Jaroměřice nad Rokytnou

Turistická trasa Březinova cesta

Stezka Otokara Březiny spojuje Počátky, Telč a Jaroměřice nad Rokytnou. Je věnována životu a dílu Otokara Březiny, ale také zajímavostem oblasti, kterou prochází.

Muzeum Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou

Muzeum Otokara Březiny bylo zřízeno Společností Otokara Březiny v roce 1931 v domě, kde až do své smrti bydlel.

Francouzská zahrada a anglický park v Jaroměřicích nad Rokytnou

Barokní komplex Jaroměřic patří k nejmohutnějším zámeckým architekturám první poloviny 18. století u nás i v Evropě.

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou, ojedinělá barokní óda na krásu na Vysočině

Jedna z nejnavštěvovanějších památek Vysočiny mohutný barokní zámek v Jaroměřicích na Rokytnou nese označení moravské Versailles. Přirovnání ke francouzskému královskému zámku je u nás trochu inflační. Přízvisko slezské Versailles nesou Slezské Rudoltice, dalším objektem je zámek ve Vizovicích.

Naučná stezka Otokara Březiny

Naučná stezka, která nese jméno básníka Otokara Březiny, prochází oblastí mezi Počátkami a Jaroměřicemi nad Rokytnou na Českomoravské vrchovině.

Jaroměřice nad Rokytnou jsou jako obrovská stavební barokní fuga

Jednou z nejnavštěvovanějších památek Vysočiny je nádherný zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. Pro Questenberky byl přestavěn z renesančního sídla v letech 1700 až 1737 na monumentální baroko. Je jednou z nejmohutnějších architektur nejen u nás i v Evropě. Návštěvníka ohromí jejich pompéznost.

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Barokní zámek v Jaroměřicích se řadí k nejmohutnějším stavbám první poloviny 18. Století u nás i v Evropě. Reprezentační prostory zámku si zčásti zachovaly svou původní podobu, zčásti jsou volně instalovány v duchu šlechtického životního stylu 18. A 19. Století. V zámecké expozici najdete, mimo jiné dobové hudební nástroje a další předměty související s bohatým hudebním životem.