Přerov

|< Předchozí strana 1 2 3 4 >|

Městský park Michalov v Přerově

Park byl založen v roce 1904 přeměnou bývalého lesa, podle plánů významného zahradního architekta Františka Thomayera. Jde o nejstarší a nejrozlehlejší okrasný sad města Přerova. V roce 2017 prošel velkou revitalizací.

Ornitologická stanice Muzea Komenského v Přerově

Při návštěvě ornitologické stanice můžete navštívit stálou expozici Ptáci ČR a Ptačí zahradu Františka Gintera, která se v průběhu roku mění podle ročního období.

Hradiště Přerovská hůra

Hora je svědeckým vrchem tyčícím se nad středočeskou obcí Přerov nad Labem. Společně se Semickou a Břístevskou hůrou tvoří trojvrší Polabské hůry. V místech nazývaných Na Šancích se rozprostírá pravěké a raně středověké hradiště, jehož rozloha se odhaduje až na 20 hektarů.

Kostel sv. Vojtěcha v Přerově nad Labem

Kostel byl postaven v letech 1681 - 1682 v raně barokním slohu. Z původní stavby se zachoval polokruhový presbytář. V roce 1865 byla nově postavena věž a loď.

Zámek v Přerově nad Labem

Přerovský zámek byl vybudován koncem 14. století na místě gotické vodní tvrze a sloužil jako nové správní sídlo břevnovského kláštera. V 60. letech 16. století byl přestavěn na renesanční zámek. Dnes zachovaná dvoukřídlá dvoupatrová budova s věží je zdobena bohatou renesanční sgrafitovou výzdobou.

V přerovském muzeu je k vidění i první kolo vyrobené Laurinem a Klementem

Již v roce 1998 založil v Přerově nad Labem motoristický nadšenec a sběratel Tomáš Moravec soukromé muzeum historických bicyklů a motocyklů.

Obec Troubky - symbol ničivých povodní roku 1997

Moravská obec Troubky vešla v povědomí téměř všech lidí v roce 1997, kdy byla téměř poničena děsivými povodněmi. Obec Troubky leží v oblasti úrodné Hané, asi 8 km jihozápadně od města Přerova nedaleko soutoku řeky Bečvy a Moravy.

Národní přírodní rezervace Žebračka

Národní přírodní rezervace Žebračka, vyhlášena roku 1949, se nachází na pravém břehu řeky Bečvy při severovýchodním okraji města Přerova. Dominantní rostlinou druhého jarního aspektu, která charakterizuje celé území i vůní, je česnek medvědí.

Houbařská sezóna začíná. Poznejte pestrý a zajímavý svět hub na výstavě v Přerově

V pondělí 3. dubna v přerovské Ornitologické stanici ORNIS zahájila vernisáž výstavu Mykokosmos, v rámci které se dozvíte řadu zajímavých informací z oblasti mykologie, nahlédnete do zákoutí mykologa a můžete se naučit řadu houbařských kulinářských specialit.

Kam o víkendu s dětmi: Naučte se cirkusovou akrobacii, navštivte Josefínský jarmark

Jaro je pořád někde za humny, ale válení se doma už máme všichni dost. V Praze své potomky můžete vytáhnout na cirkusové cvičení, kde se společně naučíte beze strachu akrobatické triky. Ve Slaném či Rožnově pod Radhoštěm propuknou tradiční jarmarky na počest všem Josefům a Josefínám. A přivolávat jaro budou návštěvníci ve skanzenu v Přerově nad Labem.

Stojanova lípa v Beňově

Mohutná lípa dominující návsi vesničky Beňov u Přerova dostala jméno po zdejším slavném rodákovi. Arcibiskup Antonín Cyril Stojan se mimo jiné významně zasloužil o založení poutních a exercičních domů v Hostýně a na Velehradě.

5D Cinema Maxim Přerov - nový rozměr fantazie

Tento skvělý zážitek můžete prožít nejen v Brně, ale i v dalších městech v České republice a na Slovensku.

Galerie města Přerov

Galerie města Přerova sídlí na Horním náměstí 1 v prostorách bývalé zámecké stolárny, přebudované v industriálním duchu do podoby moderní výstavní síně. Příjemné prostředí městské památkové zóny láká k návštěvě celého starobylého Horního náměstí.

Zahradní železnice Všechovice

Za nevšední zábavou se můžete vypravit k rodině Šatánkovým do Všechovic na Přerovsku. I přesto, že do Všechovic nikdy nedorazil žádný vlak, vesnicí se ozývá houkání lokomotiv a hlášení nádražního rozhlasu!

O nejhlubší zatopené jeskyni světa v Česku se vědělo už od středověku

Na konci září se Česká republika vryla na geologickou mapu světa. Speleologové totiž odhalili, že se v Hranicích na Přerovsku nachází nejhlubší zatopená jeskyně na planetě. Se svými 404 metry, které ani nejsou finální a pravděpodobně ještě narostou, předčila italskou propast Pozzo del Merro o 12 metrů.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 >|