Chlumec nad Cidlinou

Museum Četnická stanice v Chlumci nad Cidlinou

V replice četnické stanice si lze vše osahat a vyzkoušet, sednout si za stůl velitele, k psacímu stroji, vyzkoušet si četnickou postel a pro případné zájemce je možné odebrat otisky prstů na dobovou daktyloskopickou kartu, popřípadě se vyfotit v četnické uniformě.

Rozhledna Kosice

Stavba soukromé dřevěné 8 metrů vysoké rozhledny (o průměru základny cca 6 metrů) se nalézá na severním okraji obce Kosice u Chlumce nad Cidlinou.

Karlova Koruna, zámek v Chlumci nad Cidlinou, byl jedním z posledních projektů Jana Blažeje Santinih

Již o příštím víkendu se ze svého „zimního spánku“ opět probudí většina našich památek; jedním ze zámků, který přivítá své první letošní návštěvníky, bude i Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Barokní zámek je již téměř tři století neodmyslitelnou dominantou města na břehu řeky Cidliny.

Dinoprales ve Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou

Dinoprales je jednou z částí zábavního parku Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou. Čekají na vás pohyblivé repliky vyhynulých tvorů z dob druhohor.

Pohádková cesta zámeckým parkem v Chlumci nad Cidlinou

Znáte Plivníka, Hejkala a třeba Lesní vílu? Vypravte se za nimi do zámeckého parku v Chlumci nad Cidlinou. Setkáte se tam i s dalšími pohádkovými bytostmi - vílami, skřítky a strašidly. Vybrat si můžete z celkem dvou pohádkových okruhů.

Mariánská Týnice, barokní skvost architekta Santiniho, dál září osudu navzdory

Památky UNESCO, kostely na Zelené hoře ve Ždáru nad Sázavou a v Sedlci u Kutné Hory, Klášter Plasy, Klášter Želiv, zámek v Chlumci nad Cidlinou, Mariánská Týnice - to jen několik z mnoha významných staveb vrcholného baroka vytvořených geniálním českým architektem italského původu, Janem Blažejem Santini-Aichelem.

Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Největší venkovní skákací centrum v republice přináší skvělou zábavu.

Pomník selského povstání v parku u Chlumce nad Cidlinou

Na památku porážky selského povstání v roce 1775 byla v roce 1938 u příležitosti 90. výročí zrušení roboty vytvořena východně od Chlumce nad Cidlinou na malém návrší řečeném Skalka stojící socha rebela.

Anglický park v Chlumci nad Cidlinou - park s francouzskou zahradou a oranžerií

V okolí zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou najdete park, který byl založen stejně jako zámek v letech 1721–23 podle projektu barokního architekta Giovanniho Santiniho-Aichela. Zahrada byla nejdříve koncipována jako barokní, až později byla proměněna na krajinářský park.

Koupaliště Chlumec nad Cidlinou

Na soutoku řek Cidliny a Bystřice najdete areál městského koupaliště Chlumec nad Cidlinou, které nabízí nejen koupání, ale i možnost ubytování v kempu a chatkách a stravování v restauraci. Městské koupaliště prošlo v roce 2010 velkou rekonstrukcí.

Zámek v Chlumci Karlova koruna. Vězení pro sedláky se proměnilo v oddací síň

Když zatoužíte spatřit Karlovu korunu, nemusíte jet zrovna na Karlštejn. Zámek stejného jména můžete navštívit v Chlumci nad Cidlinou. [nggallery: id=] Název...

Zámek v Chlumci Karlova koruna. Vězení pro sedláky se proměnilo v oddací síň

Když zatoužíte spatřit Karlovu korunu, nemusíte jet zrovna na Karlštejn. Zámek stejného jména můžete navštívit v Chlumci nad Cidlinou. [album: https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cestovani_chlumec_2012/] Název neodkazuje na Karla IV., Čtěte více. The post Zámek v Chlumci Karlova koruna. Vězení pro sedláky se proměnilo v oddací síň appeared first on TOPZINE.cz.