Okres Děčín

Do Prahy míří z Děčínska hned dva vánoční smrky

Trhy na pražském Staroměstském náměstí letos ozdobí 25 metrů vysoký a 58 let starý smrk ztepilý z Kytlic na Děčínsku. Pracovníci Technologií hlavního města Prahy ho pokáceli v neděli. Z Ústeckého kraje zamířil do logistického areálu nedaleko Prahy. Cesta na Staroměstské náměstí ho čeká v noci z pondělí na úterý. Spolu s ním do metropole míří i další smrk, který ozdobí Václavské náměstí.

Koupací biotop Nový Svět u Arnoltic

Biotop Nový Svět vznikl v roce 2019 na místě původního zchátralého koupaliště. Nachází se uprostřed údolí mezi obcemi Bynovec, Arnoltice a Růžová a jeho voda je díky čističce krásně průzračná.

Operní pěvkyně Edita Randová: Lidé dnes poslouchají odlehčenou hudbu

Festival Tóny nad městy si klade za cíl představovat domácímu i zahraničnímu publiku jak významná, tak méně známá, leč atraktivní hudební díla v interpretaci předních světových i českých umělců. Letos se akce koná po jednadvacáté, a to na různých místech v Praze a v Děčíně. Dramaturgie stojí na dílech skladatelů období romantismu. Uměleckou ředitelkou a zároveň sólistkou festivalu je česká mezzosopranistka Edita Randová.

Silný vítr opět zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

Silný vítr zastavil v neděli ráno horní úsek kabinové lanovky na Sněžku, dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu byl v provozu. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 km/h, na Sněžce byla ale ráno silná mlha a vítr měl v nárazech rychlost přes 100 kilometrů v hodině.

V Děčíně povládne ANO s SPD

Na vytvoření koalice se v Děčíně v pátek domluvilo hnutí ANO s SPD. Strany mají v 27členném zastupitelstvu 16 křesel, což jim umožní pohodlnou většinu. Primátorem by měl zůstat Jiří Anděl (ANO). Koaliční smlouva by měla být podepsána v pondělí.

Na Děčínsku vrazilo auto do stromu, oba pasažéři na místě zemřeli

Dva lidé zemřeli v neděli odpoledne při dopravní nehodě na Děčínsku. Řidič osobního automobilu vyjel mezi Šluknovem a Rumburkem mimo silnici, kde narazil do stromu. Dvoučlenná posádka vozu zemřela na místě nehody.

Zážitkové kurzy Nordic walking v okolí Děčína a Českosaském Švýcarsku

Poznejte atraktivní místa Českosaského Švýcarska či severu Čech po cestách známých i neznámých bez davů lidí. Pro ještě příjemnější zážitek se naučíte správně používat hole na Nordic Walking. Nebudeme se o ně opírat, ale uděláme z nich efektivní pomůcku pro zvýšení kondice, hubnutí i pro radost.

Růžové svatební šaty jsou novým trendem

Svatební móda podléhá, stejně jako jakýkoliv jiný typ oblečení trendům. Zatímco minulosti vládly korzety a bohaté sukně, dnes se dává přednost jednoduchosti a splývavým modelům. Letos navíc vstupují do hry svatební šaty v růžovém provedení.

Soutěsky ve Hřensku se letos neotevřou

Oblíbená turistická atrakce v Hřensku na Děčínsku, projížďka na lodičkách v soutěskách řeky Kamenice, je podle geologů nebezpečná a letos se už neotevře. Hrozí pád kamenů i ohořelých stromů ze skalních útvarů. Škody způsobil rozsáhlý lesní požár.

Vanda Janda: Růžová je půvabná a působí euforicky

Módní návrhářka Vanda Janda (25) se stala úspěšnou blogerkou už ve dvanácti letech, kdy začala předělávat úlovky ze second handu v trendové kousky. Dnes šije prémiové modely a prezentuje vlastní stejnojmennou značku nejen na sociálních sítích. Na jaře získala pozvání na týden španělské módy do Madridu a chystá se i do New Yorku.

Bývalá osada Zadní Doubice v Českém Švýcarsku

Zaniklá hraniční obec Zadní Doubice se nachází na konci Křinického údolí v národním parku České Švýcarsko.

Na běžkách Šluknovským výběžkem

Rozsáhlou síť upravovaných běžeckých tratí najdou běžkaři v okolí Doubice, kde lze najet kolem třicet kilometrů. V okolí Rybniště se upravuje asi tříkilometrový okruh, do budoucna se rozroste na asi dvacet kilometrů. Další udržované trasy jsou v okolí Jedlové.

Důl Pepř Jílové – štola Václav

Společnost Montanika zajišťuje exkurze do podzemí po předchozí domluvě. Věnuje se výstavbě hornického skanzenu v prostorách dolu Pepř. Celková trasa má délku 4 km zahrnující i jízdu vláčkem, trvá zhruba 2,5 hodiny. V podzemí uvidíte funkční hornické stroje i rudní žílu se zlatem.

Skalní útvar Slunečná brána u Bynovce

Skalní okno nedaleko obce Bynovec je součástí malého skalního města, které je tvořeno pozoruhodnými pískovcovými útvary. Ty v minulosti vznikly erozní činností.

Lesopark Kvádrberk se Stoličnou horou a císařskou vyhlídkou v Děčíně

Stoličná hora či také stolová hora Kvádrberk se tyčí nad Děčínem na pravé straně řeky Labe ve výšce 289 m n. M. Návštěvníkům dopřává nádherný výhled, zvláště na Děčín a do údolí Labe. Součástí lesoparku je Císařský výhled, vyhlídková terasa s nádherným rozhledem.