Šumava

Šumavské trojhradí Rabí, Kašperk a Velhartice se snaží o zvýšení návštěvnosti regionu

Projekt začal v roce 2011 a od té doby se neustále rozvíjí. Cílem je zvýšit návštěvnost v regionu a zdržet tu návštěvníky nejen k prohlídkám hradů, které mají rozhodně co nabídnout, ale i dalšími akcemi. Trojhradí je mezi sebou vzdálené na zhruba dvaceti kilometrech.

Na Šumavě se oficiálně otevřely naučné turistické stezky

Na Šumavě se v úterý oficiálně otevřelo několik turistických naučných stezek, které vznikly v uplynulých třech letech v přeshraničním projektu podpořeném EU. Společný česko-bavorský projekt Putování srdcem Evropy bez hranic měl za cíl propojit území a vytvořit pro turisty ještě atraktivnější jednotnou turistickou destinaci Šumava - Bavorský les, řekl Jaroslav Tachovský z Mikroregionu Šumava - západ.

Na Šumavě otevřeli novou naučnou stezku

Soběšický háj poskytuje skvělou příležitost pro procházky romantickým lesním prostředím a současně zde můžeme narazit na různé zajímavosti.

Vltava skýtá plno zážitků už od svého pramene

Řeka Vltava je cenným tuzemským přírodním dědictvím a už od svého pramene také významným turistickým cílem s velkým potenciálem zejména pro Jihočeský kraj. Už vlastní návštěva Šumavy podél horního toku Vltavy od Kvildy po Novou Pec na hraně vzdutí Lipenské přehrady je pro každého obrovským zážitkem.

Rezidence Vogelsang u Kašperských Hor

Rezidence Vogelsang díky svému umístění v nádherné lesní lokalitě Národního parku Šumava s vyhlídkou na hrad Kašperk a obec Červená nabízí možnost nejen aktivní turistiky pro návštěvníky šumavských hor, ale také relaxace. Specializujeme se na pořádání svatebních obřadů, hostin a firemních akcí.

Šumava na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou je k běžkařům velmi vstřícné. Když se zima vydaří a napadne dostatek sněhu, upravují se v této části Šumavy desítky kilometrů tras pro běžky.

Šumava na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou je k běžkařům velmi vstřícné. Když se zima vydaří a napadne dostatek sněhu, upravují se v této části Šumavy desítky kilometrů tras pro běžky.

Šumava na běžkách: běžkařské okruhy u Lipna

Oblast Lipna a Šumavy je jako stvořená pro nádherné výlety na běžkách. Při vhodných sněhových podmínkách jsou na Lipně pravidelně upravovány desítky kilometrů běžeckých tratí pro klasiku i bruslení, s výbornou dostupností na běžecké trasy na Šumavě a v Rakousku.

Kostelík Panny Marie Bolestné ve Vatěticích

Nedaleko šumavských Hartmanic je osada Vatětice. Kdysi významná obec za minulého režimu takřka zanikla, stejně jako krásná kaple svaté Panny Marie Bolestné. Nový kostelík zasvěcený této patronce nechal na své náklady vybudovat Jakub Vinčálek mezi lety 2012 až 2017.

Nejstrašidelnější hrad u nás, Kašperk, přivítá Mikuláše, pozor ale na děsivé přízraky

Kašperk je nejvýše položeným královským hradem. Půdorysem dlouhý a úzký, tyčí se nad Kašperskými Horami, které ho vlastní. Nechal ho vystavět roku 1356 Karel IV., aby chránil pohraničí proti Bavorsku. Měl temnou minulost, nyní je jedním z nejnavštěvovanějších na Šumavě a chystá se na Mikuláše.

Podzimní Šumava vytvářela impozantní scenérie

Sobotní inverzní ráz počasí umožnil návštěvníkům Šumavy vychutnat si sluneční paprsky.

Významný šumavský poutní kostel ve Strašíně obestírá spousta legend

Milovníci tajemna zde mohou pociťovat extrémně silné energie u pramene či dohledávat vyobrazené kostlivce, racionálně uvažující pak mít pochyby u legend o bílém zjevení, nebeské Panně Marii, původu názvu obce, zázraku otevření dveří kostela za husitů nebo o korunce hadí královny na hlavě Jezulátka.

K čemu vlastně sloužila tajemná stavba ukrytá v šumavském lese?

Bývalá lesní kaple? Skladiště soli na solné stezce? Hláska pro hrad Kašperk či sídlo poustevníka?

Černý kříž u Mrtvého luhu na Šumavě

Černý kříž je malá osada, kterou tvoří několik roztroušených stavení na okraji nivy Studené Vltavy, asi 4 km od obce Stožec. Jedná se o významný v lesích ukrytý šumavský „železniční uzel“ tratí (od Volar, Nové Pece a Nového Údolí) s mohutnou staniční budovou.

Nejvýše položený chovný rybník Olšinu čeká v sobotu výlov

Po dvou letech se bude v sobotu 27. října lovit nejvýše položený chovný rybník v Česku - šumavská Olšina. Hospodaří na něm Vojenské lesy a statky. Olšina i okolí jsou unikátní enklávou, která byla nepřístupná kvůli návaznosti na vojenský újezd Boletice. Výlov začne kolem 7. hodiny ráno.