Telč

Turistická trasa Březinova cesta

Stezka Otokara Březiny spojuje Počátky, Telč a Jaroměřice nad Rokytnou. Je věnována životu a dílu Otokara Březiny, ale také zajímavostem oblasti, kterou prochází.

Zimní stadion v Telči

Hokejová aréna Hockey Talent Center Telč vznikla v roce 2005. Nabízí celoroční provoz a je díky svému bohatému programu jedna z nejfrekventovanějších tréninkových hal v České republice, ale i Evropě.

Zimní stadion v Telči

Hokejová aréna Hockey Talent Center Telč vznikla v roce 2005. Nabízí celoroční provoz a je díky svému bohatému programu jedna z nejfrekventovanějších tréninkových hal v České republice, ale i Evropě.

Pěkně zmlsaná šlechta, v Dačicích uvidíte, jak si užívala kafíčka a čokolády

Je to trochu paradox, historické moravské město Dačice leží dnes v Jihočeském kraji. Jako blízkou Telč nebo Jindřichův Hradec je založili páni z Růže. Na rozdíl od obou jmenovaných měst, hojně turisticky navštěvovaných, mají Dačice smůlu, že leží trochu stranou turistického zájmu.

V Telči má vzniknout první cyklostezka

Telč požádala o evropskou dotaci na stavbu cyklostezky v Lipkách, jejíž povrch bude vhodný i pro in-line bruslení. Jde o první cyklostezku ve městě, měřit bude čtyři kilometry. Na projekt za 15 miliónů korun se radnice uchází o peníze v evropském programu IROP. Pokud uspěje, uskuteční stavbu v příštím roce.

Další prostory zámku Telč se mají zpřístupnit veřejnosti

Národní památkový ústav (NPÚ) připravuje velký projekt obnovy zámku Telč, který umožní otevřít návštěvníkům jeho další část, jako je někdejší sýpka a pivovar. Památkáři by na tomto zámku rovněž chtěli otevřít zimní prohlídkovou trasu. Na zahájení turistické sezóny v Telči to řekla generální ředitelka NPÚ Naděžda Goryczková. Nabídka pro turisty se na této památce zlepší už letos, kdy k dosavadním prohlídkovým trasám přibude od 1. června trasa věnovaná zámeckému podzemí.

Vycházkové trasy městem Telč

Vydejte se poznávat Telč při některé z procházek městem. Určitě vás okouzlí krása památek přetrvávající staletí. Na výběr je 10 tematických procházek. Mapku a tištěného průvodce obdržíte v informačním centru Městského úřadu Telč.

Telč je pohádkovým magnetem Vysočiny, Bílá paní tu strašila při rozdávání kaše Švédy

Památky na Vysočině tradičně přitahují turisty, i když nezažívají takový nápor jako jiná exponovaná místa. Přes mírný propad turistů stále vede oblíbená Telč, historické městské jádro spolu se zámek tvoří nádherný celek, skvěle zakomponovaný do krajiny. Zájem je i o Jaroměřice, Lipnici a Náměšť.

Tipy na víkend: Praha zve za obří motoristickou show, Telč na filmový maratón

Poslední jarní víkend přináší řadu atraktivních událostí. Jednou z nich je již tradiční Muzejní noc, další například Legendy - nevídaná motoristická show. Výletníky ovšem jistě přiláká také množství hudebních, filmových či pivních festivalů.

Muzeum techniky Telč

V historickém objektu bývalé parní pily nedaleko centrálního parkoviště v Telči naleznete sbírku historické techniky. V muzeu můžete obdivovat historické automobily, motocykly, bicykly, rádia, telefony, kamna, elektropřístroje, nábytek, hasičskou techniku a sbírku stabilních motorů.

Zatopený lom Horní Cerekev

Pokud hledáte na Pelhřimovsku pěkné koupání, zkuste zatopený kamenolom v Horní Cerekvi, který se nachází za okrajem městečka - po pravé straně silnice směrem na Telč. Zatopen byl po ukončení těžebních prací kolem roku 1980 a nabízí jednu z nejčistších vod na koupání na Vysočině.

Tipy na víkend: Maraton Červeného trpaslíka i rekord nejvíce plujících svíček

Třetí adventní víkend přináší vánoční akce na hradech, zámcích a v zoologických zahradách. Můžete se podívat na zámek Loučeň, Telč, Tovačov, Děčín, hrad Rabí, Loket, kde si na víkend připravili netradiční prohlídky. O rekord nejvíce plujících svíček se pokusí v Pelhřimově. Na maraton seriálu Červený trpaslík se můžete podívat v pražských Holešovicích.

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči - renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.

Líbezné kouzlo Chotěborek, kde se narodil František Xaver Dušek

Majestátní Karlštejn, romantickou Hlubokou, hravou Telč či záhadnou Macochu zná u nás asi každý. Česká republika však nabízí i skromnější, ale stejně krásné památky stulené mimo hlavní turistické trasy, které chceme představit. Dnes nás tedy toulavé boty zavedou do východočeských Chotěborek.

Putovní výstava fotografií provází po památkách světového dědictví UNESCO

Putovní výstava fotografií s názvem Poznej světové dědictví UNESCO přibližuje návštěvníkům nejkrásnější místa na světě. Její první zastávkou je hrad Karlštejn, dále ji můžete zastihnout na zámcích Vizovice, Telč, Náchod, Mníšek pod Brdy, Český Krumlov a další. Vstupné je zdarma.