Veltrusy

Zámek Veltrusy se otevírá po 19 letech

Státní zámek Veltrusy zve v sobotu na prohlídku prvního patra. Slavnostně se otevírá po devatenácti letech. V roce 2002 zatopila areál rozvodněná Vltava. Přízemí bylo zpřístupněno před třemi lety.

Vltavská cyklotrasa - č. 7 z Prahy do Kralupy a Mělníka

Vltavská cyklotrasa č. 7 začíná na severním okraji Prahy a přímo navazuje na pravobřežní vltavskou pražskou trasu A2. Vede přes Klecany, Vodochody, Kralupy nad Vltavou, Nelahozeves, zámek Veltrusy, Zálezlice a Hořín do Mělníka. V Mělníku u Starého mostu na trasu navazuje Labská cyklotrasa č. 2.

Dančí obora Veltrusy

Daňčí obora se na mapách veltruského parku objevuje už kolem roku 1802. Část veltruské obory je přístupná pro veřejnost. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost pozorovat daňky z blízka. Daňky, však prosíme, nekrmte. Mají svojí stravu, kterou pravidelně dostávají.

Rekonstrukci Války bramborové chystá zámek Veltrusy

V sobotu 15. září uspořádá zámek Veltrusy akci s názvem Válka bramborová.

Pavilon Přátelství na zámku Veltrusy

Původní a správný název objektu zní Chrám obránců vlasti a přátel zahradnictví. Byl zbudován na vyvýšenině v jihovýchodní části parku v letech 1792 - 1794. Je to okrouhlá stavba, jejíž vnitřní síň je obklopena deseti cihlovými sloupy s jónskými hlavicemi.

Egyptský pavilon a most se sfingou na zámku Veltrusy

Most se sfingou byl postaven v roce 1820 jako součást Egyptského kabinetu, který byl zřízen v letech 1816 - 1819. Jeho východní strana byla pojata jako vstup do egyptského chrámu. Dva mohutné postranní sloupy s hlavicemi jsou zdobeny motivy papyrusových listů. Vchod hlídá sfinga.

Kam o víkendu s dětmi: Za živými betlémy, na vánoční pohádku

Advent vrcholí a Vánoce jsou už za dveřmi. Vypravte se je oslavit třeba na hrady Karlštejn nebo Veltrusy. Vyrazit můžete na pohádku s vánoční tematikou nebo si prohlédnout živý betlém. Pokud v sobě máte tvořivého ducha, můžete si betlém třeba i vytvořit.

Čtyrkola Veltrusy

Čtyrkolo určené převážně pro rodiny s dětmi, ale i milenecké páry, s krásnou projížďkou po zámeckém parku Veltrusy.

Tipy na víkend: Zasportujte si na pražském triatlonu, navštivte letní kino

Půlka prázdnin je skoro za námi. Užijte si poslední červencový víkend v letním kině, které můžete navštívit například v Lovosicích nebo na hradě Helfštýn. Pokud si chcete zasportovat, máte ještě šanci přihlásit se na pražský triatlonový víkend. K línějšímu odpoledni vybízí třeba piknik v Botanické zahradě nebo na zámku Veltrusy.

Váhy, míry, závaží zahájí na zámku Veltrusy novou sezónu

Víte, co je to látro nebo jak velký je žejdlík? Na tyto i další otázky vám odpoví nová výstava, která bude na zámku Veltrusy slavnostně otevřena v sobotu 30. ledna. Tímto dnem zámek, jako jeden z mála objektů, zahajuje sezónu 2016. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program.

Aeroklub Točná - lety pro veřejnost z letiště Slaný

Vyhlídkové lety nad severozápadní část středočeského kraje se zámky Lány a Veltrusy, hrady Karlštejn, Křivoklát a Hazmburk, soutokem Vltavy s Labem u Mělníka motorovým letadlem z letiště Slaný. Možnost darovat let formou dárkového poukazu.

Geolokační hra Veltrusy: Ostrov pokladů

Přijeďte si zahrát první vzdělávací geolokační hru v České republice! Jediné, co k účasti ve hře nazvané Veltrusy: Ostrov pokladů potřebujete, je chytrý mobilní telefon s operačním systémem Android a hravého ducha.

Zámek Veltrusy vítá po povodni návštěvníky

Do parku se nesmí, stůjte, je to nebezpečné, pořád tam padají stromy, zahrazuje cestu k zámku Veltrusy u hlavní brány ochranka. Přesto je od soboty poprvé po červnových povodních areál zámku přístupný.

Rekonstrukce - vstup povolen

Zámek Veltrusy se už deset let opravuje. Na dotaz, jak je to možné, odpovídají zaměstnanci jen s povzdechem: "To víte, jsme státní." Přesto má památka nedaleko Prahy co nabídnout - třeba málokde vídané prohlídky na kole. V dalších letech pak budete možná plout parkem na lodičkách...