Tipy na výlety ve městě Český Krumlov

Tipy na víkend: Na cestovatelský festival, vánoční trhy či do vinných sklepů

Blížící se Vánoce znamenají, že na mnoha místech po Česku už začínají adventní trhy. Naladit se na svátky můžete na zámku Nelahozeves či v Kuksu. Pozdní léto nebo podzim můžete ještě nasát během vinného festivalu v Českém Krumlově nebo v otevřených sklepech v Pavlově. A v Praze se v rámci cestovatelského festivalu podíváte skoro po celém světě.

Barevná skála Český Krumlov

Kvůli havarijnímu stavu Barevné skály zde bylo až do konce července 2018 zakázáno proplouvat na vodě. Po proběhlé sanaci je Barevka opět bezpečná a vodáci pod ní opět projedou. A i horolezci se snad brzy dočkají.

Plavecký bazén Český Krumlov

Krytý plavecký bazén v Českém Krumlově je součástí sportovního areálu a je v provozu celoročně.

3D muzeum Český Krumlov

Vadí vám v muzeích zákaz fotografování? U nás je fotografování vyžadováno! 3D muzeum Český Krumlov je výletem za dobrodružstvím pro všechny věkové kategorie přímo v srdci historického centra.

Zámecký park Červený Dvůr

Červený Dvůr je Schwarzenberský barokní zámecký komplex nedaleko Českého Krumlova. Je obklopený nádherným anglickým parkem s několika zachovanými romantickými zahradními stavbami a fontánami. Parkem také vede naučná stezka.

Residence Muzeum vltavínů

Ubytování v centru Českého Krumlova - luxusně vybavené apartmány za cenu hotelového pokoje.

Zámek Český Krumlov buduje zahradní muzeum, zároveň podraží vstupné

Hrad a zámek Český Krumlov, který zahájí sezónu 30. března, rozšíří v budoucnu prohlídkové trasy o zahradní muzeum, které vzniká v prostoru kuchyňské zahrady u Paraplíčka. Zakončí vyhlídkovou promenádu Horské zahrady. Informovala o tom mluvčí jihočeských památkářů Markéta Slabová. Vstupné na základní prohlídkový okruh v Krumlově, Renesanční a barokní apartmány, letos památkáři zdraží z loňských 150 na 180 korun, vstup na věž ze 40 na 100 korun.

V českokrumlovské Řemeslné uličce se můžete lecčemu přiučit, třeba ohnivému řemeslu kovářů

Jsou to hrdinové mnoha pohádek, stateční kováři, kteří se ničeho nebojí. Trochu čertům jsou podobní, ohněm a železem voní. Mají krásné, ale těžké řemeslo, je za nimi vidět kus fortelné práce. Jednoho z nich, Pavla Tröstera, jsem poznal při práci v kovárně Hefaistos v Českém Krumlově.

Anděl Petronel a čert Uriáš se usadili v českokrumlovském klášteře

Jablko ze stromu poznání spadlo z nebes do pohádkového Českého Krumlova. Tak začíná skvělá pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně 2. Kulisy si pro svůj příběh nemohl přát režisér lepší a je tedy logické, že interaktivní výstava o filmu našla domov ve zdejším klášteře. Výstava potrvá do 31. března.

Kvítkův dvůr u Českého Krumlova

Někdejší Pidíkův, dnes Kvítkův dvůr se nachází západně od krumlovského zámku na východním svahu masivu Liščího doupěte, u staré poutní cesty do Kájova. Vznikl zřejmě ve 13. - 14. století. Současná podoba objektu pochází z barokní přestavby, prováděné po roce 1750.

Kaskádová fontána v zámecké zahradě v Českém Krumlově

Rokoková kaskádová fontána se nachází v zámecké zahradě v Českém Krumlově. Fontána se sochami vodních božstev, balustrádou, vázami a alegoriemi čtyř ročních období korunuje čelo horní zahrady.

Kam o víkendu s dětmi: Zasportujte si zadarmo, obdarujte zvířata v zoo

Na týdenní akci Praha sportovní, která probíhá od Božího hodu až do Silvestra, si můžete zadarmo vyzkoušet různé druhy sportů. V plzeňské zoo můžou děti na Štědrý den dát pamlsky zvířátkům v jesličkách, v Českém Krumlově zase medvědům v zámeckém příkopu.

Náměstí Svornosti v Českém Krumlově

Centrum Starého Města je vymezeno náměstím Svornosti, s radnicí 16. století a s Mariánským morovým sloupem z roku 1716. Několik budov na náměstí má cenné štuky a malované dekorace.

Městské divadlo Český Krumlov

Městské divadlo v Českém Krumlově navazuje na více jak 500 letou tradici divadel v Českém Krumlově.

Budějovická brána v Českém Krumlově

Budějovická brána je nejmladší a zároveň jedinou dochovanou městskou branou z původních devíti. Byla vybudována z popudu Petra Voka z Rožmberka stavitelem Dominikem Comettou v letech 1598 až 1602 a chránila Latrán ze severu.