Tipy na výlety v oblasti Kraj Vysočina

Ledová stěna Vír

Ledová stěna je uměle vytvořený ledopád, uznaný jako cvičný terén ČHS, sloužící k nácviku ledového lezení. Nachází se v obci Vír na Českomoravské vrchovině v hlubokém údolí řeky Svratky.

Rozhledna Na Signálu na Slavíkově u Horní Radechové

V Kladském pomezí na vyvýšenině Signál mezi obcemi Slavíkov a Pavlišov naleznete dřevěnou rozhlednu s ocelovým schodištěm a vyhlídkovou plošinou ve výšce 25 metrů. Za pěkného počasí je odtud vidět na Broumovské stěny, Orlické hory i Krkonoše.

Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě

Sportovně relaxační centrum Český mlýn vyrostlo podél pravého břehu řeky Jihlavy a obyvatelům města nabízí dráhu pro in-line bruslení, cyklostezku, dětské hřiště a skatepark.

Míchova skála nedaleko Řásné u Jihlavy

Přírodní památka Míchova skála se nachází nad Velkým pařezitým rybníkem asi 8 km severozápadně od Telče. Je jedním z nejlépe zachovalých projevů intenzivního mrazového zvětrávání žuly ve vrcholových partiích Jihlavských vrchů v nadmořské výšce 765–774 metrů.

Trenckova rokle v údolí řeky Bobrůvky u Drahonína

Údolí Loučky a Bobrůvky se táhne mezi vesnicemi Strážek, Střížeš a Skryje (cca 10 km severozápadně od Tišnova). Přibližně v polovině tohoto údolí se nachází Trenckova rokle.

Zubří stezky - cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Cyklistika se na Bystřicku těší velké oblibě, především kvůli rozličným možnostem, kam se na kole vydat. Proto byla pro příznivce tohoto sportu naplánována síť cyklistických stezek, které provedou nadšené sportovce, ale i turisty a rodiny s dětmi, okolím Bystřice nad Pernštejnem.

Apartmány Holiday Třebíč

Celková ubytovací kapacita činí 9 osob. Samozřejmostí je vlastní toaleta, kuchyňka, sprcha, televize a Internetové připojení.

V Ostravě se po třech letech otevře planetárium

Ostrava má nové vesmírné lákadlo. O víkendu se v moravskoslezské metropoli po třech letech rekonstrukce a modernizace otevře Planetárium Ostrava, které je součástí Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO).

Posraná skalka ve Víru na Českomoravské vrchovině

Řeka Svratka vytváří u Víru nejhlubší údolní zářez na Vysočině a výškové rozdíly dosahují více než 300 metrů. Nejvyšší a nejslavnější je skalní stěna na levém břehu nad továrnou. Skála se jmenuje Klubačice, ale jedna její spodní část má mnohem svéráznější název - Posraná skalka.

Hornické muzeum v Příbrami přivítá 1 100 000. návštěvníka

Hornické muzeum v Příbrami v listopadu očekává jubilejního, milióntého stotisícího návštěvníka od roku 2003, kdy je vzal pod svá „křídla“ Středočeský kraj.

Kam o víkendu s dětmi: Vydejte se do strašidelného podzemí nebo na jarmark hraček

Víkendový program se většinou ponese v duchu svatomartinských oslav a hodů. Kdo si ale na tradice příliš nepotrpí, najde řadu alternativ. Jednou z nich je například výlet do Hornického skanzenu Mayrau, návštěva festivalu stylových hraček v Táboře nebo třeba strašidelná výprava na Křížový vrch v Moravské Třebové.

Geopark u Čížova v Národním parku Podyjí

Správa Národního parku Podyjí vytvořila u návštěvnického centra v Čížově na Znojemsku geopark, který představuje 12 základních hornin nacházejících se na tomto chráněném území.

Apartman Galerie v Polné

Celoroční příležitostné krátkodobé ubytování v krásném městě Polná na Vysočině. Dům Galerie se nachází v historické části Polné poblíž Synagogy a Rabínského domu. Apartmán je ve spodní části tohoto dvoupodlažního rodinného domu na krásném tichém náměstí.

Kostel sv. Prokopa v Chotouni

Kostel svatého Prokopa ve vesnici Chotouň je drobná barokní stavba vybudovaná jako kaple mezi lety 1708–10 podle projektu Jana Blažeje Santiniho. V Chotouni se podle legendy narodil kolem roku 978 jeden z pozdějších českých zemských patronů a zakladatel Sázavského kláštera, sv. Prokop.

Výhled z nové rozhledny na stařičké hradní věži

Středověká věž hradu Orlík u Humpolce je po staletích znovu přístupná díky nové rozhledně. Kovovou konstrukci stavbaři vestavěli do „zubu” kdysi poškozené kamenné stavby. O víkendu byla 22 metrů vysoká vyhlídková věž poprvé otevřena veřejnosti a během prvních dvou hodin tam vystoupala po 104 schodech točitého schodiště víc než stovka lidí.