Branná

Akvadukt na Zlaté stoce

Akvaduktem překonává Zlatá stoka níže položenou Podřezanskou stoku. Nachází se v lesích za Třeboní, nejblíže je obec Branná.

Naučná stezka Pasák u Branné

Naučná stezka Pasák byla založena roku 1980 v okolí obce Branná. Na začátku měla pouze 6 zastavení a měřila 9,5 km. V roce 1999 došlo k její úpravě.

Kostel sv. Michala v Branné

Kostel Archanděla Michaela v Branné je cennou renesanční stavbou. V roce 1958 byl kostel i s farou prohlášen kulturní památkou.

Fojtství Branná

Původně přízemní budova byla vybudována v 16. století jako sídlo majitele panství.

Slezský Semmering - horská železnice v Jeseníkách

První říjnový den roku 1888 byla zprovozněna železniční trať z Hanušovic do Jeseníku, tzv. Slezský Semmering. Zejména úsek mezi stanicemi Branná a Lipová-lázně nabízí cestujícím úchvatné pohledy na hřebeny Jeseníků a Rychlebských hor.

Od bran Kolštejna až na vrchol Šeráku

Dlouhá bílá zeď renesančního zámku v Kolštejně, v roce 1947 přejmenovaného na Brannou, ukrývá skvost vnitřního nádvoří. Přes vyspravený kamenný most vejdete brankou v bráně do zatím rozharaburděného vjezdu.

Nejhezčí náměstíčko v Jeseníkách najdete v Branné

Protáhlé náměstí ohraničené na spodní straně zámkem, donedávna v dezolátním stavu, boky kryjí kostel a fojtství, čelo radnice. Původně Goldenstein, do roku 1947 zčeštěný Kolštejn se od toho data přejmenoval na Brannou. S bráněním to společného nemá nic, obec na Šumperku je spíše bránou do Jeseníků.

Půjčovna koloběžek Jeseníky v Branné

Půjčíte si v Branné koloběžku a projedete se s přáteli nebo s rodinou po Jeseníkách. Poznáte nevšední zážitek na dvou kolech bez šlapadel.

Turistická trasa pod Ptačí planinou v Branné

Původně německý parkový okruh okolo skalních stěn a lesů pod obcí Branná se dočkal oživení. Místní podnikatelé ve spolupráci s odborem značkařů Klubu českých turistů obnovují turistickou trasu pod Ptačí planinou v Branné.

V Branné půjdou turisté po stopách někdejších obyvatel

Původně německý parkový okruh okolo skalních stěn a lesů pod obcí Branná se dočká již v letošním roce oživení. Místní podnikatelé ve spolupráci s odborem značkařů Klubu českých turistů (KČT) obnovují turistickou trasu pod Ptačí planinou v Branné.

Sezóna v Janských Lázních začala otevřením sjezdovky Anděl

Start krkonošské lyžařské sezóny nastal letos oproti loňsku o týden dříve. Sezónu zahájil SkiResort Černá Hora-Pec a například také středisko Branná na Šumpersku.

Vrchol Vozka se skalními útvary v CHKO Jeseníky

Vozka je druhým nejvyšším vrcholem (1377 m) v Keprnické vrchovině. Nachází se v jesenickém okrese, asi 6,5 km východně od Branné. Vrcholové části hory jsou součástí přírodní rezervace Šerák - Keprník - Vozka, přes niž vede naučná stezka.

Minipivovar Kolštejn v Branné

Minipivovar Kolštejn se nachází v centru obce Branná - na nejmalebnějším náměstíčku v Jeseníkách. Obec je situována v centru turisticky hojně navštěvované oblasti Jeseníků. Minipivovar je součástí komplexu Relax centra Kolštejn - naleznete jej v zázemí Restaurace Kolštejn.

Kemp Branná na Vltavě

Kemp Branná leží v jižních Čechách na pravém břehu Vltavy, na půli cesty mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem, na říčním km 298. Poloha kempu je výhodná nejen pro vodáky, kteří zde mohou nocovat při sjíždění Vltavy, ale i pro všechny ostatní turisty.

Muzeum Slezského Semmeringu v Horní Lipové

Půvabné muzeum popisuje historii horského úseku Branná - Ostružná - Ramzová - Horní Lipová - Lipová Lázně na železniční trati Hanušovice - Jeseník, zprovozněné v roce 1888.