Tipy na výlety ve městě Karlovy Vary

Tři kříže v Karlových Varech

Tři velké štíhlé dřevěné kříže stojí na terase vrcholu Tříkřížového vrchu, obezděné kamennými kvádry. Byly postaveny jako symbol rekatolizace města po bitvě na Bílé hoře.

Goethova vyhlídka v Karlových Varech

Rozhledna na vrchu Věčného života byla otevřena v roce 1889. V neogotické stavbě se nachází restaurace i rozhledna s výhledem na Krušné Hory, Slavkovský les a Doupovské vrchy. Často podle doby měnila název – Štěpánčina, Stifterova, Stalinova a od 60. let 20. století konečně Goethova.

Evangelický kostel v Žatci

Kostel byl postaven v roce 1897 - 1898 v pseudorenesančním stylu v místě, kde v minulosti stávalo mýto. Křižovatka starých cest na Karlovy Vary a Kadaň je dodnes vyznačena kamenným rozcestníkem u vchodové branky do kostela.

Městská divadla Karlovy Vary

Karlovarské divadlo vzniklo na Divadelním náměstí v letech 1884–1886. Autory projektu této velkolepé novobarokní stavby byli vídenští architekti Fellner a Helmer.

Tipy na víkend: Ohřejte se v sauně, poznejte svět na cestovatelském festivalu

První listopadový víkend dává tušit, že zima je už za rohem. Venku je chladno, málokomu se proto chce trávit čas mimo teplo domova. Pokud se budete chtít zahřát ještě o něco víc, nenechte si ujít akce v rámci Týdne saunování, který se koná napříč Českem. A pokud chcete přičichnout k exotickým dálavám, navštivte cestovatelský festival Caminos v Karlových Varech.

Město Bochov zachránilo Hartenštejn, hrad s unikátní dělostřeleckou obranou, sloužící jako kamenolom

Málo známým hradem je zřícenina Hartenštejna u města Bochova při silnici z Prahy do Karlových Varů. Daleko víc si všimnete nedaleké Andělské hory, která patřila stejnému majiteli. Obě středověké pevnosti jsou v rozvalinách, Hartenštejn na tom byl donedávna hůř.

Kamenný viadukt v Perninku

Nejvýše položená železniční stanice a viadukt v Perninku je náročnou technickou stavbou, kterou naleznete na úseku železniční trati, která spojuje Karlovy Vary s Potůčky. S nadmořskou výškou 902 metrů je nádraží po šumavské Kubově Huti druhou nejvýše položenou železniční stanicí na našem území.

Zámek Toužim

Hrad přestavěný na zámek v okrese Karlovy Vary. Hrad vznikl na místě staršího proboštství a po roce 1623 byl přestavěn ve stylu pozdní renesance a baroka. Z původního Jakoubkova hradu se v suterénu dochovala trojprostorová budova a fragment polygonální věže. Probíhá rekonstrukce a je nepřístupný.

Naučná stezka Ruperta Fuchse v Nových Hamrech

Naučná stezka Ruperta Fuchse je zaměřená na hornictví, historii a život krušnohorských obcí, historie a zajímavosti železniční trati Karlovy Vary – Johangeorgenstadt.

Rubin Luxury Apartments v Karlových Varech

Milovníkům luxusního a komfortního bydlení, kteří preferují soukromí před hotelovým typem ubytování, nabízí Rubin Luxury Apartments v nově zrekonstruovaném lázeňském paláci Rubín v Karlových Varech maximální pohodlí.

Kam o víkendu s dětmi: Vyzkoušejte si sporty, poznejte pravěkou kuchyni

Tento víkend zavítá do Karlových Varů festival Sporťáček, na kterém můžete pro své děti najít sportovní aktivitu, která jim bude nejvíce vyhovovat. Nebo si některé alespoň zkusit. Vyrazit můžete také do některé z otevřených zahrad, které se v rámci víkendové akce výjimečně zpřístupní. Při výletech do historie si můžete vybrat z několika období, středověku, baroka, ale i pravěku. V tom nejstarším budete moci nahlédnout do tajů někdejší kuchyně.

Tipy na víkend: Vyrazte na cyklotoulky nebo na gastronomické festivaly

Jaro bezesporu přeje kromě venkovních aktivit také nejrůznějším gastronomickým akcím. Za nimi můžete vyrazit do Prahy, Dobříše, Českých Budějovic nebo Karlových Varů. Pokud se chcete v tom jídelním shonu také protáhnout a dopřát svému tělu pohyb, můžete se vydat na první ročník Tour de Slovácko, akce, která spojuje cykloturistiku s jídlem.

Mattoniho lázně Kyselka

Kyselka leží 11 kilometrů severovýchodně od Karlových Varů v úzkém lesnatém údolí řeky Ohře v nadmořské výšce 340 metrů. První zmínku o tzv. Bukové kyselce lze nalézt ve druhém vydání balnelogického spisu Dr. W. Payera z roku 1522. Největší rozkvět zažily lázně za Heinricha Mattoniho.

Viklan Dominik u Rybničné

Pokud se z Karlových Varů vydáte po modré turistické značce směrem na Vítkův vrch u letiště a poté dále na Toužim, objevíte u obce Rybničná 3,5 metru dlouhý, 1,5 metru široký a 2 metry vysoký viklan Dominik. Podle vysekaných nápisů s letopočty se zdá, že byl vyhledáván turisty již od 18. století.

Černá dáma hlídá valečský zámek, který asi zachránil a zároveň zničil dětský domov

Na ukazatel k Valči narazíte na silnici spojující Prahu s Karlovými Vary. Odbočí málokdo, to spíše zajedou na druhou stranu do známější Chyše. Nedobře neodbočivší činí. Připraví se o ojedinělý zážitek, nepopatří barokní zámek, vévodící rozsáhlému parkovému areálu, který se také znovu rodí.