Okres Sokolov

Pivovarské muzeum Loket

V rodinném minipivovaru svatý Florián v Lokti na Sokolovsku se nově nachází pivovarské muzeum, které se stalo součástí rozlehlých prostor pivovaru. Malá pivovarská expozice se nachází v Payerově domě - jednom z nejstarších domů ve městě.

Naučná stezka Stříbrná osmička u Mladé Vožice

Stříbrná osmička prochází okolím obce Ratibořské Hory a seznamuje návštěvníky především s bohatou historií těžby stříbra v tomto regionu, která zde probíhala cca od roku 1526 do konce středověku. Jak název napovídá, stezka v krajině vytváří obrovskou ležatou osmičku.

Krušné hory na běžkách – běžky v okolí Bublavy

Bublava je nejen nejvýznamnějším střediskem sjezdového i běžeckého lyžování na Kraslicku i v rámci celého Sokolovska, ale také nejzápadnější obcí napojenou na páteřní běžeckou trasu – Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. V těsném sousedství se navíc nabízí možnost výletů do blízkého Německa.

Krušné hory na běžkách – nedotčenou přírodou v okolí Přebuze

Okolí městečka Přebuz vyniká nedotčenou přírodou a je pravým rájem těch, kteří v běžkování hledají nejen příjemnou fyzickou aktivitu, ale i ticho hlubokého lesa či otevřené horské pláně v ústraní davů, šněrujících známější hřebenové trasy.

Kaple sv. Tří králů na hradě Hartenberg má opět klenbu

V pátek 6. ledna se na svátek Tří králů veřejnosti poprvé představila kaple sv. Tří králů s odkrytou novou klenbou. Po více než 30 letech od požáru hradu se podařilo obnovit původní zaklenutí kaple, které je dalším realizovaným střípkem v plánované rekonstrukci hradu Hartenberg na Sokolovsku.

Městské popraviště Horní Slavkov

Původní kruhové popraviště se třemi pilíři, které byly šest metrů vysoké, bylo postaveno na Šibeničním vrchu někdy kolem roku 1500 a prošlo třemi rozsáhlejšími stavebními úpravami. Posledním zdejším popraveným byla v září 1751 Marie Alžběta Früchtlová z Radošova za vraždu svého manžela a služebné.

Planetární stezka v Horním Slavkově

Planetární stezka v Horním Slavkově je model sluneční soustavy. Jedná se o model v měřítku 1:1 miliardě. Každý metr na cestě má stejnou úměru jako milion kilometrů ve vesmíru.

Rašeliniště Haar v Krušných horách

Přírodní památku rašeliniště Haar v Krušných horách, tvoří soubor pěti drobných rašelinišť v okolí levostranného přítoku potoka Bystřina. Chráněné území se nachází na katastru obce Šindelová. Důvodem ochrany jsou rašeliniště s klečí blatkou a typickou horskou vrchovištní květenou.

Národní přírodní rezervace Velký močál v Krušných horách

Národní přírodní rezervace Velký močál je chráněna státem již od roku 1969. Je součástí rozsáhlého Rolavského vrchoviště severovýchodně od obce Přebuz. Rozkládá se na ploše více než 50 ha v nadmořské výšce 910 - 930 m n. M.

Ležnický skanzen u Horního Slavkova

Nedaleko Horního Slavkova vznikl renovací zchátralého objektu bývalého selského stavení Ležnický skanzen. Najdete zde dobové světničky, třídu obecné školy a expozici zemědělské techniky.

Tipy na víkend: Pejskaři se sejdou na Kampě, cyklisté projedou kraj rybníků

Park na pražské Kampě o víkendu ovládnou pejskaři, Chodovou Planou a Sokolov pivaři, Třeboňsko zase cyklisté. V nabídce je ovšem i něco pro romantiky, běžce či fandy historie.

Rozhledna Cibulka u Oloví

Na Šibeničním vrchu u Oloví na Sokolovsku se tyčí rozhledna Cibulka. Ocelová konstrukce měří 26 metrů a při hezkém počasí nabízí pohled do okolí Doupova na Karlovarsku, opačným směrem i na Zelenou horu na Chebsku. Vidět je i německá část Krušných hor.

Přírodní koupaliště Stříbrné jezero v Opavě

Přírodní koupaliště Stříbrné jezero je známé také pod názvem Sádrák. Nachází se v okrajové části města Opava-Kateřinky za levým břehem řeky Opavy.

Turisté se mohou vydat po stopách hrdinů filmu Krásno

Výletníci se mohou vydat šumperskými ulicemi ve šlépějích hrdinů černé komedie Ondřeje Sokola Krásno. Ta se loni ve městě natáčela. Zážitek umožní nová mobilní aplikace pro chytré telefony, kterou pro návštěvníky připravila radnice města. Fanoušky filmu seznámí přímo s místy, kde se snímek natáčel. Podobnou možnost mají v regionu také příznivci snímku Alois Nebel Tomáše Luňáka.

Vyhlídka Chodaublick na Liščím kopci Tatrovic

Skalní výběžek pod Liščím vrchem nad obcí Tatrovice ukrývá vyhlídku Chodaublick, ze které je úžasný pohled na celé chodovské údolí, od Božíčan až K Sokolovu. Vyhlídka bývala před odsunem německého obyvatelstva po II. Světové válce častým cílem pěších výletů z blízkého Chodova.