Tipy na výlety ve městě Šumperk

Kam o víkendu s dětmi: Na deskohrátky do Klimkovic, za betlémy do Šumperka

Jestliže vaše ratolesti nebudou mít plné ruce práce s psaním dopisu Ježíškovi, vezměte je bruslit na pražské kluziště nebo tvořit do výtvarné dílny v Ostrově. Betlémy ze dřeva, keramické hlíny i dalších materiálů uvidíte například ve Slavkově, Lošticích a Šumperku.

Privátní vířivka a infrasauna Šumperk

Přijďte relaxovat a nabrat nové síly. Vychutnejte si v soukromí vířivku, infrasaunu a masážní sprchový box. Vlastní hudbu lze přehrát přes 3,5 mm jack. Kryté parkování v areálu firmy.

Kostelík sv. Jana Nepomuckého v Klepáčově

Klepáčov leží na pokraji Hrubého Jeseníku 18 km od Šumperku a je známý hlavně jako lyžařský areál. Ve vesnici je také cenný pozdně renesanční dřevěný roubený kostelík sv. Jana Nepomuckého.

Tipy na víkend: Jeďte se bát na Potštejn nebo tančit do Šumperka

Neváhejte a užijte si zbytky doznívající festivalové sezóny. Kdo chce raději mimo město, nasát letní počasí, může se tento víkend vydat třeba do pevnosti Josefov. Úchvatné výhledy pak nabídne mimořádně otevřená věž hradu Lemberk.

Kavárna PředMěstí - nejlepší kavárna na Olomoucku

Kavárnu najdete v unikátních prostorech měšťanského domu v centru Šumperka. Jídlo zde připravují výhradně z regionální produkce. Šumperská kavárna získala prestižní ocenění v soutěži Czech Gastronomy Awards v kategorii Kavárna roku Olomouckého kraje za rok 2012.

Šumperský zámek - bývalé sídlo Žerotínů

V centru Šumperka najdete zajímavou památku – bývalý žerotínský zámek. Původní gotický hrad byl přestavěn Tunkly z Brníčka a Žerotíny na přelomu 15. a 16. století v renesanční zámek. V současné době zde sídlí střední škola.

Divadlo Šumperk - zábava pro velké i malé

Šumperské divadlo nabízí nejen zajímavá divadelní představení pro dospělé i děti, ale také možnost pronájmu prostor pro pořádání kulturně společenských akcí a zapůjčení kostýmů.

Dominikánský klášter s barokním kostelem Zvěstování Panny Marie

K nejvýznamnějším kulturně-historickým památkám severní Moravy patří dominikánský klášter s barokním kostelem Zvěstování Panny Marie v Šumperku. Kostel se v 16. století stal pohřebním místem panovnického rodu Žerotínů.

Šumperské městské slavnosti nabídnou zábavu pro celou rodinu

První červnový víkend se město Šumperk přenese do středověku, oslaví den dětí, zahájí letní turistickou sezónu a připomene si výročí uskutečnění nejvýznamnější události v dějinách města - tzv. Šumperský sněm z roku 1490.

Arboretum v Pasece u Šumperka

Arboretum v obci Paseka vzniklo z iniciativy Ing. Radima Slabého, který je znám svými neobvyklými návrhy a realizacemi zahrad. Na terasách je možné vidět nepřeberné množství skalniček, dřevin, kaktusů, travin ale také i jezírko s okrasnými rybami.

Šumperská radnice nabídne mimořádné večerní vyhlídky z věže

V rámci oslav 100. výročí postavení šumperské radnice bude v sobotu 22. října od 17 do 22 hodin zpřístupněna věž šumperské radnice. Pro všechny, kteří chtějí vidět Šumperk při západu slunce nebo zahalený tmou, se tak nabízí mimořádná příležitost na neopakovatelný zážitek.

Šumperské památky se otevřou veřejnosti

Druhou zářijovou sobotu začínají tradiční Dny evropského dědictví. Při této příležitosti se památkové objekty, včetně těch, které nejsou běžně přístupné, otevřou široké veřejnosti. Brány památek a muzeí v Šumperku přivítají první návštěvníky v sobotu 10. září od 9 hodin.

Rozhledna Háj u Šumperka

Rozhledna Háj u Šumperka je velmi krásná a znovu opravená rozhledna, ze které je nezapomenutelný výhled na Hanušovickou vrchovinu, Rychlebské hory, Šumperk, Hrubý Jeseník, Litovelské Pomoraví Orlické hory i Králický Sněžník.

Prohlídkové okruhy Šumperkem

Město Šumperk, známé také jako "Brána Jeseníků", se může chlubit bohatou a dlouhou historií a velkým počtem historicky cenných památek. Cesta za jejich poznáním vede prohlídkovými okruhy městem v doprovodu průvodce.

Expozice Čarodějnické procesy

Stálá expozice v tzv. Geschaderově domě v Šumperku představuje přitažlivou formou nejtemnější období šumperských dějin - nechvalně proslulé inkviziční procesy z druhé pol. 17. století.