Hornice

Témata

|< Předchozí strana 1 2 >|

Hornické muzeum v Ostravě chystá nové atrakce. I expozici o důlních konících

Největší hornické muzeum v Česku, které se nachází v ostravském Landek Parku, připravuje nová turistická lákadla. Už ve čtvrtek 21. března se lidem otevře nová důlní expozice s názvem Koník Ferdinand a další čtyřnozí havíři, další novinku zde pak chystají na 1. května.

Hornické muzeum Jiřetín pod Jedlovou

Hornické muzeum sídlí od roku 1998 v rekonstruované budově bývalé fary z roku 1755. Areál hornického muzea zahrnuje také Stříbrný důl - štolu svatého Jana Evangelisty a naučnou stezku Údolí Milířky.

Hornická stezka Krupka

Příhraniční hornická naučná stezka v Krupce je věnována historii rudného hornictví a osídlování Krušných hor. Vede z Husitské ulice před Muzeum Krupka do Fojtovic, měří 35,5 km a obsahuje 24 informačních tabulí.

Hornické muzeum v Plané

Štola Ondřej Šlik, ve které se muzeum nachází, byla vyražena koncem 16. stol. V době největšího rozkvětu dolování stříbrných rud v Plané a jejím okolí. O rozkvětu a důležitosti města svědčí i to, že tehdejší majitelé panství a dolů Šlikové měli v Plané svoji mincovnu.

Kemp Landek

Nové ubytování s dalšími službami najdete v kempu Landek park v areálu Hornického muzea v Ostravě-Petřkovicích.

Hornická naučná stezka v Liberci

Zcela ojedinělý projekt chystá liberecká obecně prospěšná společnost ARCHA 13 spolu s LESY ČR. Začátkem července 2015 budou umístěny na stezku naučné tabule. V druhé etapě budou nainstalovány dobové herní prvky.

Hornické muzeum Harrachov zve na zimní prohlídky svých útrob

Do chladných chodeb Hornického muzea Harrachov se návštěvníci mohou přijít podívat i v zimních měsících. Od začátku ledna do půlky března je muzeum otevřené dva dny v týdnu a nabízí několik prohlídek denně. Jestliže trávíte s dětmi jarní prázdniny poblíž, podnikněte výlet za poznáním.

Hornické muzeum v Příbrami přivítá 1 100 000. návštěvníka

Hornické muzeum v Příbrami v listopadu očekává jubilejního, milióntého stotisícího návštěvníka od roku 2003, kdy je vzal pod svá „křídla“ Středočeský kraj.

Kam o víkendu s dětmi: Vydejte se do strašidelného podzemí nebo na jarmark hraček

Víkendový program se většinou ponese v duchu svatomartinských oslav a hodů. Kdo si ale na tradice příliš nepotrpí, najde řadu alternativ. Jednou z nich je například výlet do Hornického skanzenu Mayrau, návštěva festivalu stylových hraček v Táboře nebo třeba strašidelná výprava na Křížový vrch v Moravské Třebové.

Hornické muzeum Rudolfov

Hornické muzeum je od 1. října 2014 otevřeno v nových prostorách bývalého Perkmistrovského domu s novou expozicí. Stálá expozice hornictví dokumentuje historii dolování stříbra v jednom z významných českých stříbrorudných revírů.

Hornický dům v Sokolově

Hornický dům, který je v současné době sídlem Městského domu kultury, byl postaven v letech 1923 - 1924 podle návrhu architekta Rudolfa Welse. V průčelí budovy je zasazen monumentální reliéf pojmenovaný Jeden den ze života horníka z roku 1923 od karlovarského sochaře Wilhelma Srba-Schossbauera.

Hornická naučná stezka ve Zlatých Horách

Zlatohorská hornická naučná stezka prochází nejvýznamnějšími hornickými památkami u Zlatých Hor, z nichž bylo 10 vyhlášeno za kulturní památky. Na jednotlivých zastaveních se seznámíte s příklady těžby sedimentů i primárních rud a jejich úpravou, od nejstarších až po novodobá díla.

Hornické muzeum chystá letos další novinky pro děti

Za velmi úspěšný může rok 2013 považovat Hornické muzeum Příbram. Loni jeho expozice a různé akce vidělo na 120 000 návštěvníků. Řadí se tak k nejpřitažlivějším nejen v rámci Středočeského kraje, ale i v celé republice.

Největší hornické muzeum Česka slaví 20 let od otevření

Hornické muzeum Landek Park v Petřkovicích poblíž Ostravy se poprvé otevřelo návštěvníkům v sobotu 4. prosince 1993. Největší české hornické muzeum leží na úpatí vrchu Landek a má otevřeno celoročně. Turisté sem jezdí mimo jiné také za světovým unikátem, kterým je expozice báňského záchranářství.

Hornické muzeum v Příbrami vystavuje v dole stříbro

Hornické muzeum v Příbrami otevřelo na dole Vojtěch pozoruhodnou výstavu věnovanou kovu, který nejen zdejší městskou část Březové Hory, ale i celou Příbram proslavil, tedy stříbru.

|< Předchozí strana 1 2 >|