S jeho stavbou se začalo po roce 1330. Až do 17. století se kostelu přezdívalo Vysoký, podle jeho věže.

Kamenná kašna v Kutné Hoře

Krásná a mohutná kašna uprostřed malého náměstíčka je jedním ze symbolů Kutné Hory. Kvůli narušení pramenů důlní činností musela být voda přiváděna do města ze vzdálených míst. Kamenná kašna sloužila jako rezervoár vzácné pitné vody až do roku 1890.

|< 1 2 3 4 5 6 Další strana >|