Tipy na výlety ve městě Praha

Oko nad Brnem – Kaplického blob jako zastávka na Lesné

Zastávka ve tvaru chobotnice, která je přesnou kopií neuskutečněného návrhu na budovu Národní knihovny v Praze na Letné, stojí v Brně na Okružní ulici v místě zastávky Loosova. Vznikla v roce 2011 v rámci projektu Pepsi Refresh Your World.

Socha Černé Matky Boží – Černá Madona v Praze

Na křižovatce cest na Starém Městě pražském si na nároží mezi Ovocným trhem a Celetnou ulicí všimnete Černé Madony, prastarého domovního znamení, které bylo vyřezáno z lipového dřeva kolem roku 1700. Podle něj je pojmenován například kubistický dům U Černé Matky Boží.

Saxon Tours – organizované výlety do Česko-saského Švýcarska

Aby váš výlet proběhl co nejkomfortněji a bez jakýchkoli starostí, nabízíme využití služeb cestovní agentury Saxon Tours pořádající jednodenní výlety z Prahy a Drážďan do Česko-saského Švýcarska.

Smíchovská lávka přes Jizeru v Mladé Boleslavi

Lávka, která téměř sto let překlenovala pražský Smíchov, byla v říjnu 2023 demontována, a v současné době se klene nad řekou Jizerou v Mladé Boleslavi.

Netopýří quest v pražské Stromovce

Zahrajte si netopýří quest aneb Letem netopýřím světem v pražské Stromovce. Při hře poznáte tento krásný park, který je i domovem mnoha živočichů, včetně netopýrů.

Nové proboštství na Pražském hradě

V areálu Pražského hradu stojí Nové proboštství od poloviny 19. století. V posledních letech prošlo rekonstrukcí, dokonce se zde přistavovalo.

Do světa kouzel, her se světlem i filmových triků zve dvojice pražských expozic

V titulku zmíněné duo tvoří Muzeum fantastických iluzí a Lumia Gallery, oboje situované v centru Prahy. Dokážou zaujmout jak děti, tak i dospělé, nepostrádají humor, hravost i experimentování s novými technologiemi.

V Praze se na Nový rok otevře Novomlýnská věž, zoo se chystá na nápor

Praha místo oficiálních oslav Nového roku zpřístupní za symbolické vstupné některé věže nebo zahrady. Slevy nejsou určeny jen Pražanům, ale všem, kdo se mohou prokázat kartou či aplikací Lítačka, čili například těm, co do metropole denně dojíždějí za prací.

Pražské náplavky

Pražská nábřeží jsou součástí regulace toku Vltavy, která vznikla převážně na přelomu 19. a 20. století. V současnosti jsou součástí Pražské památkové rezervace a představují kreativní prostor v centru města pro trávení volného času a konání nejrůznějších akcí.

Nábřeží Ludvíka Svobody

Nábřeží Ludvíka Svobody na Novém Městě v Praze vede podél pravého břehu Vltavy od Štefánikova mostu k Hlávkovu mostu. Své pojmenování dostalo podle českého státníka Ludvíka Svobody, který byl v letech 1968–1975 československým prezidentem.

Masarykovo nábřeží

Až na krátký úsek mezi Národním divadlem a ulicí Na Struze, který je starší a vznikl už v souvislosti se stavbou původního řetězového mostu, bylo nábřeží vybudováno po roce 1903. Zajímavostí je, že jde pravděpodobně o nejčastěji přejmenovávané nábřeží v Praze.

Hodiny na Florenci a čas ve světových metropolích

U stanice metra na Florenci v Praze si chodci všimnou zvláštní skulptury z éry brutalismu – jedná se o pozlacené kulaté hodiny a tabuli s časy ve světových metropolích, oboje je umě zakomponováno v plastice Rudolfa Svobody.

Kostel sv. Benedikta v klášteře Řádu bosých karmelitánů na Hradčanech

Kostel sv. Benedikta na Hradčanském náměstí byl zbudován kolem roku 1655 jako prostá stavba při klášteře barnabitů na místě staršího gotického kostela připomínaného v roce 1353 a upraveného koncem 15. století a přestaveného po požáru v roce 1541. Dnešní vzhled pochází z úprav v 17. a 18. století.

Do okolí Pražského hradu. Královská zahrada i Jelení příkop ukrývají spoustu zajímavostí

Okolí Pražského hradu je obklopeno několika úchvatnými zahradami. Ta nejvýznamnější a bezpochyby i nejkrásnější dostojí svému názvu, Královská. Přímo k ní jezdí tramvaj do zastávky Královský letohrádek, ukrývá navíc mnoho zajímavostí i hezkých zákoutí. Sousedící Jelení příkop byl znovu otevřen minulý rok, a kdo jej ještě nikdy dříve neprozkoumal, neměl by váhat. Mnohé návštěvníky jistě překvapí tichou zelenou oázou i neokoukanými výhledy.

Náměstí Václava Havla – piazzetta Národního divadla

Prostor mezi Národním divadlem a Novou scénou Národního divadla v Praze se od roku 2016 jmenuje náměstí Václava Havla. Náměstí oživuje instalace sochaře Kurta Gebauera v podobě 160 cm velkého žulového srdce.