Okres Náchod

Čapkův mlýn Hronov

Čapkův mlýn doposud stojí v Hronově při hlavní silnici směrem na Polici nad Metují. Po rozsáhlé rekonstrukci je od léta 2022 zpřístupněn a můžete v něm, kromě jiných zajímavostí, navštívit i expozici věnovanou sourozencům Čapkovým.

Češi mířící na nákupy do Polska zablokovali hraniční přechod v Náchodě

Řada lidí nejen z česko-polského pohraničí se rozhodla využít sváteční den k nákupům v Polsku. Zatímco tuzemské obchody zůstaly až na výjimky zavřené, v sousední zemi je běžný pracovní den. Kvůli nákupu chtivým Čechům se tak například na hraničním přechodu do Polska Náchod–Běloves tvoří dlouhé kolony.

Laguna Bowling Náchod

Laguna bowling je menší bowlingová herna v Náchodě.

14. 10. 2022, 23:13 · Kudy z nudy · Náchod · Laguna Bowling Náchod

Sedm zraněných po srážce dvou aut na Náchodsku

Při srážce dvou osobních aut u obce Slavětín nad Metují na Náchodsku se v neděli odpoledne zranilo sedm lidí. Vážně zraněnou spolujezdkyni z jednoho vozu záchranáři dopravili do nemocnice vrtulníkem. V nemocnicích skončili i ostatní zranění.

Náchodské volby ovládl Birke

Komunální volby ve 20tisícovém Náchodě zcela jednoznačně ovládl současný starosta Jan Birke (ČSSD) a jeho volební sdružení Jan Birke pro Náchod. Birkeho uskupení, jež letos nahradilo tradiční sociálně demokratickou kandidátku, získalo dvanáct mandátů v 27členém zastupitelstvu.

V Jaroměři začala stavba nového obchvatu

Jednu z nejdůležitějších dopravních staveb na východě Čech – severovýchodní obchvat Jaroměře – zahájilo ve čtvrtek odpoledne Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Obchvat dlouhý 6,5 kilometru naváže za Jaroměří kruhovým objezdem na sjezd z dálnice D11, odkud svede dopravu na Náchod a Polsko.

Zřícenina hradu Červená Hora

Hrad Červená Hora se nachází nedaleko Červeného Kostelce na Náchodsku. Do dnešního dne se z gotického hrádku z druhé poloviny 13. století dochovaly skromné pozůstatky.

Vsetínské vrchy na Valašsku

Vsetínské vrchy (Vsacké vrchy) jsou dalším článkem beskydských hor. Od Moravskoslezských Beskyd na severu je dělí údolí Rožnovské Bečvy. Rekreačními centry jsou Soláň, Bumbálka, na západě Bystřička s vodní nádrží, Velké Karlovice či Horní Bečva. U západní hranice hřebene leží město Vsetín.

Nové Město nad Metují připomínalo při obnově potěmkinovskou vesnici

Nové Město nad Metují je jedním z našich nejhezčích měst. Jméno Nové nosí právem, nechal ho postavit Jan Černčický z Kácova v roce 1501. Vzniklo jako nástupce nedalekého vypáleného Krčína. Ten vypálilo roku 1420 katolické vojsko a od té doby se místo nemohlo vzpamatovat.

Bývalá osada Zadní Doubice v Českém Švýcarsku

Zaniklá hraniční obec Zadní Doubice se nachází na konci Křinického údolí v národním parku České Švýcarsko.

Sportovní areál Nový Hrádek

Venkovní a vnitřní sportoviště v areálu T. J. Sokol Nový Hrádek.

Vodní nádrž Horní Bečva

Vodní nádrž slouží k regulaci Rožnovské Bečvy, vodním sportům a ke koupání. Pláže jsou travnaté, vstup do vody písčitý a pozvolný. Ubytovat se můžete v kempu, občerstvení nabízí stánky či blízké restaurace.

Cyklostezka Peklo – Náchod – Hronov – Žďárky

Cyklostezka spojuje údolí Peklo s Náchodem, Velkým Poříčím, Hronovem a poslední úsek vede do obce Žďárky. Celá trasa měří 20 km.

Do Suchého Dolu za kamennými hřiby i na církví neuznané poutní místo

Parkoviště ve Slavném, části obce Suchý Důl, je narváno k prasknutí. Z něj se vychází ke známým kamenným hřibům. Skalní útvary vznikly nestejnoměrným zvětráváním pískovce, kdy klobouk je tvořen tvrdším materiálem, noha je měkčí a snadněji zvětrává.

Suchodolská léčivá studánka

Na Kladském pomezí v obci Suchý Důl se nachází léčivá studánka.