Rozhledny v pohoří Krkonoše

|< Předchozí strana 1 2 >|

Mohyla generála Gablenze nad Trutnovem je i rozhlednou, Rakušáci tu vyhráli jedinou bitvu nad Prusy

Jindy krásný výhled na Krkonoše z vrchu Šibeník nad Trutnovem 27. června 1866 přítomné rakouské vojáky vůbec nezajímal. Na město a okolní kopce se valila masa pruské armády, která vpadla do Čech nedalekým průsmykem ze Slezska. Začala sedmitýdenní válka. Další vojska vtrhla do země přes Náchod.

Rozhledna Rašovka u Liberce

Rozhledna Rašovka stojící ve stejnojmenné obci nedaleko Liberce nabízí výhledy na Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj či Máchův kraj od roku 2006. Vyhlídková věž vysoká 22,5 metrů je součástí výletní restaurace „V Trnčí“.

Běžecké tratě okolo Štěpánky

V Kořenově a okolí se nachází zhruba 60 km upravovaných lyžařských běžeckých tras, které navazují na další stopy - jedním směrem na Smědavu a Bedřichov, druhým směrem na Krkonoše. Součástí tohoto systému jsou též tři vyznačené trasy kolem vrcholku Hvězda s rozhlednou Štěpánka.

Rozhledna na jizerském Smrku nabízí výhledy v okruhu až 150 kilometrů

Za dobrého počasí rozhledna na nejvyšší hraniční hoře Jizerských hor Smrku (1124 m n. M.) nabízí vyhlídky až v okruhu 150 kilometrů; kromě téměř všech hřebenů Jizerských hor výletníci uvidí polské i české Krkonoše, Lužické hory, Ještěd, České středohoří, Bezděz a někdy i Říp; výhledy jsou i do Polska a Německa.

Stezka v oblacích zavede turisty vysoko nad Dolní Moravu

Máte rádi rozhledny a ani na podzim neleníte vyrazit na výlet? Pak vás možná nadchne zpráva o plánovaném otevření Stezky v oblacích. Ta nabídne pohled na Kralický Sněžník, Jeseníky i Krkonoše.

Rozhledna Čáp v Adršpaško-Teplických skalách

Na vrchu Čáp se nedaleko Teplic nad Metují v nadmořské výšce 786 m n.m. Nachází stejnojmenná rozhledna, která poskytuje nádherné výhledy nejen na okolní skalní města, ale také Krkonoše nebo Orlické hory.

Rozhledna Žernov u Babiččina údolí

Rozhledna Žernov se nachází ve stejnojmenné obci mezi Českou Skalicí a Červeným Kostelcem. Je vysoká dvacet čtyři metrů a na její vyhlídkovou plošinu vede dvaadevadesát schodů. Po výstupu se otevírá jedinečný výhled na Krkonoše, Jestřebí hory, Orlické hory i Polabí.

Ze Špulky na Benešovsku uvidíte značnou část Čech, možná i Sněžku

Pocit závrati byl dost silný, asi to dělá to ven nakloněné zábradlí. Počasí nebylo přímo výhledové, opar se válel po kraji, ale z výšky 30 metrů po zdolání 151 schodů rozhledny Špulka na Benešovsku jsem si nestěžoval. Na Březáku nad Lbosínem postavil svazek obcí mikroregionu CHOPOS výjimečné dílo.

Rozhledna Na Signálu na Slavíkově u Horní Radechové

V Kladském pomezí na vyvýšenině Signál mezi obcemi Slavíkov a Pavlišov naleznete dřevěnou rozhlednu s ocelovým schodištěm a vyhlídkovou plošinou ve výšce 25 metrů. Za pěkného počasí je odtud vidět na Broumovské stěny, Orlické hory i Krkonoše.

Rozhledna Eliška na Stachelbergu v Krkonoších

Rozhledna Eliška se nachází v nadmořské výšce 632 m uprostřed areálu dělostřelecké tvrze Stachelberg nedaleko Trutnova. Její výška dosahuje 24,5 metru, vyhlídkové plošiny se nacházejí 9,4 metru a 20,8 metru nad terénem.

Z rozhledny na vrcholu Předního Žalého je vidět nejen Sněžka, ale někdy i Praha

Nedaleko Vrchlabí a lyžařského centra Herlíkovice se nalézá na vrcholu Předního Žalého rozhledna. Jedná se o jedinou kamennou rozhlednu v Krkonoších. Leží na hranicích Libereckého a Královohradeckého kraje a její výška je 18 metrů.

Z rozhledny Bohdanka je možné za dobré viditelnosti spatřit i Krkonoše

Na rozhraní Polabské nížina a Českomoravské vrchoviny se v obci Bohdaneč nachází před třemi roky otevřená rozhledna - tak se na ni pojďme podívat. Místem startu našeho výletu je vlakové nádraží Zbraslavice v okrese Kutná Hora.

Rozhledna na Markoušovickém hřebeni v Jestřebích horách

Na Markoušovickém hřebeni (708 m n. M.) na Trutnovsku najdete 22 metrů vysokou rozhlednu. Z rozhledny se otevírají jedinečné výhledy například na Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Orlické hory nebo Českoskalicko.

Burianova rozhledna na kopci Milenka v Rudce u Kunštátu

Nad lesoparkem s jeskyní Blanických rytířů v Rudce stojí na kopci Milenka (579 m.n.m) Burianova rozhledna. Za dobré viditelnosti je z ní možné zhlédnout Jeseníky, Krkonoše i Pálavu. V areálu parku, který rozhlednu obklopuje, jsou vystavena díla ze sochařských sympozií.

Rozhledna Žaltman v Jestřebích horách

Rozhledna Žaltman je jedním z nejznámějších míst Jestřebích hor. Železná konstrukce s točitými schody stojí ve výšce 740 m n. M. Díky vynikajícímu výhledu uvidíte například Krkonoše, Orlické hory, Kralický Sněžník nebo Trosky.

|< Předchozí strana 1 2 >|