Radotín

Přírodní rezervace Radotínské údolí

Na samém jihozápadním okraji velké Prahy se nalézá přírodní rezervace Radotínské údolí.

Přírodní památka Cikánka

Přírodní památka zahrnuje dvě lokality, které jsou součástí lomů na horních svazích Radotínského údolí.

Cyklotrasa A1 – z Prahy na Karlštejn podél Berounky

Oblíbená trasa vede přímo z centra Prahy podél levého břehu Vltavy do Lahovic a následně okolo Berounky do Radotína, Černošic, Dobřichovic, Hlásné Třebáně a na Karlštejn. Nenáročná veskrze rovinatá trasa je vhodná pro cyklisty, a když je dostatek sněhu, lze se tudy projet i na běžkách.

Kde se v Praze vykoupat: Šeberáku se vyhněte, zamiřte do Motola či Šárky

Mezi pražskými koupališti je nejhorší voda v rybníku Šeberák. Naopak nejlepší je v koupalištích Motol, Radotín a v Šárce. Vyplývá to ze zjištění pražských hygieniků, které zveřejnili na svých internetových stránkách. V Radotíně ale byla kvůli nedostatku vody omezena kapacita koupaliště.

Přírodní bludiště Praha - Radotín

Největší přírodní bludiště v ČR pořádá akce s adaptací mytického příběhu o Ariadnině niti, ve kterém můžete prožít starověký legendární příběh na vlastní kůži. Akce s sebou přináší zábavu, setkání s novými lidmi i možnost výhry.

Koupací biotop v Radotíně

Biotopové koupaliště v Radotíně tvoří umělá vodní nádrž s přírodním vzhledem, která se čistí biologicky - bez chemie, pouze pomocí rostlin a ekosystémů ve filtračních lagunách. Koupání je vhodné nejen pro rodiny s malými dětmi, ale i pro alergiky, kterým by chlór v klasickém koupališti vadil.

Včelín Ořech - unikátní prosklený včelín k pozorování včel

Mezi Rudnou u Prahy a Radotínem najdete unikátní prosklený včelín, kde můžete sledovat nejen včely, ale i včelaře doslova z několika centimetrů a přitom se nemusíte bát žihadel. Včelín je tak přizpůsoben především hromadným návštěvám školních dětí a dalších skupin, bezpečnost je na prvním místě.

Půjčovna sportovních koloběžek v Radotíně

Nová půjčovna sportovní koloběžek pro dospělé a děti je dostupná od dubna 2014 v Radotíně, v blízkosti cyklostezky Praha - Beroun, přímo naproti vlakovému a autobusovému nádraží. V dosahu jsou pohodlné trasy nebo výlet cyklobusem z Dobřichovic na brdský hřeben.

Stará mlýnská cesta v údolí Radotínského potoka

Údolí Radotínského potoka lze označit za údolí krásných mlýnů. Na pouhých 22 kilometrech od pramene k ústí se jich tu uživilo v různých dobách dvaadvacet. Všechny mlýny byly postaveny proto, aby semlely obilí, které sedláci vypěstovali na úrodných polích nad údolím Radotínského potoka.