Zruč nad Sázavou

Svět kostiček a panenek ve Zruči nad Sázavou

V podkroví zámku naleznete zapomenutou zemi dětství, her a radosti. Je zde opravdový ráj hraček. Uvidíte hrady, zámky, zvířátka i panáčky - vše sestavené z pestrobarevných kostiček.

Citlivě opravený zručský zámek patřil králi železnic Johanu Schebkovi

Citlivá rekonstrukce učinila z trochu zanedbaného zámku ve Zruči nad Sázavou turisticky přitažlivý cíl. Město zakoupilo objekt v roce 2003 od potomků vlastníků a předvedlo, jak se dá zhodnotit pozapomenutá historie.

Kolowratská věž ve Zruči nad Sázavou

Zrekonstruovaná Kolowratská věž sloužila ve středověku jako hradní hláska, ale také jako sklad zbraní.

Naučná stezka zručským zámeckým parkem ve Zruči nad Sázavou

V roce 2015 byla slavnostně otevřena dvoukilometrová naučná stezka po zámeckém parku se čtrnácti zastaveními a dvěma herními prvky pro děti.

Muzeum Od verpánku k Baťovi ve Zruči nad Sázavou

V přízemí zručského zámku se nachází regionální muzeum, které se opírá především o místní tradici ševců a obuvníků.

Kam o víkendu s dětmi: Na tvořivý festival či za večerníčkovými bytostmi

První srpnový víkend se ponese především ve znamení historických akcí a festivalů. Za rytíři mohou zájemci vyrazit třeba do Mělníka, Zruče nad Sázavou či Lovosic. Pokud toužíte po kreativnějším programu, nenechte si ujít tvořivý festival u Jablonce nad Nisou. Za pohádkovými bytostmi a večerníčky můžete zase vyrazit do Hamrů nad Sázavou.

Zábavně-naučná stezka rytíře Miloty z Kolowrat ve Zruči nad Sázavou

Zámecký areál je skvělé místo pro zabavení vašich dětí. Pro nejmenší děti je zde připravena stezky rytíře Miloty, kde si vyzkouší střílení z luku, hod sekyrou, šplhání na totem, rybolov aj. Pro větší děti je v areálu dětského hřiště například dopravní hřiště se šlapacími autíčky.

Rozhledna Babka u Zruče nad Sázavou

Dřevěná rozhledna s kovovými prvky a schodištěm se nachází v lokalitě "Mezi cestami" asi 2 km severně nad městem Zruč nad Sázavou směrem na Jiřice.

Muzeum vodáctví v Čechách

Zachytit bohatou historii a tradice vodáctví v Československu a Čechách je cílem prvního Muzea vodáctví v Čechách, které se nachází v zámeckém areálu ve Zruči nad Sázavou. Ke shlédnují jsou zde nejen zajímavé exponáty lodí, ale také další vybavení, které k vodáctví neodmyslitelně patří.

Zručský zámek na podzim zpřístupní nové expozice

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku na podzim zpřístupní nové expozice zaměřené na vodáctví v Čechách a řeku Sázavu. Umožní to třetí etapa rekonstrukce, která se nyní dokončuje. Lákadlem je pro výletníky také nově otevřená rozhledna nad Zručí.

Království panenek ve Zruči nad Sázavou

Občanské sdružení Klub panenky ČR zve na výlet autem nebo vláčkem do malebné krajiny řeky Sázavy. V městečku Zruč nad Sázavou ve starém parku stojí nově opravený zámek se stálou výstavou a galerií panenek.