Zubrnice

Témata

Centrum Vincence Zahradníka v Zubrnicích

Centrum Vincence Zahradníka vzniklo ve stodole u místní fary. Přímo v ní napsal Vincenc Zahradník 324 bajek.

Kam o víkendu s dětmi: Poznejte podzim na vesnici, staňte se archeology

O tom, že je podzim v plném proudu svědčí i akce, které se konají. Spousta z nich se nese ve znamení dýní, které si můžete vyřezat a ozdobit. Pokud chcete vyrazit na něco tradičnějšího, navštivte skanzen v Zubrnicích, kde se dozvíte, jak trávili podzim naši předci. Podobně akční program na vás čeká v Archeoparku Všestary, kde se můžete proměnit v archeology.

Elektrotechnické muzeum Zubrnice

Elektrotechnické muzeum Zubrnice je občanským sdružením s cílem prezentovat historická rádia, gramofony a staré elektronky.

Kam o víkendu s dětmi: Parním vlakem na trhy nebo do skanzenů za tradicemi

Vánoce se nezadržitelně blíží, proto se mnoho víkendových akcí věnuje především jim. Parním vlakem můžete na adventní trhy vyrazit třeba z Prahy na Křivoklát, mikulášská družina vás přivítá na cestě z Liberce do Křižan. Za tradicemi vyrazte do skanzenů v Zubrnicích či Příkazích, kde se můžete seznámit se zvyky našich předků.

Kam o víkendu s dětmi: Zažijte podzim na vesnici, ochutnejte dobroty z dýně

Chtěli byste prožít podzim tak, jak ho prožívali naši předkové? Vyrazte do skanzenu Zubrnice, kde budete mít příležitost a ještě si pochutnáte na sladkých i slaných staročeských dobrotách. Pokud vás spíše láká jiný druh podzimu, můžete dorazit na slavnosti dýní, nějakou si vyřezat a ještě si dopřát třeba polévku.

Zubrnice: za nejmladší vesnický skanzen v Česku vděčíme vysídleným Němcům

Prastará obec v hlubokém údolí Českého středohoří pod Bukovou horou svažujícím se k Labi bývala do konce války německou. Českých rodin tu bylo jen pár. Od nepaměti se tu pěstovala jablka a hrušky, ovoce se sváželo po sklizni k řece a putovalo dál do vnitrozemí, popřípadě se sušilo na křížaly.

V zubrnickém skanzenu si turisté prohlédnou unikátní exponát

Ve skanzenu v Zubrnicích nedaleko Ústí nad Labem v květnu návštěvníci uvidí potažní parní lokomobilu. Unikátní technický exponát, který sloužil k pohonu mlátiček, je po opravě plně funkční. Návštěvníci si tak budou moci poslechnout i bublavý zvuk parního stroje.

Zubrnická museální železnice. Zkuste vzpomínkovou projížďku historickými vozy

Když na nádražní zastávku Ústí nad Labem – Západ dorazí historické vagóny místní lokálky, zažijete něco zcela neobvyklého. Vyrážíte za...

Zubrnická museální železnice. Zkuste vzpomínkovou projížďku historickými vozy

Když na nádražní zastávku Ústí nad Labem – Západ dorazí historické vagóny místní lokálky, zažijete něco zcela neobvyklého. Vyrážíte za nevšedním zážitkem...

Tipy na adventní víkend: Vánoční jarmarky na hradech a vypouštění balónků Ježíškovi

Na horách sněží a meteorologové slibují na víkend půl metru sněhu. Ideální čas nasadit letos poprvé lyžařskou výzbroj. V Horní Malé Úpě zahajují v sobotu běžkařskou sezónu. Pokud se nechystáte na lyže, vydejte se na jarmarky a kostýmované prohlídky, které se o víkendu konají na Šternberku, Bouzově, Napajedlech, Rožnově, Jaroměřici, v Rosicích, Svojanově, Grabštejnu a Zubrnici.