Potštejn

Zřícenina hradu Velešov

Hrad byl založen v 1. polovině 14. století rodem Drslaviců, který sídlil na nedalekém hradě Potštejn. Jeho rozvaliny byly považovány za pozůstatky templářského sídla.

Netradiční noční prohlídky připravil zámek Častolovice

Zámek Častolovice je jedním ze tří historických šlechtických sídel, která se v kraji pod Orlickými horami otevřou veřejnosti v sobotu 27. srpna v rámci Hradozámecké noci 2016. Na Rychnovsku se do projektu letos zapojí ještě zámek Opočno a hrad Potštejn.

Zámecká cukrárna Potštejn

Potštejnská zámecká cukrárna uspokojí choutky všech milovníků sladkých pochoutek. Zajít si sem můžete také na výbornou kopečkovou zmrzlinu, horkou čokoládu nebo odpolední kafíčko.

Nedobytné Litice měly být Karlštejnem Jiříka z Poděbrad

Řídce osídlený prales severovýchodních Čech potřebovali Přemyslovci mít pod kontrolou. Jihočeští Drslavici zde na popud krále vybudovali a drželi opěrné hrady na hranicích království. Litice, o nichž je zmínka roku 1304, byly jedním z nejmocnějších, doplňoval ji Potštejn.

Pohádkov na zámku Potštejn

Dopřejte vašim dětem nevšední prohlídku mezi postavičkami známými z deseti českých pohádek. Veselá expozice je vhodná pro děti již od 1 roku a její zhlédnutí určitě to stojí za to!

Hrabě Harbuval Chamaré při hledání pokladu téměř zničil hrad Potštejn

Jen víkend zbývá, než zavře pro tento rok bránu jedna z největších hradních zřícenin - východočeský Potštejn. Zbytky mohutných zdí jsou vidět zdálky, ale je to jen část původního mohutného opevnění. Ke zničení přispěla honba za bájným pokladem.

Potštejnský zámek ovládne retro

Sotva skončil jeden víkend, myšlenky už se stáčejí k dalšímu. Ten zve například na zámek Potštejn, kde se v sobotu večer koná velkolepý Dobový ples. Bez retro kostýmu si tu ale nezatančíte.

Tipy na víkend: Jeďte se bát na Potštejn nebo tančit do Šumperka

Neváhejte a užijte si zbytky doznívající festivalové sezóny. Kdo chce raději mimo město, nasát letní počasí, může se tento víkend vydat třeba do pevnosti Josefov. Úchvatné výhledy pak nabídne mimořádně otevřená věž hradu Lemberk.