Velké Březno

Minimuzeum Lovečkovice

Bývalá drážní budova na trati Velké Březno - Úštěk byla zachráněna před demolicí. Obec Lovečkovice ve spolupráci se Zubrnickou muzeální železnicí budovu zrekonstruovali a vytvořili zde Minimuzeum. K vidění je expozice Zubrnické muzeální železnice a muzeum obce. Dále je zde IC a prodej suvenýrů.

Přívoz Velké Březno – Povrly

Pokud hledáte „správný“ přívoz na Labi, který převeze kohokoliv a cokoliv, pak vás určitě zaujme Přívoz Velké Březno – Povrly, který převáží osoby, kola, auta, náklaďáky i traktory.

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park ve Velkém Březně byl založen v polovině 19. století, kdy si hrabě Karel Chotek, purkrabí Českého království, zde nechal postavit rodinné sídlo. V bezprostřední blízkosti kolem něj dal upravit malý přírodně krajinářský park, který volně přecházel v les.

Tipy na víkend: Na hradech a zámcích potkáte Šmouly, Černou paní a strašidla

S posledním říjnovým víkendem se zavírá řada hradů a zámků například zámek Velké Březno, kde vás čeká zajímavé rozloučení. Můžete se vydat také na netradiční prohlídky se Šmouly na Loučeň, za Černou paní na zámek v Náchodě, za hraběnkou Esmeraldou Kotrmeldou na Sychrov, za duchy a strašidly na Bouzov nebo na zámek Raduň.