Hornice

Venkovní expozice důlní techniky uranových dolů v Jáchymově

Na počest červencového vstupu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO jsme si pro vás v lázních připravili další, v pořadí již třetí, novinku s důlní tématikou.

Venkovní expozice důlní techniky uranových dolů v Jáchymově

Na počest červencového vstupu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO jsme si pro vás v lázních připravili další, v pořadí již třetí, novinku s důlní tématikou.

Krušnohoří z ptačí perspektivy. Autodrom i měsíční krajina už patří pod UNESCO

V červenci Česko slavilo úspěch. Pohraniční region Krušnohoří/Erzgebierge se po téměř deseti letech příprav probojoval na seznam kulturního dědictví UNESCO. Zdejší krajina je sice silně poznamenaná těžbou, díky mnoha rekultivacím se však mísí s divokou přírodou. Pro turisty tu vznikla také Hornická stezka, po níž se mohou vydat na výlet do historie.

Krušnohoří z ptačí perspektivy. Autodrom i měsíční krajina už patří pod UNESCO

V červenci Česko slavilo úspěch. Pohraniční region Krušnohoří/Erzgebierge se po téměř deseti letech příprav probojoval na seznam kulturního dědictví UNESCO. Zdejší krajina je sice silně poznamenaná těžbou, díky mnoha rekultivacím se však mísí s divokou přírodou. Pro turisty tu vznikla také Hornická stezka, po níž se mohou vydat na výlet do historie.

Hornické muzeum v Ostravě chystá nové atrakce. I expozici o důlních konících

Největší hornické muzeum v Česku, které se nachází v ostravském Landek Parku, připravuje nová turistická lákadla. Už ve čtvrtek 21. března se lidem otevře nová důlní expozice s názvem Koník Ferdinand a další čtyřnozí havíři, další novinku zde pak chystají na 1. května.

Hornické muzeum Jiřetín pod Jedlovou

Hornické muzeum sídlí od roku 1998 v rekonstruované budově bývalé fary z roku 1755. Areál hornického muzea zahrnuje také Stříbrný důl - štolu svatého Jana Evangelisty a naučnou stezku Údolí Milířky.

Hornická stezka Krupka

Příhraniční hornická naučná stezka v Krupce je věnována historii rudného hornictví a osídlování Krušných hor. Vede z Husitské ulice před Muzeum Krupka do Fojtovic, měří 35,5 km a obsahuje 24 informačních tabulí.

Hornické muzeum v Plané

Štola Ondřej Šlik, ve které se muzeum nachází, byla vyražena koncem 16. stol. V době největšího rozkvětu dolování stříbrných rud v Plané a jejím okolí. O rozkvětu a důležitosti města svědčí i to, že tehdejší majitelé panství a dolů Šlikové měli v Plané svoji mincovnu.

Kemp Landek

Nové ubytování s dalšími službami najdete v kempu Landek park v areálu Hornického muzea v Ostravě-Petřkovicích.

Hornická naučná stezka v Liberci

Zcela ojedinělý projekt chystá liberecká obecně prospěšná společnost ARCHA 13 spolu s LESY ČR. Začátkem července 2015 budou umístěny na stezku naučné tabule. V druhé etapě budou nainstalovány dobové herní prvky.

Hornické muzeum Harrachov zve na zimní prohlídky svých útrob

Do chladných chodeb Hornického muzea Harrachov se návštěvníci mohou přijít podívat i v zimních měsících. Od začátku ledna do půlky března je muzeum otevřené dva dny v týdnu a nabízí několik prohlídek denně. Jestliže trávíte s dětmi jarní prázdniny poblíž, podnikněte výlet za poznáním.

Hornické muzeum v Příbrami přivítá 1 100 000. návštěvníka

Hornické muzeum v Příbrami v listopadu očekává jubilejního, milióntého stotisícího návštěvníka od roku 2003, kdy je vzal pod svá „křídla“ Středočeský kraj.

Kam o víkendu s dětmi: Vydejte se do strašidelného podzemí nebo na jarmark hraček

Víkendový program se většinou ponese v duchu svatomartinských oslav a hodů. Kdo si ale na tradice příliš nepotrpí, najde řadu alternativ. Jednou z nich je například výlet do Hornického skanzenu Mayrau, návštěva festivalu stylových hraček v Táboře nebo třeba strašidelná výprava na Křížový vrch v Moravské Třebové.

Hornické muzeum Rudolfov

Hornické muzeum je od 1. října 2014 otevřeno v nových prostorách bývalého Perkmistrovského domu s novou expozicí. Stálá expozice hornictví dokumentuje historii dolování stříbra v jednom z významných českých stříbrorudných revírů.

Hornický dům v Sokolově

Hornický dům, který je v současné době sídlem Městského domu kultury, byl postaven v letech 1923 - 1924 podle návrhu architekta Rudolfa Welse. V průčelí budovy je zasazen monumentální reliéf pojmenovaný Jeden den ze života horníka z roku 1923 od karlovarského sochaře Wilhelma Srba-Schossbauera.