Roudnice

Krkonoše na běžkách – okruhy v okolí Vítkova na Roudnici a Jestřabí

U horní stanice lanovky Aldrov se upravují běžecké stopy směrem k Roudnici a Jestřabí. Vítkovice jsou součástí sítě tras Lyžařský běžecký ráj Krkonoše. Přispívají proto úpravou stopy na Rezek, kde se napojuje na směrem na Dvoračky.

Roudnice byla zlatodějnou kuchyní Viléma z Rožmberka

Lobkovický zámek na ostrohu nad Labem má omšelou fasádu, nově svítí jen vstupní trakt. Nový nátěr něco stojí, současný majitel není tak bohatý jako Vilém z Rožmberka, který pod Řípem nechal zbudovat moderní alchymistickou laboratoř. Rožmberkové nevlastnili jen jižní Čechy, s nimiž je máme spojeny.

Gotická kamenná věž Hláska v Roudnici nad Labem

Věž Hláska je jediným dochovaným pozůstatkem opevnění staré Roudnice. Někdejší Staré město se nacházelo v prostoru dnešního náměstí Jana z Dražic a Poděbradovy ulice.

Zámek v Roudnici nad Labem po roce opět ožije vinobraním

Další ročník Roudnického vinobraní na zámku se blíží, uskuteční se již v sobotu 15. září. Na čtyřech pódiích v areálu barokního zámku v Roudnici nad Labem se vystřídá několik desítek umělců, mezi kterými nebudou chybět Gipsy.cz, UDG, Segment, Clou, David Deyl, Olga Lounová, Yvonne Přenosilová a další.

Roudnický zámecký areál ožije vinobraním

V sobotu 17. září se v Roudnici nad Labem uskuteční další ročník Roudnického vinobraní. I ten letošní bude soustředěn hlavně do areálu zdejšího barokního zámku.