Botanické zahrady v okolí Prahy

Vonná stezka Botanickou zahradou hlavního města Prahy

Zavřete oči a nechte se vést vůní rostlin – trojskou botanickou zahradou vede Vonná stezka, originální vzdělávací projekt, který postupně zahrnuje jednotlivé expozice. Vznikl díky spolupráci Botanické zahrady hl. M. Prahy s přední českou odbornicí na vůně Petrou Hlavatou.

Botanická zahrada na Chotobuzi v Průhonickém parku

Botanická zahrada se nachází na východním okraji Průhonického parku a specializuje pouze se na několik rodů kulturních rostlin, unikátní je však komplexnost jejich sbírek.

Botanická na talíři - originální bistro

V altánu v Botanické zahradě v Praze je k dispozici originální rostlinné bistro s nabídkou zdravého občerstvení a vína z vinice sv. Kláry. Menu je originální a využívá nevšední rostliny.

Stezka osobností v Trojské botanické zahradě

V Botanické zahradě hlavního města Prahy je unikátní stezka, kterou tvoří téměř osmdesát vzácných rostlin a dřevin, které od roku 2009 v zahradě v rámci projektu Kořeny osobností vysazují významní představitelé českého, ale také zahraničního kulturního, sportovního, vědeckého či politického života.

Tipy na víkend: Zasportujte si na pražském triatlonu, navštivte letní kino

Půlka prázdnin je skoro za námi. Užijte si poslední červencový víkend v letním kině, které můžete navštívit například v Lovosicích nebo na hradě Helfštýn. Pokud si chcete zasportovat, máte ještě šanci přihlásit se na pražský triatlonový víkend. K línějšímu odpoledni vybízí třeba piknik v Botanické zahradě nebo na zámku Veltrusy.

Vinice Salabka v Praze Tróji

I v Praze existují vinice a rodí se v nich skvělé víno! Jednu z nich najdete v Praze - Tróji. Historická vinice Salabka má nádhernou polohu, hned vedle pavilonu Fata Morgana Botanické zahrady, odkud je nádherný výhled na pražské panorama přes zeleň trojských stromů.

Velká výstava představí nejstarší stromy Prahy

Již od soboty 3. března bude ve výstavním sále Botanické zahrady v Praze-Troji k vidění zajímavá expozice poodhalující historii pražských památných stromů. Návštěvníci nasbírají mnoho tipů na nevšední procházky za velikány metropole.

Botanická zahrada v Troji nabízí večerní prohlídky skleníku Fata Morgana

Jen v pátek a pouze během ledna a února můžete ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě Praha-Troja zažít atmosféru nočního výletu do tropického pralesa. Na prohlídky začínající v 19 hodin se předem objednejte e-mailem nebo telefonicky. Vyhnete se tak čekání i tomu, že na vás nezbude místo. S sebou si vezměte vlastní baterku nebo čelovku.

Pražská botanická zahrada Na Slupi má otevřeno i v zimě

Botanickou zahradu založili v roce 1775 na pražském Smíchově, kvůli častým záplavám se ale přestěhovala na druhý břeh Vltavy. Dnes má botanická zahrada Na Slupi rozlohu 3,5 hektaru a ročně jí projde sto tisíc návštěvníků. V současné době zůstává objekt, který je součástí Přírodovědecké fakulty UK a na jehož provoz přispívá i pražský magistrát, neprávem trochu ve stínu botanické zahrady v Troji.