České Budějovice

Půjčovna paddleboardů v Českých Budějovicích

Paddleboardy jsou fajn pro relax a pohodu, pro posílení břišních a zádových svalů, pro posílení rovnováhy a zpevnění celého těla, pro dovádění našich dětí na vodě, pro zlepšení naší kondice, pro opalování nebo prozkoumávání zátočin, pláží a ostrůvků.

Solná jeskyně Grotto v Českých Budějovicích

Blahodárný odpočinek si užijete v solné jeskyni Grotto v Českých Budějovicích. K dispozici je zde nejen samotná jeskyně, ale také solná finská sauna a příjemná je i vířivá vana.

Park Stromovka v Českých Budějovicích

Park Stromovka je plošně největší park Českých Budějovic s charakterem přírodně krajinářského parku. Lidé sem přicházejí za odpočinkem, ale i sportovním vyžitím. Místo je oblíbené také pro ty, kteří si chtějí užít příjemný piknik s rodinou či přáteli.

Vltava mezi Novou Pecí a Českými Budějovicemi je rájem vodních sportů a říční turistiky

Vltava mezi Novou Pecí na hraně vzdutí Lipenské přehrady a Českými Budějovicemi je jednou z turisticky nejfrekventovanějších lokalit v jihočeské části toku nejdelší české řeky. Dlouhodobě rostoucí počet návštěvníků je v této oblasti doprovázen rychlým rozvojem turistické infrastruktury a služeb.

Turisty v Českých Budějovicích nalákají na historické věže

Černá věž, náměstí Přemysla Otakara II., několik menších památek a jinak celkem nic. Tak vnímá řada návštěvníků České Budějovice a vedení města se už léta snaží tuto situaci změnit. Po utopickém nápadu s koněspřežkou, která měla jezdit Českou ulicí, přichází nyní radní s nápadem oživit Rabenštejnskou věz.

Fun Space Arena České Budějovice

Centrum nabízející jedinečnou formu zábavy pro malé i velké.

Naučná stezka Po hrázi Vrbenských rybníků v Českých Budějovicích

Naučná stezka byla vybudována na území přírodní rezervace Vrbenské rybníky a také po oblíbené turistické lokalitě na okraji Českých Budějovic.

Tipy na víkend: Vyrazte na jarní závody, ochutnejte polévky z celého světa

Není pochyb o tom, že jaro už konečně dorazilo. Startuje proto celá řada sportovních akcí. Jsou to například běžecké seriály RunTour s první zastávkou v Českých Budějovicích nebo Běhej lesy, který bude zahájen v Lednicko-valtickém areálu. V Praze můžete vyrazit na tradiční jarní Polívkování, kde ochutnáte polévky z celého světa.

Pivovar Kněžínek v Českých Budějovicích

Pivovar je součástí komplexu rekreačního a kongresového centra Nové Dvory. Tradičním způsobem vyrábí světlý a polotmavý ležák i tmavý a polotmavý speciál.

Minipivovar Beeranek v Českých Budějovicích

Provoz pivovaru Beeranek je úzce spjat s provozem restaurace a hostelu Singer pub. Tato ucelená kombinace činí z našeho pivovaru ideální cíl pro „pivní turistiku“.

Vodní nádrž Římov

Vodní nádrž byla vybudovaná převážně jako zdroj pitné vody pro České Budějovice a okolí v letech 1971 - 1978.. Z hlediska objemu a odebíraného množství vody jde o největší vodárenskou nádrž v jižních Čechách.

Vltavská informační centra nespí, rok 2018 přinese rozšíření služeb

Vltavská informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou, Purkarcem, vodním dílem Hněvkovice, Týnem a Koloději nad Lužnicí, po své úspěšné loňské provozní premiéře rozhodně neusnula zimním spánkem.

Rostoucí lodní provoz dává zelenou projektu Stezka řeky Vltavy

Po více než šedesáti letech se letos na Vltavu pod Českými Budějovicemi vrátila lodní doprava. Ta představuje nové možnosti významného rozšíření turistické nabídky celého regionu. Po otevření plavební komory v Hněvkovicích se provoz na říční trase Stezky Vltavy rychle rozšířil.

Jihočeská filharmonie v Českých Budějovicích

Jihočeská filharmonie byla založena v roce 1981 s původním názvem Jihočeský státní orchestr. V současnosti má 37 členů a je jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji. Od roku 2008 je šéfdirigentem Jan Talich.

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

První zmínky o veřejné knihovně se datují již do 30. let 19. století. Založili ji posluchači filozofického institutu v roce 1834 a působila až do roku 1870. V roce 1885 byla zahájena činnost knihovny v budově Besedy v ul. Na Sadech. Jako student zde vypomáhal básník Fráňa Šrámek.