Lipno nad Vltavou

Šumava na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou je k běžkařům velmi vstřícné. Když se zima vydaří a napadne dostatek sněhu, upravují se v této části Šumavy desítky kilometrů tras pro běžky.

Šumava na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou je k běžkařům velmi vstřícné. Když se zima vydaří a napadne dostatek sněhu, upravují se v této části Šumavy desítky kilometrů tras pro běžky.

Půjčovna sportovních potřeb Lipno Centrum

Lipno Centrum nabízí kvalitní služby ve svých pobočkách v Lipně nad Vltavou, Frymburku, Horní Plané a Nové Peci.

Králičí ostrov Lipno nad Vltavou

Králičí ostrov na Lipně je netradičním, ale velmi oblíbeným turistickým cílem - na ostrově o velikosti basketbalového hřiště nemají králíci přirozeného nepřítele proto zde mohou nerušeně žít a dovádět. Zpět do kotců putují až s prvními mrazíky.

Amenity Resort Lipno

Amenity Resort Lipno je rekreační areál s vlastní písečnou i oblázkovou pláží, přímo na břehu Lipna, přibližně 1 km od centra obce Lipno nad Vltavou. Nabízí nejen komfortní ubytování, ale také možnost skvělé relaxace a sportovního vyžití.

Bruslaři se dočkali ledové magistrály na Lipensku. Je i v knize rekordů

Od pondělka se bruslaři vydávají na ledovou magistrálu v Lipně nad Vltavou a ve Frymburku. Ta patří mezi největší atrakce Lipenska a od roku 2009 je zapsána i v Guinnessově knize rekordů. Svou délkou dosáhla téměř jedenácti kilometrů a posunula na druhé místo kanadskou dráhu v Ottawě. V letošní zimě však mají bruslaři zatím k dispozici něco přes sedm kilometrů.

Stezku korunami stromů na Lipně navštívilo za čtyři roky 1,3 miliónu lidí

Stezku korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku, která ve středu slavila čtvrté výročí existence, navštívilo od jejího vzniku více než 1,3 miliónu turistů. Jde o jednu z nejvyhledávanějších atrakcí v Jihočeském kraji. Návštěvnost je srovnatelná například s českokrumlovským zámkem, který si ročně prohlédne zhruba 400 000 lidí.

Přijeďte navštívit Obrrybu na Lipno

Do Lipna nad Vltavou doputovala Obrryba a natolik se jí zde zalíbilo, že se rozhodla tu zůstat. A nebude jen ozdobou, rozhodla se, že bude těšit návštěvníky, vymýšlet spoustu her a dobrodružství pro děti i dospěláky.

Stezka korunami stromů očekává milióntého návštěvníka

Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku překoná za pár dnů hranici miliónu návštěvníků. Podle provozovatelů by mohla padnout koncem května. Stezka korunami stromů přitom zahájila provoz před necelými třemi roky. Zástupci projektu o tom informovali na pondělní tiskové konferenci, během níž společnost Lipno Servis představila i novinky pro letošní sezónu.

K lipenským atrakcím patří i návštěva přehradní hráze

Při návštěvě městečka Lipno nad Vltavou nás na první pohled upoutá rozmanitá rekreační zástavba a na vrcholu kopce věž nově vybudované atrakce v korunách stromů. Mnoho turistů považuje právě toto místo za nejzajímavější z nabídky lokality u lipenské přehradní hráze.

Naučná stezka Lipno - Frymburk

Naučná stezka Lipno vede mezi severní částí Lipno nad Vltavou a Frymburkem. Je jednosměrná a kopíruje až na jedno odbočení trasu žluté turistické značky. Trasa dlouhá 5,5 km začíná na parkovišti pod lyžařským areálem Kramolín a končí nad obcí Frymburk.

Hopsárium Lipno - svět rodinné zábavy

Jedná se o první a jediné rodinné hřiště v oblasti Lipenska. Hopsárium se nachází v budově Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Za každého počasí na Lipně najdete pro děti prostor pro aktivní zábavu.

Na lipenskou stezku v korunách stromů vyrazili první návštěvníci, pochvalovali si výhled

Fantastický výhled na Šumavu, didaktické interaktivní zastávky, adrenalinové sekce pro děti a nejdelší suchý tobogán v České republice si v úterý užívali první návštěvníci Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou. Za dobrého počasí jsou z věže vidět i vrcholky Alp.

Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Chata Lanovka nabízí moderní ubytování v centru všech lipenských aktivit přímo u centrálního parkoviště Active Park Lipno a Skiareálu Lipno. V létě oceníte polohu přímo u nástupní stanice na novou cyklo in-line stezku a letní lanovou dráhu, v zimě pak u nástupní stanice lanové dráhy.

Lipenská přehrada se pyšní luxusní bruslařskou dráhou

Návštěvníci šumavského národního parku si mohou v zimě také vyzkoušet, jaké je to vyrazit na skvěle upravenou bruslařskou dráhu. Každý rok ji připravuje starosta Lipna nad Vltavou Zdeněk Zídek a další dobrovolníci.