Kudy z nudy ve městě Meziměstí
Zobrazit všechny články o městě Meziměstí
Archeologická památka je součástí rozsáhlého přírodního komplexu Divoká Šárka a Šárecké údolí. Lokalita je tvořena dvěma výraznými skalními polohami po obou stranách soutěsky Džbán.
Kubrův statek patří k nejstarším ruzyňským hospodářským usedlostem. Jeho historie je doložena až do 16. století. Zde se dochovalo nejvíce z barokní výzdoby místních usedlostí. Dnes je objekt Kubrova statku součástí hotelového komplexu.
Jenerálka je osada nacházející se v pražských Dejvicích, v údolí při soutoku Šáreckého a Nebušického potoka. Centrem osady je zámek Jenerálka, který je chráněn jako kulturní památka.
Na Smíchově si kromě tradičních pramic můžete půjčit třeba motorový člun nebo výletní vor i s grilem.
Jedná se o tunel v Praze vybudovaný v 16. století pro zásobování Královské obory vodou. Štola o délce 1098 metrů překonává výškový rozdíl hladin Vltavy 110 cm. Štola probíhá asi 45 metrů pod terénem a dnešní zástavbou Letné. Štola byla ražena v letech 1589 až 1593.
Dívčí skok je nejvyšší vrchol v Divoké Šárce. Vysoký skalní útvar se nachází na pravé straně údolí za stejnojmennou restaurací. Většinu masívu tvoří stupňovitá a zarostlá předskalí. Nad nimi se zvedá rozložitá vrcholová pyramida, která tvoří přirozenou dominantu Divoké Šárky.
Vilovou čtvrť Hanspaulka najdete v pražských Dejvicích. Čtvrť láká k bydlení již od 30. let 20. století. Žili zde také Lída Baarová či Vlasta Burian. Také v současnosti je to jedna z nejluxusnějších a nejhezčích čtvrtí k bydlení v Praze.
Vilu s ateliérem Na Ořechovce v Praze navrhl architekt Pavel Janák pro sochaře Bohumila Kafku. Nad vchodem je sochařova reliéfní busta. V zahradě se nachází Kafkova bronzová socha Orfea z roku 1922.
Symbol vlastenectví, statečnosti a přátelství. Tradiční poutní místo setkávání skautů z celé republiky.
Kostel je jednou z dominant této čtvrti v Praze. Byl postaven v letech 1889 – 1891 jako trojlodní klenutá bazilika s polokruhovou apsidou v novorománském slohu stavitelem Jaroslavem Kuchtou podle projektu architekta Františka Rožánka. Kostel je chráněn jako kulturní památka České republiky.
Na lavičku k bronzovým Spejblovi a Hurvínkovi si můžete přisednout v pražských Dejvicích před Divadlem Spejbla a Hurvínka. Autorem postaviček je výtvarník Dušan Soták.
Stezka je zaměřená na místopis, historii, geologii a přírodní zajímavosti. Vede napříč Praho 17 Řepy, začíná Na Chobotě v Řepích a končí poblíž kostela Panny Marie Vítězné na Bílé Hoře. Délka stezky je 6,3 km.
Prostor městského parku je ve všech ročních obdobích oázou poklidné a romanticky podmanivé přírody, je to hlavně z toho důvodu, že park tu je pro širokou veřejnost dosažitelný jen pár desítek metrů od rušného prostředí městského centra.
Přírodní rezervace Travný potok se nachází se v Lysohorské hornatině, v jižní části mísovitého závěru prameniště Travného potoka, v nadmořské výšce 800 až 1040 m n. M., asi 1 km JV od vrcholu Travného a 4 km jižně od středu obce Morávka.
Přírodní rezervace Travný se rozkládá na západním svahu hory Travný (1203 m n. M.), od jeho vrcholu až po úpatí k toku říčky Mohelnice.