Nelahozeves

Vltavská cyklotrasa - č. 7 z Prahy do Kralupy a Mělníka

Vltavská cyklotrasa č. 7 začíná na severním okraji Prahy a přímo navazuje na pravobřežní vltavskou pražskou trasu A2. Vede přes Klecany, Vodochody, Kralupy nad Vltavou, Nelahozeves, zámek Veltrusy, Zálezlice a Hořín do Mělníka. V Mělníku u Starého mostu na trasu navazuje Labská cyklotrasa č. 2.

Marina Vltava - projížďky lodí po Vltavě

Vyhlídkové plavby, půjčovna lodí na Vltavě v přístavu Marina Vltava - sportovně-rekreačním areálu s přístavem v Nelahozevsi nedaleko Prahy, 300 m od zámku Nelahozeves. Areál s restaurací a penzionem se nachází v atraktivním prostředí na břehu řeky Vltavy.

Tipy na víkend: Na cestovatelský festival, vánoční trhy či do vinných sklepů

Blížící se Vánoce znamenají, že na mnoha místech po Česku už začínají adventní trhy. Naladit se na svátky můžete na zámku Nelahozeves či v Kuksu. Pozdní léto nebo podzim můžete ještě nasát během vinného festivalu v Českém Krumlově nebo v otevřených sklepech v Pavlově. A v Praze se v rámci cestovatelského festivalu podíváte skoro po celém světě.

Nelahozeves: Rodiště proslulého skladatele, který dobyl Ameriku

Obec Nelahozeves nese ve své historii několik významných jmen, která se zasloužila o její význam. V 16. století to byl Florián Grispek z Griespachu, který nechal vybudovat velkou knihovnu, obrazárnu a zámek. V jeho práci pokračoval syn Blažej. Ovšem ten pravý zvuk dal Nelahozevsi až světově nejproslulejší český skladatel Antonín Dvořák.

Kam o víkendu s dětmi: Do zlínské zoo s lampiónem, do Vrchlabí s kaštany

Než se hrady a zámky na několik měsíců rozloučí s návštěvníky a uzavřou své brány, zvou ještě některé z nich do svých interiérů i parků. Za gurmánskými lahůdkami se tento víkend vypravte na zámek Nelahozeves, odvážlivci vyrazí raději za strašidelným programem do zámeckého parku Medlešice u Chrudimi. Zámek Červený hrádek dá pro letošek sbohem kulturní sezóně.

Pikniky na zámku Nelahozeves

Chystáte se na zámek Nelahozeves a chcete si váš výlet opravdu užít? Pak si nenechte ujít novinku letošního léta a vyberte si z nabídky našich piknikových balíčků, které si můžete vychutnat v příjemném prostředí zámecké zahrady.

S kamerou na cestách: Rytířský sál a další skvosty zámku v Nelahozevsi

Když se řekne Nelahozeves, každý spíše než obec severně od Kralup nad Vltavou automaticky v mysli nalezne skladatele Antonína Dvořáka respektive jeho rodný dům – a zároveň i zámek. Oba objekty na sebe pohlížejí docela zblízka.