Moravská Třebová

Pizza-Caffé Moravská Třebová

Vychutnejte si moderní kavárenskou atmosféru a architekturu starých časů.

Noční prohlídky zámku Moravská Třebová představí mučírnu i alchymisty

Ve čtvrtek 30. dubna budou na zámku v Moravské Třebové po setmění probíhat prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Oba tyto okruhy jsou samy o sobě dost tajemné a v případě mučírny i strašidelné. Po setmění však jejich atmosféra získá na působivosti.

Na zámku v Moravské Třebové lze zadarmo spatřit poklady i alchymisty

Již několik let se zámek v Moravské Třebové připojuje ke Dnům evropského dědictví a nabízí návštěvníkům slevy nebo i vstupy zdarma do některých zámeckých expozic. Následující víkend je možné využít bezplatné vstupné hned do dvou okruhů. Čtěte více »

Hurá za vláčkem

Na trase pěšího výletu Českomoravským pomezím poznáte renesanční zámek a další krásy historického města Moravská Třebová i okolní přírodu a technické památky. Kromě procházky systémem Hřebečských důlních stezek s rozhlednou a vyhlídkovými plošinami se svezete také vláčkem na úzkokolejce v Mladějově.

Cyklistický víkend na Moravskotřebovsku

Přijeďte strávit cyklovíkend na Českomoravské pomezí. Kromě prohlídky historického města Moravská Třebová a místního renesančního zámku, se svezete unikátní úzkokolejnou železnicí, uvidíte sportovní letiště, dějiště Mistrovství Evropy v akrobatickém létání, a navštívíte zříceninu hradu Cimburk.