Vltava

Po Vltavě pluje „Zemanův“ žlutý člun

Po Vltavě ve čtvrtek vyplul nikým nekormidlovaný žlutý člun, podobný tomu, který při letních dovolených rád využívá prezident Miloš Zeman. Vlaje na něm plakát s černým otazníkem.

Praha má možnost vybudovat v okolí Vltavské filharmonie svou první klimaticky neutrální čtvrť

V okolí budoucí koncertní síně Vltavské filharmonie má vyrůst celá nová městská čtvrť. Ta se může stát vůbec první klimaticky neutrální částí české metropole. Pro více než stohektarové území v Bubnech – Zátorech nechalo město zpracovat podrobný plán umístění zásobovacích sítí. Součástí studie je plán na využití tepla a chladu z Energocentra plánovaného u Ústřední čistírny odpadních vod v Bubenči. Čtvrť by díky tomu nebyla závislá ani na plynu, ani na uhlí.

Putinův krvavý plyn. Aktivisté umístili na Vltavu v Praze maketu plynovodu

Ekologičtí aktivisté z hnutí Greenpeace roztáhli ve čtvrtek na Vltavě u Karlova mostu v Praze maketu plynovodu s nápisem „Putinův krvavý plyn“. Happening uspořádali u příležitosti jednání lídrů evropských zemí, které ve čtvrtek a v pátek proběhne v české metropoli. Závislost na plynu i dalších fosilních palivech ekologové kritizují dlouhodobě.

FOTO: Rozsvícení otužilci si zaplavali v noční Vltavě

Akce s názvem Osvícení otužilci opět letos rozzářila noční Vltavu. V úterý večer se sešla skupina několika desítek otužilců, aby uplavali krátký úsek z kanálu Čertovka směrem do hlavního koryta Vltavy a zpět. Lidem pozorujícím z Karlova mostu se naskytla nevšední světelná podívaná, jelikož všichni otužilci měli různé barevné pásky nebo světélka.

Otužilci opět rozzářili večerní hladinu Vltavy

Každoroční zahájení sezony otužilců proběhlo letos již po sedmé tradičně na pražské Čertovce, a to v úterý večer. Čtyři desítky plavců se do metropole sjely z různých koutů republiky s jediným cílem. Mezi turisty se převléknout do plavek a v patnáctistupňové vodě zdolat několik stovek metrů.

Psi bez dohledu zaútočili na ženu na sídlišti v Budějovicích

Vystrašená žena a mrtvý zajíc jsou následkem incidentu ze středečního pozdního večera na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích. Na ženu útočili dva psi, které se snažila odehnat, když pronásledovali zajíce. Na místo pak dorazil majitel psů, který přivolaným strážníkům nakonec přiznal, že neměl svá zvířata pod dohledem.

V Praze začala stavba nového mostu přes Vltavu

V Praze v úterý odstartovala stavba nového přemostění Vltavy. Dvorecký most spojí Prahu 4 a 5 v oblasti Dvorců a Zlíchova. Most bude primárně určen pro MHD, pro chodce a cyklisty a rovněž pro vozidla složek integrovaného záchranného systému. Hotov by měl být na přelomu let 2024 a 2025.

Záchranáři našli v Praze ve Vltavě mrtvolu

Mrtvého muže na hladině Vltavy našli v úterý ráno záchranáři v Praze. Příčinu úmrtí stanoví až pitva.

Mlýn Hněvkovice

Rodinné muzeum Mlýn Hněvkovice, který se nachází poblíž Týna nad Vltavou v Hněvkovicích na pravém břehu Vltavy.

Bárta, Pivec či Hlavenková oslaví s big bandem padesátiny Českého rozhlasu Vltava

Již 50 let uběhne v neděli od zahájení vysílání stanice Český rozhlas Vltava. Velká oslava se odehraje kromě rozhlasových vln i na pražském Střeleckém ostrově, kde v doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma vystoupí několik umělců. Vstup je zdarma.

Vltava. Hudební legenda devadesátek vydává novinku V lese se svítí

Skupina Vltava vydává nový klip V lese se svítí. Už 21.  září se začne prodávat i celé nové studiové album s názvem Spass muss immer sein.

Nový zvon připomínající zničení 9801 zvonů během války je k vidění na Vltavě

Zvon #9801 je hlasem tisíců zvonů umlčených v českých a moravských zvonicích za druhé světové války. České veřejnosti byl slavnostně odhalen 28.  srpna 2022, symbolicky přesně osmdesát let poté, co bylo 9801 rekvírovaných zvonů odvezeno do německých válečných továren. Byly přetaveny na zbraně. Prohlédnout si ho a slyšet jeho zvuk můžete ve videu.

Nový festival Festles zahájí Dunaj, Vltava či Redl

První ročník nového festivalu rockové, alternativní a elektronické hudby Festles se uskuteční u Slezskoostravského hradu v Ostravě ve dnech 2.  až 4.  září. Třídenní akce nabídne jak legendy tuzemské hudby, tak i progresivní aktuální jména.

Vltava u Blanského lesa a Domoradické skály u Českého Krumlova

Domoradické skály se nacházejí nedaleko Českého Krumlova u obce Přísečná. Jsou součástí Přírodní památky Vltava u Blanského lesa a oblíbili si je nejen okolo projíždějící vodáci, ale především milovníci skalního lezení.

Jednou z nejkrásnějších barokních zahrad se pyšní zámek v pražské Troji

Prudké letní slunce praží do rozlehlých buxusových keřů a jejich kořeněná vůně se nese až za zeď obklopující architektonický skvost na pravém břehu Vltavy. Barokní skvost v pražské Troji nechal vystavět jako rodové letní sídlo hrabě Václav Vojtěch ze Šternberka v letech 1679 až 1685.