Okres Plzeň-jih

Naučná stezka Hvozdice

Přírodní rezervací Hvozdnice prochází Naučná stezka Hvozdnice. Pojmenována je podle říčky, která v oblasti mezi Dolními Životicemi a Oticemi protéká původním neregulovaným korytem kolem Slavkovských rybníků.

Městský minipivovar U Přeška v Přešticích

Městský pivovar U Přeška se nachází v Přešticích na Plzeňsku. Vznikl přestavbou objektu na místním náměstí, v němž byly dříve hotel a restaurace. V nabídce mají pět druhů výborných vlastních piv pojmenovaných po významných osobnostech či návštěvnících Přeštic.

Klášter sv. Františka z Assisi ve Voticích

Klášter založil v roce 1627 hrabě Sezima z Vrtby. Jeho současná podoba pochází z 2. poloviny 18. století. V roce 1950 byl klášter zrušen. Od roku 2015 opět slouží veřejnosti, najdete zde stálé expozice.

Klášter bosých karmelitánů Slaný

Původně renesanční, později barokně přestavěný kostel Nejsvětější Trojice je součástí areálu Kláštera Nejsvětější Trojice, významné dominanty města Slaný. Téměř současně se založením kláštera v roce 1657 byla postavena uprostřed hlavní lodi kostela loretánská kaple.

Muzeum čs. opevnění Klášter v Nové Bystřici

Muzeum čs. Opevnění Klášter - naleznete 1,5 km východně od obce Klášter II, směr hrad Landštejn.

Rozhledna Vlčí hora u Oseka

Multifunkční věž postavená roku 2005 na Vlčí hoře nad městečkem Osek v nadmořské výšce 890 m je kombinací telekomunikační stanice pro monitorování frekvencí mobilních operátorů a rozhledny.

Minimuzeum Na Mlatě

Minimuzeum je odloučenou expozicí Muzea Cimrmanovy doby v Příchovicích. Sbírka je umístěna ve stodole manželů Pohlových na Hamrskách. Můžete zde najít spoustu předmětů běžně užívaných v období začátku 20. století.

Konvent v Plasích: budova, která dýchá

Klášter v Plasích o víkendu 15. a 16. července představí jedinečné stavební dílo, jakým je bývalá obytná budova mnichů Konvent. Stavba s důmyslným řešením základů a s barokní klimatizací.

Památky lákají: na Nebílovy, Horšovský Týn, Švihov a Červené Poříčí bude o víkendu zlevněné vstupné

Památková sezóna se pozvolna rozjela, tento týden ji zřejmě zbrzdí změna počasí, přesto ale zámky a hrady jsou připraveny na návštěvníky. V západních Čechách můžete využít víkendu 22. a 23. dubna k návštěvě čtyř objektů - Nebílov, Červeného Poříčí, Švihova a Horšovského Týna na reciproční vstupenku.

Klášter Plasy opět uchovává palcát českého rebela Žižky

Blíží se návštěvnická sezóna a i v letošním roce nabídne Klášter v Plasích návštěvníkům zajímavé novinky.

Kaple sv. Václava ve Vlčí u Chlumčan

V obci Vlčí naleznete pozoruhodnou kapli sv. Václava, která vás uchvátí svým exotickým vzhledem. Stavba z roku 1893 připomíná odkaz byzantské architektury, což podtrhuje i symetrická struktura zdiva výrazných barev.

Klášter v Plasích zve na prohlídky hodinové věže s hodinářem

Závěr návštěvnické sezóny v Klášteře v Plasích proběhne ve dnech 17. - 19. listopadu, kdy jsou pro návštěvníky připraveny speciální prohlídky věžního hodinového stroje.

Klášter Zaječov - Klášter augustiniánů (Svaté Dobrotivé)

Augustiniánský klášter nechal v roce 1262 založit Oldřich Zajíc z Valdeka na místě, kde se mu dle legendy zjevila Panna Marie. Své jméno získal klášter v roce 1327, kdy sem byly převezeny z pražského augustiniánského kostela sv. Tomáše ostatky sv. Dobrotivé (sv. Benigny).

Klášter v Kladrubech: místo, kde ruku k dílu přiložili Santini i Dientzenhofer

Plzeňsko – jedna z lokalit, kde naleznete několik stavebních pokladů geniálního architekta, zakladatele české barokní gotiky Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Kladrubský klášter u Stříbra mezi ně neodmyslitelně patří. Jedete-li plzeňskou dálnicí k naší západní hranici, nemůžete jej minout.

Západní Krušnohoří: Magické Vlčí jámy, unikátní vodní příkop a Blatenský vrch s rozhlednou

Blatenský vrch s rozhlednou se tyčí nad bývalým hornickým městem Horní Blatná. Založeno bylo u bohatých cínových nalezišť jako Bergstadt Platten v roce 1532. Postavili ho podle předem připraveného plánu na popud saského kurfiřta Jan Bedřich, který území koupil od pánů z Tetova.