Okres Semily

Trenckova rokle v údolí řeky Bobrůvky u Drahonína

Údolí Loučky a Bobrůvky se táhne mezi vesnicemi Strážek, Střížeš a Skryje (cca 10 km severozápadně od Tišnova). Přibližně v polovině tohoto údolí se nachází Trenckova rokle.

Nautilus zakotvil v obří hale ve Vítkovicích

Pohltí vás, ohromí a nadchne. Areál Dolní oblast Vítkovice, národní kulturní památka, při jejíž prohlídce se budete cítit jako kompars filmu Ocelové město. Má tři části. Továrenskou, kde najdete v jednom železárnu a koksovnu a důl Hlubina, s využitím obřího plynojemu jako kulturní zařízení.

Chalupa Vysoké nad Jizerou - ideální dovolená v Krkonoších

Chcete s rodinou prožít nezapomenutelné chvíle v malebném prostředí krkonošských hor? Pronajměte si na týden příjemnou horskou chalupu ve Vysokém nad Jizerou. Ubytování v horské chalupě vám přinese soukromí a možnost vyrazit s celou rodinou nebo přáteli na hory ve skupině.

Pivovar Rohozec v Turnově

Pivovar Rohozec z Českého ráje vaří pivo dle původní receptury z tuzemských surovin. Voda určená na výrobu piva pochází z vlastních pramenů ve Vazoveckém údolí. Pivovar nabízí několik druhů piva (Skalák, Podskalák atd.), ale i limonády (Malina, Cola, Orange).

Muzeum krkonošských řemesel v Poniklé

Soukromé muzeum manželů Pičmanových se nachází v horní části obce nedaleko kostela a základní školy vedle hřbitova. K vidění jsou zde tradiční řemesla: zpracování obilí a slámy, drátování, výroba vánočních ozdob z foukaných perliček, zpracování lnu, ale i staré hračky či dobově vybavená světnička.

Tichánkova rozhledna na hoře Tábor u Lomnice nad Popelkou

Vrch Tábor (678 m.n.m.) s rozhlednou je dominantou nejbližšího okolí Lomnice nad Popelkou. Rozhledna poskytuje nádherné kruhové výhledy do širokého okolí. Spatříte odtud nejen celý Český ráj, ale i Orlické, Lužické, Jizerské hory i téměř 100 km vzdálenou Prahu.

Tipy na víkend: Českými Budějovicemi prosviští běžci, Vysokým Mýtem zazní bicí

Čeká nás víkend plný hudby, filmů a sportu. Na hudební vystoupení můžete zamířit například do Vysokého Mýta nebo Karlových Varů, na filmové promítání zve Praha či Harrachov, organizovaný sport nabízejí České Budějovice a Valachy. V Mikulově, Špindlerově Mlýně nebo Chrudimi se zabaví gurmáni.

Jeden z nejkrásnějších pohledů na Česko je z vrcholu Lovoše

Jak dva zbrojnoši hlídají nedaleko ústí do Porta Bohemica, Brány Čech na Labi, dva vrcholy - pravobřežní Radobýl a jeho levobřežní protějšek Lovoš. Patří do krajiny nazývané jako první u nás Českým rájem - tento název byl později z vlasteneckých pohnutek přiřčen krajině u Turnova.

Zřícenina Oltářík v Českém středohoří

Pozůstatky hrádku vybudovaného zbohatlým husitským hejtmanem Jakoubkem z Vřesovic najdete nad obcí Děkovka. Silueta jeho zříceniny, která se tyčí na vrcholu 566 m vysoké čedičové kupy a spolu s nedalekým a téměř nerozlučně podobným hradem Košťálovem dotváří dramatický dojem Českého středohoří.

Plavecký bazén a sauna v Jilemnici

Kryté koupání naleznete v plaveckém bazénu v Jilemnici na Tyršově náměstí. Bazén dlouhý 25 metrů nabízí čtyři plavecké dráhy. Proměnlivá hloubka bazénu se pohybuje mezi jedním až 1,5 m. V areálu nechybí dětský bazének s vodním chrličem ve tvaru obdélníku.

Skleněné perličky se v Poniklé vyrábějí přes sto let, vyzkoušet si to můžete i vy

Slavná večerníčková postava Trautenberk posílala Ančí pro léky k ponikelské bábě - ta žila v obci Poniklá v Krkonoších a byla to kořenářka. Vše je však opředeno tajemstvím a tak se neví, zda je to pověst, či pravda. Skutečností zato je, že v obci se již přes sto let vyrábějí skleněné perličky.

Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích

Populárně naučné centrum Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích se otevřelo v září 2014. Hravou formou představí zajímavosti vědy a techniky. Stane se tak zásadní novinkou pro oživení lokality Dolní oblasti Vítkovice, ale také celého moravskoslezského regionu v oblasti vzdělávání i volného času.

Kam o víkendu s dětmi: Lámat si hlavu do metropole nebo za písničkami na hrad

Jestli vaše zvídavé děti rády zkoušejí a poznávají nové věci, vezměte je třeba za hlavolamy do Novoměstské radnice v Praze nebo také do Plzně na Dny vědy a techniky. Pokud jsou ještě ve věku her a pohádek, zaujme je jistě program Toulcova dvora, Bouzova, Turnova nebo Karlových Varů.

Tipy na víkend: Vinný požitek najdete v Praze, za sportem se vydejte do Písku

Tento víkend se ponese ve znamení vína, piva a běhu. Degustaci vín si můžete dopřát nejen v metropoli, ale také na Kačině, Kuksu, ve Znojmě či v Mikulově. Za pivem se rozjeďte do Benešova, Brna nebo Kostelce nad Černými lesy. Fyzičku si otestujte v Písku, Harrachově či Bedřichově.

Vrch Tábor s rozhlednou u Lomnice nad Popelkou

Jižně od Lomnice se tyčí vrch Tábor. Na vrcholek k baroknímu kostelu Proměnění Páně a turistické chatě s rozhlednou vás dovedou cihlové kapličky, lemující křížovou cestu.