Okres Sokolov

Památník bitvy u Sokolova v Sokolově

Západočeský Sokolov a ukrajinské Sokolovo spojuje jen podobný název města, přesto v západočeském městě najdete připomínku bitvy, která se odehrála nedaleko ukrajinské obce.

Most lásky v Sokolově

V roce 2012 byl v Sokolově otevřen most lásky. Dvojice tu mohou zamknout svůj visací zámek a klíč jako symbol věrnosti hodit do řeky. Podobné mosty zamilovaných lze nalézt v celé Evropě, například v Miláně, Paříži, Londýně nebo v Moskvě.

Hornický dům v Sokolově

Hornický dům, který je v současné době sídlem Městského domu kultury, byl postaven v letech 1923 - 1924 podle návrhu architekta Rudolfa Welse. V průčelí budovy je zasazen monumentální reliéf pojmenovaný Jeden den ze života horníka z roku 1923 od karlovarského sochaře Wilhelma Srba-Schossbauera.

Kam o víkendu s dětmi: Za superhrdiny do Prahy, na závod veteránů do Jilemnice

Zatímco otce a syny o víkendu přivábí závod veteránů v Jilemnici nebo superhrdinové na Černém mostě, dcery s matkami si pravděpodobně více užijí například zahradnickou pouť v Jindřichově Hradci. Chlapci i dívky se pak zaručeně společně pobaví třeba v Praze na Vyšehradě, v Hradci u Stříbrné Skalice nebo v Liščím mlýně ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Kam o víkendu s dětmi: Na šmoulí karneval do Mělníka, za hračkami do Pardubic

Nadcházející víkend se ponese v duchu převlékání do kostýmů, hraček, bruslení i pohádek. Děti tedy budou ve svém živlu, stačí jen vybrat ten správný typ zábavy. Na karneval se můžete vypravit například do Mělníka nebo Nového Jičína, pohádkový program nabídne Jindřichův Hradec a na sportovní aktivity láká Broumov či Sokolov.

Rozhledna na Olověném vrchu Bublava

Turistická chata s 16 m vysokou osmibokou zděnou rozhlednou opláštenou dřevem stojí na Olověném vrchu u obce Bublava v nadmořské výšce 802 metrů. Zastřešená prosklená vyhlídková plošina ve výšce 13,5 m poskytuje částečně omezený výhled - na sever je vidět západní část Krušných hor.

Kynšperský Pivovar v Kynšperku nad Ohří

Kynšperský pivovar zásoboval po roce 1945 většinu hostinců v okrese Sokolov. Jeho činnost skončila v roce 1955 a z objektu se staly sklady řemeslnických potřeb. Nyní, po dlouhých letech, se tu znovu tradice kynšperského pivovarnictví obnovuje.

Kurzy plavání kojenců a batolat Delfínci

Přijďte si k nám hrát, ať je voda kamarád! Naučte své děti cítit se jako ryba ve vodě! Pod vedením certifikované instruktorky Jany Bezděkovské hravou formou. Plavání je vhodné pro miminka a děti do 5 let. Kurzy se konají v Sokolově, Ostrově a Praze.

Stříbrné stěny v Českém Švýcarsku

Strmý pískovcový masív nazvaný Stříbrné stěny se nachází asi 2 km SV od Hřenska. Jedná se o kolmou čelní stěnu na jižní straně, dlouhou asi 400 m, s pískovcovými věžemi na obou koncích. Na západním jde o Stříbrný roh a na východním o Strážce.

Naučná stezka Oloví

Naučná stezka z města Oloví na Šibeniční vrch. Mapuje především hornickou a geologickou minulost města. Na stezku navazují další zajímavé turistické trasy.

Čistá - Důl Jeroným

Historický důl Jeroným se nachází v okrese Sokolov, kat. Území Rovná. V minulosti spadal do katastrálního území dnes již neexistujícího královského horního města Čistá.

Přírodní park Jelení vrch

Přírodní park leží v severovýchodní části okresu Karlovy Vary u státní hranice s Německem a hranice s okresem Sokolov, kde navazuje na přírodní park Přebuz.

Velké Jeřábí jezero

Národní přírodní rezervace Velké jeřábí jezero se rozkládá na ploše 29,9 ha v nadmořské výšce 921–938 m na katastrálním území obce Přebuz. Přírodní rezervace se, podobně jako Malé jeřábí jezero, rozprostírá po obou stranách státní hranice a i v Sasku je přírodní rezervací.

Kouřimský skanzen přichystal ukázky staročeských Vánoc

V Kouřimském skanzenu si připravili tradiční adventní tradice. Na každý víkend připravili program pro malé i velké návštěvníky. Na Stříbrnou adventní neděli 16. prosince se tu konají zpěvy rorátů i obchůzky Lucek a Prechty a 6. ledna zakončí Vánoce Tříkrálová koleda.

Naučná stezka Uranová golgota - po stopách těžby uranu v Horním Slavkově

Naučná stezka v okolí Horního Slavkova mapuje dobu padesátých let minulého století, kdy se zde těžily uranové rudy. Na celkem 13 tabulích se dozvíte o důlních dílech a dalších zajímavostech, které s těžbou uranu v Horním Slavkově souvisejí.