Průhonice

Průhonický Stonehenge

Dendrologická zahrada v Průhonicích skrývá nejedna tajemství. Jedním z nich je i místní "Stonehenge".

Návštěvnické centrum Průhonického parku

V přízemí průhonického zámku naleznete Návštěvnické centrum věnované parku i Botanického ústavu Akademie věd ČR, která park spravuje. Návštěvníci zde získají rychlý přehled o aktuálním kvetení v parku, pořádaných akcích a informace o rostlinách.

Kaple Jména Panny Marie ve Zdiměřicích

Kaple Jména Panny Marie se nachází v těsném sousedství Průhonického parku, avšak patří do katastru obce Zdiměřice. Je otevřena je jen dva dny v roce, přesto nabízí krásný pohled na půvabný exteriér stavby.

Sokolovna Průhonice

Toto zařízení nabízí nejen péči o tělo, ale také o vaše chuťové pohárky, a to v restauraci, která se sokolovnou, moderním sportovním zařízením, sdílí místo i název. Designovou restauraci s příjemnou zahrádkou a venkovním dětským hřištěm najdou hosté v Průhonicích u Prahy.

Pivoňkova vyhlídka v Průhonickém parku

Pohled přes Sádkový rybník v Průhonickém parku prodlužuje tzv. Pivoňková vyhlídka. Je jedním z lučních průhledů, které představují důležitý architektonický prvek Průhonického parku. Vyhlídka je součástí prvního vycházkového okruhu.

Botanická zahrada na Chotobuzi v Průhonickém parku

Botanická zahrada se nachází na východním okraji Průhonického parku a specializuje pouze se na několik rodů kulturních rostlin, unikátní je však komplexnost jejich sbírek.

Průhonický park nabízí zážitek i v čase pozlacených stromů a keřů

Říká se, že nejpříhodnější dobou k návštěvě Průhonického parku je jaro, když jsou rozkvetlé rododenrony. Kdo ale park navštívil na podzim, určitě bude s tímto názorem polemizovat. Pozlacené stromy a keře na loukách i svazích kolem údolí s vodními plochami totiž poskytnou neopakovatelné zážitky.

Kostel Narození Panny Marie v Průhonicích

Románsko-gotický kostel Narození Panny Marie v Průhonicích se nachází v zámeckém areálu. Kostel byl postavený koncem 12. století současně s románskou tvrzí.

Taroucafe - kavárna v průhonickém zámku

Kavárna na zámku v Průhonicích nabízí lahodnou italskou kávu, čaje a čokoládu Manuel. Všechny kávy zde navíc rádi připraví v bezkofeinové verzi nebo se sójovým mlékem.

Bazén se slanou vodou Club hotelu Praha v Průhonicích

V Club Hotelu Praha - Průhonice na okraji Prahy, najdete relaxační bazén se slanou vodou a protiproudem o rozměrech 6 x 12 metrů. Maximální hloubka je zde 140 cm, voda dosahuje 29°C.

Zámek Průhonice - neorenesanční klenot v nádherném zámeckém parku

Průhonický zámek několik kilometrů JV od Prahy je otevřen veřejnosti pouze částečně. Zpřístupněna je zde expozice Průhonický zámek a park - dílo přírody a lidského ducha, pamětní síň zakladatele zdejšího parku Arnošta Emanuela hraběte Silva Taroucy. Ostatní prostory využívá Akademie věd ČR.

Tipy na víkend: Letovice lákají na 2222 portrétů, Průhonice na sbírku hodin

Tento víkend si přichystal hned několik vinných degustací a bezpočet jarmarků i trhů. Zajít ale můžete také na výstavu desítek historických hodin nebo motorových veteránů. Příležitost k výletům nabízejí celodenně otevřené hrady a zámky po celé České republice.

Průhonický park a zámek přímo vybízí k podzimní procházce

Kam vyrazit na procházku? Jednou z možností v této roční době je vydat se do Průhonického parku - na podzim doslova hýří barvami.

Dendrologická zahrada v Průhonicích

Unikátní sbírka okrasných rostlin v blízkosti průhonického parku. Dendrologická zahrada Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví je ojedinělou sbírkou okrasných dřevin. V průběhu roku nabízí zahrada výstavy květin, ale také řadu osvětově vzdělávacích aktivit.

Tipy na víkend: Výstava Čtyřlístku, masopusty a Chodský bál

O víkendu se koná řada masopustů, ale také Chodský bál v Domažlicích, Sportovní ples v Dlouhoňovicích, Šibřinky v Olomouci-Lošově a mnoho dalšího. V Praze se otevřela interaktivní výstava Čtyřlístku, na Karlštejn se vrátil poklad a v Průhonicích se v sobotu konají prohlídky věnované stromům.