Křivoklát

Témata

|< Předchozí strana 1 2 3 >|

Křivoklát a Hněvín, hrady, na nichž přišel podvodník magistr Kelley o nohy

Edward Talbot zvaný Kelley byl význačnou osobností doby Rudolfa II. Známe ho i z filmu Císařův pekař - Pekařův císař, kde ho ztvárnil Jiří Plachý. Muž, který filmově císaři stvořil Sirael, měl vyrobit elixír mládí. Což se nezdařilo a Kelley skončil v žaláři. Ponejprve na Křivoklátě, poté v Hněvíně.

Kam o víkendu s dětmi: Poznejte vánoční tradice ve skanzenu, svezte se párou

Vánoce už skutečně klepou na dveře. Než přijdou, zjistěte, jak slavili advent naši předci. Zamířit můžete do skanzenu nebo na hrady a zámky. Součástí akcí jsou tak tvořivé dílny, v nichž si s dětmi můžete vyrobit pěkné drobnosti jako dárek pod stromeček. Z Prahy můžete vyrazit na nostalgické jízdy parním vlakem směrem na Křivoklát.

Tipy na víkend: Oslavte sv. Martina, vyrazte kolem světa

Víkend se ponese především ve znamení oslav svátku sv. Martina. Ochutnejte husí pochoutky nebo mladá svatomartinská vína v Praze, na hradech Křivoklát či Radyně nebo v Hradci Králové. V hlavním městě a v Brně se konají také cestovatelské festivaly, které vám přiblíží různá zákoutí naší planety.

Muzeum motocyklů Křivoklát - ucelená sbírka motocyklů Jawa, ČZ a automobilů Jawa

Rozsáhlá expozice motocyklů se nachází přímo v křivoklátském podhradí. Podle mého názoru se jedná o nejkompletnější sbírku sériových cestovních motocyklů ČZ, JAWA a automobilů JAWA.

Naučná stezka Brdatka u hradu Křivoklát

Naučná stezka se nachází v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko – spojuje městys Křivoklát s obcí Zbečno přes území přírodní rezervace Brdatka, rozkládající se na strmém zalesněném svahu nad řekou Berounkou.

Renesanční Panský mlýn Křivoklát

Renezanční mlýn stojí pod hlavní silnicí v hlubokém údolí pod hradem Křivoklát.

Stálá expozice České ryby na hradě Křivoklát

Stálou výstavu můžete navštívit v předpolí hradu Křivoklát. Velká akvária se všemi volně žijícími druhy ryb v ČR.

Tipy na víkend: Zchlaďte se zmrzlinou nebo se osvěžte na pivním festivalu

Začalo kalendářní léto a nasvědčují tomu i teploty. Extra náročný program proto nepřichází v úvahu, chce to něco studeného. V Praze se například uskuteční další ročník oblíbeného Ice Cream Festivalu, na kterém se mohou návštěvníci zchladit zmrzlinou. Pokud dáváte přednost spíše zlatavému moku, na pivní slavnosti můžete vyrazit třeba do Plzně nebo na Křivoklát.

Kam o víkendu s dětmi: Parním vlakem na trhy nebo do skanzenů za tradicemi

Vánoce se nezadržitelně blíží, proto se mnoho víkendových akcí věnuje především jim. Parním vlakem můžete na adventní trhy vyrazit třeba z Prahy na Křivoklát, mikulášská družina vás přivítá na cestě z Liberce do Křižan. Za tradicemi vyrazte do skanzenů v Zubrnicích či Příkazích, kde se můžete seznámit se zvyky našich předků.

Velký pátek ve znamení hradů a zámků - nejvelkolepěji se připravil Křivoklát

Domácí kulturní památky zažívají poslední roky velký nárůst návštěvnosti. Je to dáno jak péčí Národního památkového ústavu, který se stará o údržbu a propagaci, tak aktivitami jejich kastelánů, kteří se snaží přilákat na své objekty co nejvíce turistů hodnotnými akcemi.

Velikonoční expresy svezou na Křivoklát milovníky železniční nostalgie

Královské Velikonoce na Křivoklátě je akce, která nadchne snad všechny příznivce vlaků a železniční dopravy. V rámci prodlouženého velikonočního víkendu a zmíněné akce vypraví České dráhy v sobotu a v neděli pro výletníky speciální expresy.

Návštěvníci Křivoklátu mají v oblibě nejdelší prohlídkový okruh

Návštěvníci hradu Křivoklát na Rakovnicku mají nejčastěji zájem o nejdelší a nejdražší prohlídku. I když jich letos přišlo méně než loni, podle kastelána byla návštěvnost dobrá. Loni přišlo na hrad téměř 110 000 turistů, letos to bude zřejmě o několik tisíc méně. Přesto byly hradem pořádané kulturní akce hojně navštěvované.

Tipy na víkend: Parním vláčkem se svezte na Křivoklát, po svých projděte Ostravu

Využijte prodlouženého víkendu a zkuste toho podniknout více. Výběr je veliký. Velikonoční veselí jistě neminete, z ostatního se nabízí například romantická jízda historickým vlakem na hrad Křivoklát, módní bazárek v Praze nebo komentovaná procházka Ostravou.

Karlštejn, Konopiště a Křivoklát zahajují sezónu s novým společným projektem

Již o víkendu 28. a 29. března 2015 zahajují tři středočeské památky – Karlštejn, Křivoklát a Konopiště – letošní sezónu. Nejenom že otevírají brány společně, ale zároveň spouštějí nový projekt 3K, v rámci kterého nabízejí prvním víkendovým návštěvníkům na základní prohlídkové trase i 50procentní vstupné.

Aeroklub Točná - lety pro veřejnost z letiště Slaný

Vyhlídkové lety nad severozápadní část středočeského kraje se zámky Lány a Veltrusy, hrady Karlštejn, Křivoklát a Hazmburk, soutokem Vltavy s Labem u Mělníka motorovým letadlem z letiště Slaný. Možnost darovat let formou dárkového poukazu.

|< Předchozí strana 1 2 3 >|