Polička

Témata

|< Předchozí strana 1 2 3 >|

Procházka po městě Svitavy - Jaké stopy zanechali ve Svitavách starostové

Zajímavou procházku po městě Svitavy slibuje trasa, kterou bychom mohli nazvat „po stopách starostů“. Začneme v parku Jana Palacha, na levé straně silnice směrem na Poličku.

Vysočina na běžkách: z Čachnova do Poličky nebo Křižánek a zpět

Malebný okruh českou částí Vysočiny začíná na vysoko položené stanici ČD Čachnov, odtud vás povede k zámečku Karlštejn. Zde se můžete rozhodnout, zda budete pokračovat do Poličky anebo si vyberete trasu do Křižánek na historickou hranici mezi Čechami a Moravou.

Tipy na víkend: Ochutnejte vína, pálenky i dobroty z celého světa

Vinobraní ještě zdaleka nekončí. Pokud stále chcete ochutnat kvalitní tuzemská i zahraniční vína, můžete za nimi vyrazit třeba na hrady Točník nebo Seeberg. Pokud ovšem dáváte přednost něčemu silnějšímu, tak pálenky se budou koštovat v Lubné u Poličky. Mlsouni budou moci ochutnat nejrůznější dobroty z různých koutů světa v Praze, Říčanech nebo Brně.

Kostel sv. Jakuba v Poličce

O poličském farním kostele jsou zmínky již z roku 1321. Po velkém požáru města v roce 1845 se začalo se stavbou toho současného trojlodního novogotického. Ve věži kostela se nachází rodná světnička hudebního skladatele Bohuslava Martinů.

Nejen městské hradby a rodná světnička slavného hudebního skladatele zvou do Poličky

Město Polička láká turistické návštěvníky například k návštěvě rodné světničky slavného hudebního skladatele ve věži kostela sv. Jakuba ve výšce 36 metrů či k procházce kolem městských hradeb, které v délce 1220 metrů obepínají historické jádro města. Ale to není vše.

Plavecký bazén v Poličce

V Poličce najdete bazén o rozměrech 25x10 m s maximální hloubkou 3,90 m s třímetrovým skokanským můstkem, vířivkou a 72,84 m dlouhým tobogánem. Pod jednou střechou plaveckého bazénu je plavecká škola a fitcentrum Sauna.

Náměstí Na Podkově s barokní radnicí v Bystrém

Malé historické město se nachází na Českomoravské (Hornosvratecké vrchovině) asi 11 km od Poličky. Dominantou náměstí Na Podkově je budova radnice.

V Poličce se vrátí zpátky do časů, kdy ve věži kostela žila rodina Martinů

Po vystoupání bezmála dvou set schodů do výšky 36 metrů nad zemí přímo do věže kostela sv. Jakuba v Poličce mají návštěvníci jedinečnou příležitost užít si kostýmovou prohlídku, na které vás přivítají členové rodiny Martinů.

Unikátní hradby a rodná světnička slavného skladatele ve věži kostela zvou opět do Poličky

Unikátní hradební opevnění v Poličce bude od soboty opět přístupné veřejnosti. Navštívit můžete rodnou světničku slavného hudebního skladatele ve věži kostela sv. Jakuba ve výšce 36 metrů nad zemí nebo městské hradby v délce 1220 metrů obepínající celé historické jádro města.

Schlesingerova kaple s křížovou cestou

Schlesingerova kaple se nalézá ve Sněženkovém údolí nedaleko obce Lezník u Poličky. Spolku archaických nadšenců se podařilo obnovit křížovou cestu, která k ní kdysi vedla.

Měšťanský pivovar v Poličce

Měšťanský Pivovar v Poličce má staletou historii. Budova dnešního pivovaru byla postavena v roce 1865. Pivo se zde vaří pivo z vlastní vody a žateckého chmele původní technologií podle receptů sládka Františka Bittnera.

Tylův dům Polička

Tylův dům je dosud nedoceněným dílem české meziválečné architektury, jehož výraz originálně spojuje tvarové výboje předválečného kubismu s motivy z repertoáru moderního klasicismu a národního slohu a s puristickým plasticismem.

Poličská lokálka – místní dráha ze Svitav do Poličky

Místní dráha, jejíž koleje vedou ze Svitav, přes královské věnné město Poličku do Žďárce u Skutče, se vine mezi kopci a loukami od roku 1896. Trať prochází překrásnou krajinou Českomoravské vrchoviny a její malé vagonky stále vozí cestující do školy, za prací i na výlety.

Jak oslavit státní svátek? Třeba s historickými poklady Poličky

Televize, pohádky a komedie nebo nějaké to dobré jídlo? Více než čtyři pětiny obyvatel považují za důležité slavit Den české státnosti 28. září známý i jako svátek sv. Václava, což vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) – ale jak lze svátek vlastně strávit?

Ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce ožije rodná světnička Bohuslava Martinů

182, 183, 184… 194! Po vystoupání bezmála dvou set schodů až do výšky 36 metrů vám odměnou bude netradiční oživená prohlídka rodné světničky světoznámého hudebního skladatele, jenž se nachází na věži kostela sv. Jakuba v Poličce. Zde vás přivítají sourozenci Marie a Bohuslav Martinů osobně.

|< Předchozí strana 1 2 3 >|